Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMITRYPTYLINA (Amitryptylinum VP)


es71

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, picziklaki napisał:

Zauważyłem ,że ten lek nie powoduje spłycenia emocjonalnego jak SSRI czy w mniejszym stopniu SNRI  tylko wręcz potrafi te doświadczane emocje nasilić

 Na początku leczenia Ami miałem podobnie . Tym się głównie Ami różni od SSRI ,że wyciągając z depresji/ lęku nie tłumi / spłyca emocji . Czasem to dobre , a czasem dla nadwrażliwcowców nie zbyt takie fajne ,,, ale jednak fakt faktem .

 Obecnie jadę na Paro plus Ami i obydwie rzeczy mam równolegle co w moim przypadku jest dobre .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, Jurecki napisał:

@Kalebx3 Gorliwy ile teraz tej ami bierzesz? Zaczęła działać od samego początku brania czy jak?

obecnie 40mg na noc Ami + 20 paro z rana ,

 Zaczęła działać dosyć szybko , ale z różnymi perypetiami ,,, jej szybkość działania zawdzięczam raczej temu ,że pod jej grunt miałem już dosyć długo zapodawaną paroksetynę , a i mój stan był mocno tragiczny .

 Dosyć szybko, to znaczy pierwsze efekty około 2 tygodni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 

obecnie 40mg na noc Ami + 20 paro z rana ,

 Zaczęła działać dosyć szybko , ale z różnymi perypetiami ,,, jej szybkość działania zawdzięczam raczej temu ,że pod jej grunt miałem już dosyć długo zapodawaną paroksetynę , a i mój stan był mocno tragiczny .

 Dosyć szybko, to znaczy pierwsze efekty około 2 tygodni 

 

Kalebx3 Gorliwy - z jakimi perypetiami? mi dokucza niepokój i przymulenie (rozmowa z drugą osobą mi za bardzo nie wychodzi bo nie potrafię się skoncetrować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marcinzen napisał:

 

Kalebx3 Gorliwy - z jakimi perypetiami?

 głównie zmulenie , rozmowa z drugą osoba nawet przez telefon sprawiała mi duże trudności i w ogóle nie rajcowała . Taki żywy zombi , bez energii i jasnego przejrzystego myślenia . 

 Niepokój na początku może się zdarzyć ,ale  z czasem jest go coraz mniej i krócej trwa .

 Dasz radę Stary ,,,ja dałem , inni dali , to i ty dasz ,,, to tylko jebanaa pieerdolona choroba , rozdupczenie neuroprzekażników mózgowych , z którym wiąże się niestety cierpienie .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 dnia po zmniejszeniu dawki ze względu na wysypkę skórna zauważyłem, że jak biorę ją w dawce jednorazowej rzędu 100 mg na noc przed snem to następnego dnia działa jej czynny metabolit nortryptylina, który oprócz tego, że wstaje się pełnym energii działa w sposób lękorodny, wywołuje niepokój psychoruchowy i nerwowość do tego nasila tzw globulus histericus, a także OCD dlatego zmieniłem pory brania tego leku też w dzień w trzech dawkach podzielonych 25-25-50 i wtedy jak działa sama amitryptylina to czuć wyraźne działanie antydepresyjne, trochę uspokajające i anksjolitycznie. Dzisiaj mam ewidentnie podniesiony nastrój z euforia na czele i nie łapie krzywych faz w zakresie fobii społecznej wśród ludzi w autobusie. Jak będzie tak dalej to długo zostanę na tym leku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2020 o 22:18, picziklaki napisał:

13 dnia po zmniejszeniu dawki ze względu na wysypkę skórna zauważyłem, że jak biorę ją w dawce jednorazowej rzędu 100 mg na noc przed snem to następnego dnia działa jej czynny metabolit nortryptylina, który oprócz tego, że wstaje się pełnym energii działa w sposób lękorodny, wywołuje niepokój psychoruchowy i nerwowość do tego nasila tzw globulus histericus, a także OCD dlatego zmieniłem pory brania tego leku też w dzień w trzech dawkach podzielonych 25-25-50 i wtedy jak działa sama amitryptylina to czuć wyraźne działanie antydepresyjne, trochę uspokajające i anksjolitycznie. Dzisiaj mam ewidentnie podniesiony nastrój z euforia na czele i nie łapie krzywych faz w zakresie fobii społecznej wśród ludzi w autobusie. Jak będzie tak dalej to długo zostanę na tym leku. 

 

 

Picziklaki: lekarz przepisał CI wenlafaksynę i amitryptylinę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tennamaxa napisał:

U mnie spanie po amytryptylinie = 3h snu, czasem 30minut i starczy. Chyba trzeba będzie zbić tą manię...

 

stosuję teraz 50 mg na noc i rano chodzę zaspany i z niewyraźnym widzeniem.

Kiedy to minie?? stosuję już 3 tygodnie początkowo od 10mg. 25 mg nie powoduje senności rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcinzen napisał:

 

stosuję teraz 50 mg na noc i rano chodzę zaspany i z niewyraźnym widzeniem.

Kiedy to minie?? stosuję już 3 tygodnie początkowo od 10mg. 25 mg nie powoduje senności rano.

Brac i cierpliwie czekac .jak juz bedziesz na stalej dawce to wszystko bedzie si .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosuję teraz 50 mg na noc i rano chodzę zaspany i z niewyraźnym widzeniem.

Kiedy to minie?? stosuję już 3 tygodnie początkowo od 10mg. 25 mg nie powoduje senności rano.

Ja Ci powiem że mam alergię na antydepresanty czyli tam chad/sad i po 3tech tygodniach na amytryptylinie ( standardowo na codzien sertralina, trazadon, lamotrygina i rysperydon plus doraźnie tj co drugi dzień 75mg bupropion ) powiem ze zrobiła rewelacyjną czystą manię,  czasem za pozytywną. U mnie rano od 2ch miesięcy potrafi się zacząć o 23:30. Robi w CHAD tylko poziom pierwszy tj bez 2 i 3go. 2 = maniakalne psychozy i 3 = maniakalna schizofrenia. W Polsce to jest jakieś zacofanie z CHAD i SAD. Zacofanie w stosunku do psychiatrii USA. W Polsce oficjalnie f25 to nie - schizoafekt - schizofrenia i nie obowiązuje jakakolwiek refundacja na cokolwiek. W USA potwierdzają że to schizofrenia, ja obywatel RP potwierdzam istnienie 3 poziomu manii tj maniakalnej schizofrenii tj maksimum w CHAD- powoduje wszystkie 3 poziomy manii, klomipramina czyli anafranil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2020 o 17:15, mike34 napisał:

Brac i cierpliwie czekac .jak juz bedziesz na stalej dawce to wszystko bedzie si .

biorę nadal 25 mg , ale dopada mnie co chwilę zmuła w ciągu dnia.

w sumie mam w szufladzie Nortrilen (nortryptylina) może ją dołożyć?

z drugiej strony ja jestem lękowcem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×