Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMITRYPTYLINA (Amitryptylinum VP)


es71

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, PiotrekLondon napisał:

A w porownaniu do SSRI jak to wyglada mniejwiecej ? Troche mniej zaburza ? Chce sie sexu ? Itd ... Sorka ze tak wnikam ale dla mnie jakby bez tego ani rusz😎

 to zależy od dawki AMI , im wyższa tym gorzej w sprawach seksu , ale sądze ,że sama Ami ( jak się ma poukładane hormowy ) jest mniej wyjabkowa ( jeśli chodzi o libido ) niż SSRI . Bardziej niż SSRI może powodować gorszą erekcję Prącia (-:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PiotrekLondon napisał:

Z Piribedilem moze byc problem dostac bo widze on glownie na parkinsona a lekarze nie chetnie go pewnie wypisuja😤😤

 

 jednym ze skutków ubocznych  tego leku jest 

 _hiperseksualnością (nadmiernym popędem seksualnym), dlatego przy SSRI ,czy AMI ten lek jest wyrównywujący Kastrację .

 Wystarczy 1/4 , góra 1/2 tabletki na noc by odczuć mocniejsze libido nawet przy antydepresantach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, depresja i fobia spoleczna to najbardziej mi dolega. Aktualnie tez mam lęki. Wczesniej nie miewalem lękòw jedynie przy jakis wiekszych grupach ludzi. A teraz cos sie porobilo i w zasadzie codziennie mam jakis taki lęk czy niepokoj ktory trwa od rana do poznego popoludnia. Mija dopiero w domu jak sie schowam w pokoju po pracy😬😬 Mysle ze moze ostatnimi czasy przedobrzylem z iloscia zazywanych lekow czy cos. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PiotrekLondon napisał:

Mysle ze moze ostatnimi czasy przedobrzylem z iloscia zazywanych lekow czy cos. 

 

 zależy jakich leków i czy były to leki trafione ( wnioskuję z Twoich obecnych wypowiedzi ,że nie trafione raczej ).

 Leki na pewno musisz brać , tylko z głową i mocno trafione , oraz z wycyrkulowaną ich dawką .

 Poza tym dużo cierpliwości ,a na pewno Ci sie poprawi .

 Muszę niestety zmykać z kompa .

 Trzymaj się . 

 Jak chcesz wiedzieć coś wiecej napisz do Mnie PW .

 Jak wejdę na Pocztę odczytam .

 Nara .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ami plus paro ciekawy mix.

Co do libido to na pewno mniej niz SSRI zaburza.Opoznia wytrysk co na plus bynajmniej u mnie.

Wg mnie sa antydepresanty i jest stara dobra ami.

Ja jade na 150 mg i jest git. Bralem 225 i libido gorzej ale niewiele .choc taka dawka powodowala mega zaparcia .150 mg nie odczuwam z tym problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotrek87 napisał:

No z tego co pamiętam to 75 dopiero wystarczało. Ale zaczynać trzeba powoli co 2 lub 3 dni zwiększanie tylko np 25, 50 itd. Tak naprawdę to chodzi o noradrenaline i blokadę 5ht2c która nasila uwalnianie noradrenaliny i dopaminy. 

 

na razie 2x10 mg biorę z seroxatem rano, nie wiem kiedy dojdę do dawkowania 3x25 w jednej dawce przed snem

ale że działa na dopaminę to jestem mile zaskoczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2020 o 17:01, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 Na tym zestawie jadę od 8 miesięcy . Paro z rana , ami na noc .

 Osobiście uważam ,że to jeden z lepszych antydepresyjnych mixów . Oczywiście nie dla wszystkich ,,, a jak dla mnie miód malina (-:

 Zaczynałem od dawek ami 6 mg , teraz jestem na 37 mg ( 1, 5 tabletki + orotan litu 5 mg , swoją drogą też polecam ) 

 

Masz rację ,że 10 mgAmi to mało , ale razem z Paro i orotanem Litu  ma w tym mixie lecznicze działanie .

 Tak osobiście uważam (-;

@Kalebx3 Gorliwy ile bierzesz seroxatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcinzen napisał:

@Kalebx3 Gorliwy ile bierzesz seroxatu?

 moja stała dawka Paroksetyny to było mniej więcej około 15 mg/ dziennie z rana  , ale od ponad tygodnia musiałem wjechać na 20 mg , bo się zaczynało srać z nastrojem . Podwyższenie dawki pomogło .

 Przy tej dawce paro mogłem zejść z wieczorną dawką ami do 25 mg . Ami z rana ma wyczuwalne antylękowe pieerdolnięcie energetyczne , ale kosztem kapcia w ryju , zaniżonego apetytu , kastracji ,,, i chyba problemów z zębami .

 Dziś byłem u dentystki i powiedziała mi ,że muszę mieć zmieniony skład śliny skoro plomby lecą i zęby lekko czernieją . Już jej nie mówiłem od czego to , ale zdecydowanie amitryptylina rozdupcza uzębienie ( brana długo i systematycznie ) . O zęby dbam , mam jeszcze wszystkie swoje całe ,,, ale prochy to prochy , te akurat uzębienie ryją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2020 o 18:09, mike34 napisał:

Ja jade na 150 mg i jest git. Bralem 225 i libido gorzej ale niewiele .choc taka dawka powodowala mega zaparcia .150 mg nie odczuwam z tym problemow

 u mnie ami  powodowała/ duje lekkie zatrzymanie moczu .

 Na pewno ma też nienajlepszy wpływ na serce ( biorę osłonowo Nedal ),,, to stary , acz skuteczny antydepresyjny lek , ale swoje ma za uszami . Coś za coś .

 

Tu jest dosyć fajny opis :

https://www.medme.pl/leki/amitriptylinum-vp,150.html

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, picziklaki napisał:

No niestety trójcykliczne leki antydepresyjne wskutek uboczny powodują często suchość w ustach przez co sprzyja to powstawaniu pruchnicy.

masz rację Brachu  , ale chyba zapewne lepsza pruchnica niż lęk przed wyjściem z domu czy galareta w dupie bez powodu . Ja pieeerdolę ależ dylematy ,życiowe  wybory ,że ja cież piedolllę ,,, 

Z tego co wiem to najbardziej uzębienie ryje anafranil . Też staroć ,acz nie mniej skuteczny niż Ami .

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl okres ze bralem paro do 40 mg wg mnie najsilniejszy ssri o dzialaniu przeciwlekowtm(sertralina powogowala pogorszenie i taki roztrzesienie)

Jak juz SSRI nie starczalo wszedlem na klomi ktory dzialal podobnie do paro ale wg mnie to straszny niewypal .Amitryptylina deklasuje reszte .uboki z czasem mijaja.poza tym apetyt rosnie i to ostro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mike34 napisał:

 

21 godzin temu, Piotrek87 napisał:

 

 

mi na 40 mg seroxatu nic się nie chciało i byłem za bardzo zadowolony z leżenia w łóżku , apatia - co spowodowało, że odstawiłem seroxat na kilka dni i teraz dawka 10 mg do amitriptyliny

na serce i tak stosuje bisocard lub propranolol , a do dentysty idę na fluoryzację w przyszłym tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ilus napisał:

Czy ktoś pocił się po Amitryptylinie? I czy to przejdzie?

 Teraz akurat upały , to z Ami czy bez Ami każdy zdrowy człowiek sie poci ,

 Jednak biorąc ten lek zimą ,jesienią czy wiosną ja osobiście w ogóle się nie pociłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 Teraz akurat upały , to z Ami czy bez Ami każdy zdrowy człowiek sie poci ,

 Jednak biorąc ten lek zimą ,jesienią czy wiosną ja osobiście w ogóle się nie pociłem .

A skutki uboczne były jakieś na początku brania? Ja biorę 20 dzień. Z tym że od dziś mam dawkę 90mg podzieloną na 3 razy dziennie. Po jakim czasie zaczęła działać? Czy daje napęd i chęci do roboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilus ,

ja miałem inny schemat łykania Ami . Brałem ja przed snem na noc . Po około2- 3 tygodniach zamiast zmułki z rana miałem wyrażny kop energetyczno- przeciwlękowy . Dawki brałem różne od 6 mg do 50 mg w zależności od samopoczucia . Raz miałem nawet 9 dni przerwy .

 Dodatkowo brałem z rana na czczo paroksetynę . 

 Dla jednych dawka 90 mg to dużo dla innych niewiele . Trudno mi powiedzieć jak zaskoczy u Ciebie w pózniejszym okresie Ami brana w monoterapii . Powinna wyciągnąć ( teoretycznie ) z lęków i depresyjności , ale czy az tak superowo wystrzeli ,żeby dac napęd i chęc do roboty to naprawde nie wiem . Nie będę Ci tu lał wody i wróżył z fusów . Powiem tylko ,że u mnie wewspół z Paro Ami się sprawdziła i postawiła do pionu ,,, jak będzie u Ciebie , po prostu nie wiem . Sorry . 

 Na Twoim miejscu dałbym temu lekowi co najmniej 6 tygodni , po tym czasie przemyslał czy jest sens dalszego brnięcia w ten lek .

 A co Ci najabrdziej dokucza ,że zacząłeś brać ten lek ? To lek na tak zwane duże depresje , lek z kopytem , a nie na tam jakieś nadwrażliwości czy tego typu inne genetyczne spierdoleenia umysłowe ,,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×