Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenia pamięci


carlos

Rekomendowane odpowiedzi

aga8420, mam to samo, od pewnego czasu... kiedyś, mimo kiepskiego psychicznego samopoczucia dawałam radę z nauką, ba, miałam świetne oceny (2 liceum, średnia 4,86) bo było to jedyne co mi wychodziło. teraz mam maturę. nie potrafię się nauczyć najprostszych rzeczy. nie mam nerwicy - tzn. nie byłam u lekarza, ale chyba nie, bo dlaczego. ale od już dłuższego czasu jedynym źródłem mojej wiedzy są miliony ściąg wszędzie, bo czegokolwiek się nauczę - mimo że spędzam nad tym naprawdę sporo czasu wylatuje mi z głowy. A kiedyś ogarnięcie 50 stron w podręczniku to była naprawdę chwilka - czasem aż nie mogę uwierzyć, co się ze mną stało? myślałam że może przemęczenie, że jak sobie w święta odpocznę, będzie lepiej - i nic... płakać mi się chce nad moją beznadziejnością.

 

pomijam mechanizm wypierania, który działa u mnie niezwykle skutecznie. nie pamiętam zwłaszcza tych nieprzyjemnych rzeczy, nawet jeśli zdarzyły się wieczorem dnia poprzedniego - dziura w pamięci, zero.

 

[*EDIT*]

 

swoją drogą, tak jeszcze a propos koncentracji i pamięci - próbowaliście czegoś takiego jak brain wave generator? podobno pomaga z skupieniu się, poprawia koncentrację a przez to łatwiej się uczy i zapamiętuje... chociaż dla mnie to dziwne, tak 'grzebać' sobie w falach mózgowych :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga8420,

[*EDIT*]

swoją drogą, tak jeszcze a propos koncentracji i pamięci - próbowaliście czegoś takiego jak brain wave generator? podobno pomaga z skupieniu się, poprawia koncentrację a przez to łatwiej się uczy i zapamiętuje... chociaż dla mnie to dziwne, tak 'grzebać' sobie w falach mózgowych :roll:

BrainWave generator to świetny program wytwarzający fale dźwiękowe, które pomagają przejść mózgowi z jednego stanu do innego. Jeśli chodzi o stany, ogólnie możemy wyróżnić 4 (mózg pracuje na 4 różnych falach):

delta (0.5Hz - 4Hz) - głęboki sen

theta (4Hz - 8Hz) - senność, pierwsza faza snu

alpha (8Hz - 14Hz) - odprężenie

beta (14Hz - 30Hz) - koncentracja, stan gotowości

 

Dzięki falom dźwiękowym generowanym przez BrainWave mózg przechodzi w taką częstotliwość jaką wybierzemy w programie. Są różne gotowe szablony: od medytacji po poprawienie skuteczności nauki.

 

Nie wydaje mi się, że wykorzystując ten program 'grzebiemy' sobie w falach mózgowych. Jedynie stymulujemy mózg, aby osiągnąć określone rezultaty. Pogrzebać, to możemy w programie i ustawić tak źle częstotliwość, że zaczniemy haftować :P Po to są już utworzone gotowe schematy, żeby ktoś kto się nie zna, nie wywołał u siebie nie pożądanych stanów.

 

Programu BrainWave generator nie mogą używać:

- epileptycy

- osoby z rozrusznikiem serca

- osoby cierpiące na arytmie lub inne wady serca

- osoby zażywające leki psychotropowe

 

Info ze strony http://www.bwgen.com

 

[*EDIT*]

 

aga8420,

[*EDIT*]

swoją drogą, tak jeszcze a propos koncentracji i pamięci - próbowaliście czegoś takiego jak brain wave generator? podobno pomaga z skupieniu się, poprawia koncentrację a przez to łatwiej się uczy i zapamiętuje... chociaż dla mnie to dziwne, tak 'grzebać' sobie w falach mózgowych :roll:

BrainWave generator to świetny program wytwarzający fale dźwiękowe, które pomagają przejść mózgowi z jednego stanu do innego. Jeśli chodzi o stany, ogólnie możemy wyróżnić 4 (mózg pracuje na 4 różnych falach):

delta (0.5Hz - 4Hz) - głęboki sen

theta (4Hz - 8Hz) - senność, pierwsza faza snu

alpha (8Hz - 14Hz) - odprężenie

beta (14Hz - 30Hz) - koncentracja, stan gotowości

 

Dzięki falom dźwiękowym generowanym przez BrainWave mózg przechodzi w taką częstotliwość jaką wybierzemy w programie. Są różne gotowe szablony: od medytacji po poprawienie skuteczności nauki.

 

Nie wydaje mi się, że wykorzystując ten program 'grzebiemy' sobie w falach mózgowych. Jedynie stymulujemy mózg, aby osiągnąć określone rezultaty. Pogrzebać, to możemy w programie i ustawić tak źle częstotliwość, że zaczniemy haftować :P Po to są już utworzone gotowe schematy, żeby ktoś kto się nie zna, nie wywołał u siebie nie pożądanych stanów.

 

Programu BrainWave generator nie mogą używać:

- epileptycy

- osoby z rozrusznikiem serca

- osoby cierpiące na arytmie lub inne wady serca

- osoby zażywające leki psychotropowe

 

Info ze strony http://www.bwgen.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz problem nie z zaburzeniem pamięci lecz ze sobą, w tym momencie czuje pustke jakbym nic nie czuła, boje sie tego stanu. Moja historia zaczeła się od ataków lęku silnych przychodzacych w dziwnym momencie od 3 tyg ataki leku zmniejszyły sie zadziej sie pojawiają ale wzzamian pojawił się stan otępienia, jakbym była balonem, staram sie na siłę uśmiechać nie przejmować ale boję się że to depresja, nie znam tego uczucia, co to może być, jak sobie z tym radzić, ataki lęków to pikóś bo czujesz a teraz nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×