Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMITRYPTYLINA (Amitryptylinum VP)


es71

Rekomendowane odpowiedzi

Ja lacze .biore obecnie 600mg pregabaliny i 50 mg amitryptyliny.bralem nawet 225 mg ami.Biore do tego lamotrygine i kwetiapine.

Jesli chodzi o pregabaline to doskonale niweluje leki i ladnie laczy sie z amitryptylina.Jesli chcesz brac mniej jak 300 mg preg to lepiej nie bierz nic.Pregabalina to dobry lek ale w odpowiednio duzej dawce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prega na poczatku troche obniza ale szybko to mija .

Lamo juz nie biore ale nie przeszkadzalo.

Pregi obecnie biore 450 mg choc chce wrocic na 600 .

Do tego clon 1-1-2mg czyli 4mg .

Prega daje synergizm do benzo .

Jestem znow w szpitalu i dr dala mi moznosc brania benzo ale nie wiecej jak 4 mg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info Mike. A tak z ciekawosci jak ami dziala na leki i fobie spoleczna? Czy wogole ma jakies dzialanie? Widze lekarze nie chca zbytnio jej wypisywac ze wzgledu na skutki uboczne, mowia ze to stary lek ale wyglada ze jest dosc skuteczny. Zastanawiam sie tez nad sennoscia w ciagu dnia? Daje rade jakos na tym wytrzymac? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naped super .sennosc to moze na poczatku .wstaje o 5 codziennie i mam kopa jak nic .Nie spie w ciagu dnia mimo benzo.

Jesli chodzi o sama amitryptyline to dla mnie nic nie dzialalo lepiej na fobie i leki .SSRI SNRI

Nie maja podejscia .

Byle przy ami nie jechac za wysoko ja mam 150 mg i to jest max.wyzej to tylko uboki poczujesz nic wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonales mnie , mysle za jakis czas wystartuje tylko niech zobacze jak te cale Trittico sie spisze ktore we mnie lekarz wmusil. Ja sie upieralem na cos co libido nie zaburza i dostalem Trittico, z racji tego ze reszte juz chyba przetestowalem. Wellbutrin dawal rade ale wzmagal lęki po pewnym czasie. 

 

Nie znam sie ale chyba Amitryptylina nie powinna byc zbyt podobna do Wellbutrinu co nie ? Well chyba na co innego dziala? Niby mial dawac kopa a jedyne co to ciezko mi sie spalo i sie wybudzalem co chwila w nocy. Oprocz tego masa innych rzeczy jak oddech non stop plytki, i takie odrealnienie, zawsze stale z boku wycofany , nie chcialo sie z nikim gadsc itp... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2020 o 11:36, mike34 napisał:

Jesli chodzi o unikatowe dzialanie to jej neuroprotekcyjnosc. Po naglym odstawieniu clonazepamu prawie umarlem doslownie i w przenosni pozostaly bardzo duze dziury w glowie i lęki.Paroksetyna klomipramina wenlafaksyna nie daly rady.amitryptylina okazala sie skuteczna.co prawda na pelne dzialanie trzeba czekac.u mnie coraz lepiej z pamiecia .bardzo dobrze łata dziury po benzo.

 

czy rzeczywiscie amitryptylina dobrze działa na pamięć i sprawność intelektualną? jeśli tak to dla mnie dobra wiadomość.
 jak budowaliście dawki do 150 mg - od jakiej dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś brałem i efekt był dość szybki ale przechodziłem z ssri a już ich odstawienie poprawia stan. Przy amitryptylinie 2 do 3 tyg powinno być już zdecydowanie widać. Kiedyś widziałem osobę w skrajnej depresji szepcącą nie mówiącą, chodziła wolniej od żółwia i po 4 tyg nie ta osoba ,na plus oczywiście. Ja brałem z mianseryną 75 ami i 60 miansy. Super efekt ale lekarz zobaczył ekg i natychmiast odstawił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Piotrek87 napisał:

Kiedyś brałem i efekt był dość szybki ale przechodziłem z ssri a już ich odstawienie poprawia stan. Przy amitryptylinie 2 do 3 tyg powinno być już zdecydowanie widać. Kiedyś widziałem osobę w skrajnej depresji szepcącą nie mówiącą, chodziła wolniej od żółwia i po 4 tyg nie ta osoba ,na plus oczywiście. Ja brałem z mianseryną 75 ami i 60 miansy. Super efekt ale lekarz zobaczył ekg i natychmiast odstawił. 

 

Dzięki za odpowiedź , przechodzę z seroxatu, teraz 10 mg seroxat + 10 ami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2020 o 20:34, marcinzen napisał:

teraz 10 mg seroxat + 10 ami.

 Na tym zestawie jadę od 8 miesięcy . Paro z rana , ami na noc .

 Osobiście uważam ,że to jeden z lepszych antydepresyjnych mixów . Oczywiście nie dla wszystkich ,,, a jak dla mnie miód malina (-:

 Zaczynałem od dawek ami 6 mg , teraz jestem na 37 mg ( 1, 5 tabletki + orotan litu 5 mg , swoją drogą też polecam ) 

 

41 minut temu, mike34 napisał:

10 ami to nie dawka antyd. Mysle ze od 75 mg zaczyna byc dobrze 

Masz rację ,że 10 mgAmi to mało , ale razem z Paro i orotanem Litu  ma w tym mixie lecznicze działanie .

 Tak osobiście uważam (-;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz bym dawno zarzucal 25mg ale kurna czytalem duzo w necie i pisza jednak ze Ami troche libido zaburza. Najchetniej to bym jescze kilka opini uzytkownikow poznal zanim sie wezme za nia. Niestety widze malo ludzi ja bierze a podobno bardzo skuteczna jest. Na angielskich stronach pelno ludzi ja chwali, pisza o super dzialaniu na depresje i nerwice. Ocena 8 w skali do 10😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PiotrekLondon napisał:

Ja juz bym dawno zarzucal 25mg ale kurna czytalem duzo w necie i pisza jednak ze Ami troche libido zaburza

--- trochę zaburza ,,, ale jak przyładujesz Pronoran ( pirybedyl ) to Ami nic Ci w tym względzie nie tyknie . 

 Gorzej jest jak się bierze Paro z Ami , wtedy nawet Pirybedyl nie pomaga (-:

 W konkretnych silnie ujebliwych depresjach stare dobre Ami ( pomimo uboków ) jest chyba niezastąpione .

 

W dniu 3.08.2020 o 20:34, marcinzen napisał:

teraz 10 mg seroxat + 10 ami.

 Na tym zestawie jadę od 8 miesięcy . Paro z rana , ami na noc .

 Osobiście uważam ,że to jeden z lepszych antydepresyjnych mixów . Oczywiście nie dla wszystkich ,,, a jak dla mnie miód malina (-:

 Zaczynałem od dawek ami 6 mg , teraz jestem na 37 mg ( 1, 5 tabletki + orotan litu 5 mg , swoją drogą też polecam ) 

 

46 minut temu, mike34 napisał:

10 ami to nie dawka antyd. Mysle ze od 75 mg zaczyna byc dobrze 

Masz rację ,że 10 mgAmi to mało , ale razem z Paro i orotanem Litu  ma w tym mixie lecznicze działanie .

 Tak osobiście uważam (-;

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×