Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIDAZOLAM (Buccolam, Dormicum, Midanium, Midazolam Accord)


Reptile

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to lek nasenny, z grupy benzodiazepin. Ponoć od razu ścina z nóg. Jak się po nim czujecie? Maqcie jakieś objawy uboczne? Czym grozi nagłe odstawienie? Czy jeśli w ciągu dnia biorę Sedam 2 x dziennie po 3 mg, to mogę również na noc wziąć Dormicum? Jedno nie nasili drugiego? na ulotce pisze, żeby stosować Dormicum ostrożnie z ranitidyną. A ja biorę Famogast, który zaiwra famotydynę, to też na zgagę i myśle że coś podobnego do Ranigastu (ranitydyny) Co mi sięmoże stać od Famogastu i Dormicumu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek jest ekstra na sen. Też słyszałem, że niektórych zwala z nóg. Na mnie działa bardzo przyjemnie nasenno. Czuję po tym taką naturalną senność, takie zamulenie, że nadaję się tylko do położenia do łóżka. Rano budzę się wypoczęty bez kaca tabletkowego. Wg. mnie o wiele mniej uzależnia niż Zolpidem. Nie brałem go dłużej niż 10 dni więc nie byłem nigdy uzależniony od niego. Nie wiem jak wygląda kwestia uzależnienia po dłuższym braniu. Ale polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również nie mam dobrych doswiadczeń z tym lekiem, gdy wzięłam go po raz pierwszy, przeżyłam coś w rodzaju "snu na jawie" - byłam pewna ze nie spałam, słyszałam jakieś rozmowy, traskanie drzwiami, byłam pewna, ze to się dzieje naprawdę, jednak mąz mówił, ze to wszystko mi się śniło... Wstałam okropnie zmęczona i skołowana, chyba lepsza już byłaby noc bezsenna niż po zażyciu tego leku. Po raz drugi wzięłam go po jakichś dwóch tygodniach, wtedy juz po nim nie zasnęłam, resztę wywailiłam i tak skończyła się moja przygoda z dormicum. Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie. Ja jestem zadowolony z Dormicum - uratował mnie gdy nie mogłem zasnąć po zolpidemie, po estazolamie (raz wzialem 6 i nic). Tylko, że tolerancja rośnie. Brałem 7,5 który mnie bardzo mulił. Teraz żeby ''bezpiecznie'' zasnąć muszę wziąść minimum 15 + 7,5 (ale staram sie nie brac wiecej niz 15).

Potrzebuje jakiegoś mega-atomowego zamulacza żeby zasnąć (mianseryna i doxepina odpada). Narazie Dormicum spełniało tą rolę. Ale tolerka rośnie i widzę, że to droga do nikąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba, Dzięki za info. Ja mam całe pudełko 15-tek. 90 tablet. Coś mi paro zaczyna trybić i mam masakrę ze snem. Neuroleptyki już mnie nie usypiają :( Jak wpadne w ciąg na tym Dormicum to odstawka będzie istnym koszmarem :why:

 

[Dodane po edycji:]

 

P.S jakby można przenieś te kilka postów do tematu o Dormicum, może komuś by się to przydało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałam ponad 3 lata temu, ale krótko, wtedy przechodziłam traumę i lekarz wypisywał mi naprawdę sporo różnych specyfików. w sumie to zużyłam jakieś 2, najwyżej 3 opakowania dormicum i to nie pod rząd. nie pamiętam dawki..., za dużo wtedy tego było. działało wspaniale - piękne zaśnięcie, pobudka bez problemów. przepisywał mi je lekarz rodzinny, jak później powiedziałam to psychiatrze, to była tym lekko wstrząśnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem przez 2 miesiące Dormicum. Doszedłem do dawki 30-45 mg przed snem. Dzisiaj pierwszy dzień odstawki. Będę pisał codziennie co się dzieje. Podejrzewam, że odstrasze potencjalnych zainteresowanych tym lekiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chojrakowa, to jest bardzo dobry lek do brania doraźnego. Ale często wchodzi się w ciągi. Działa tak silnie przeciwlękowo, że tutaj żadne inne benzo nie pomogą przy odstawianiu. Odstawianie na rellanium to o kant tyłka obić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×