Skocz do zawartości
Nerwica.com

a moze medytacja?


wszystkiegodobrego

Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

A ja chciałem zaproponowac medytacje jako sposób na dotarcie do ciszy myśli i odnalezienia głebokiego spokoju.

Medytacja tez pomaga zobaczyc ze mysli to nie my i nabrac odpowiedniego dystansu do nich.....

Adresy osrodkow, gdzie mozna zajrzec po blizsze instrukcje i szczegóły - jak sie za to zabrac - znajdziecie na http://www.zazen.pl

 

Powodzenia w drodze i naprawde głębokiej ciszy Wam zycze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego trzeba wielkiego spokoju, na pewno świetna sprawa dla ludzi, co mają jako tako w głowie poukładane i są choć trochę wyciszeni, ja np mam taką gonitwę myśli, że bym 5 min nie wytrzymała bez wiercenia a co dopiero bez myślenia :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam - wydaje Ci sie - ja zacząłem swoją przygode z medytacja w mocno zaawansowanej depresji i nerwicy - pierwszy rok kiedy siadalem z grupa zawsze mialem tabletki uspokajajace pod poduszka, na wszelki wypadek - tak bardzo balem sie siebie i tego co podczas medytacji moge spotkac... Ale dałem rade -w każdym ośrodku sa doświadczeni prowadzący mnisi, którzy na pewno pomoga. A nawet ja nie czujesz sie na silach, żeby siadac z grupa to mozna sprobowac na poczatku samemu w domu po kilka minut - jak przychodza mysli to za nimi po prostu nie isc, nie karmic ich, tylko wracac do obserwowania oddechu, i znow sie zamyslisz i znow wracasz.... Z czasem wytwarza sie wielki dystans do mysli - widzisz ze to sie tam samo gada i to ignorujesz, widzisz ze mysli to nie Ty - nie wiadomo skad przychodza, ani dokad ida.... czyli nie sa realne za bardzo.

Ot takie chmury ktore przepływaja po blekitnym niebie - jak lecialas kiedys samolotem to wiesz ze u gory zawsze swieci slonce, tylko chmury je czasami zaslaniaja. Mysli to takie wlasnie chmury :-) a poza nimi zawsze swieci slonce. A Slonce to Ty :-)

 

Mozna to zauwazyc kiedy robisz wydech i na koncu jest taka mala przerwa przed wdechem - na bank w tym momencie nie bedzie ani jednej mysli :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeżeli interesujemy się medytacją, to przede wszystkim nie powinniśmy się szybko poddawać. Medytacja to rzeczy, której musimy się nauczyć. Nie jest to proste, sama zaczynałam i wiem, jak trudno na początku osiągnąć oczekiwane rezultaty ale warto próbować. Późniejsze wyciszenie, które przychodzi jest naprawdę bezcenne, a w walce z naszymi problemami bardzo pomocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×