Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMITRYPTYLINA (Amitryptylinum VP)


es71

Rekomendowane odpowiedzi

Biorę obecnie 300 mg amitryptylina wraz z aripiprazolem w dawce 15mg.O wiele lepiej toleruje ten zestaw anizeli połączenie escitalopramu z ami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak,tym bardziej ze ami zaczyna na mnie działac aktywizująco bowiem jej sedacyjny wpływ juz sie na szczęście w pełni wypalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców ,,rzemiosła", ponieważ amitryptylina nie redukuje mi większych lęków, to czy jest możliwe doraźne wspomaganie jej benzo tj. zomirenem sr 1 mg (2-3 x w miesiącu) w sytuacji gdy z tym lękiem ciężko sobie poradzić, a człowiek musi gdzieś tam pokazać się, przebywać itp. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filipek, u mnie też kiepsko było z działaniem przeciwlękowym na tym leku. Jedynie dawka wieczorna mnie ładnie relaksowała, pewnie dzięki antycholinergicznemu działaniu.

Możesz spokojnie sie jakimś benzo wspomagać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kot, dzięki za info. Chyba niedługo zaproponuję lekarzowi coś z ssri, nie wiem jeszcze co. Generalnie wytłumić skutecznie lęki jest bardzo trudno, każdy inaczej reaguje na ten sam lek. Ostatnio trochę udało mi się pozbierać i zacząłem zmuszać się do ćwiczeń fizycznych, czuję się nieco lepiej zwłaszcza pod wieczór. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade na ami 2 tyg w dawce 300mg i nadal bez efektu a ponoc TLPD rozkręcają sie najszybciej,do tego 7,5 mg aripiprazolu.Ami mnie pobudza,,powoduje suchość w ustach i lekkie zab. poznawcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem amitryptyline 75mg ale strasznie sie po niej czuje...

lekarz powiedział żebym zmniejszył dawkę do 50mg i nie brał w dzień tylko na noc

powiedzieć lekarzowi ze chce zmienić ten lek czy poczekać lekarz psychiatra to starszy dziadek i przepisał mi tez stary lek :)

a objawy to ze śpię na stojąco nie wiem gdzie jestem zamulenie totalne serce nawala głowę rozwala jakiś dziwny ból zaczerwienione mam policzki i jakieś tiki nerwowe i ręce mi sie trzęsą i chwieje sie na nogach jakbym był pijany albo miał zemdleć?

 

bezpieczny jest ten lek czy to przeżytek historii z masa objawów ubocznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę jakiś tydzień niecały bo dzisiaj chyba nie mam zamiaru już brać...

dawkę dostałem jak dla konia chyba 75mg to od razu zasnąłem na siedząco :( zmniejszyłem do 25 na noc ale dalej to samo totalne otępienie i masa skutków ubocznych nie ogarniam wiem ze trzeba co najmniej 2tyg na przyzwyczajenie czy miesiąc ale bez przesady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak sie własnie zastanawiam czy nie trafiłem do dinozaura psychiatry i przepisał mi leki z epoki kamienia łupanego ;)

a można sobie ot tak zmienić psychiatrę i leki ? czy po prostu nic nie mówiąc iść do innej placówki bo ta była najbliżej i on ten lekarz miał najbliższy wolny termin (może dlatego był najszybciej...

300mg to by mnie już tu chyba nie było na tym świecie bo bym zszedł w środę mam wizytę

a do tego dostałem Asertin 50 to może tylko to mam brać nie ma potem problemu z przejścia na inny lek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik_wot, tak, masz dowolny wybor w kwestii lekarza, zas co do lekow - nie koniecznie. Jednak jest tak, ze wiekszosc psychiatrow leczy teraz SSRI, w dodatku mozesz powiedziec lekarzowi jak zareagowales na amitryptyline i na pewno Ci jej nie wypisze.

 

Po prostu zadzwon i zarejestruj sie na wolny termin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha to sobie daruje ten Amitriptylinum 25 i wezmę dzisiaj tylko Asertin 50 jak będzie ok to znaczy ze to ten mocarz Amitryptylinum 25 tak na mnie działa a co do lekarza to zobaczę w środę...

 

-- 21 lip 2015, 16:57 --

 

ciekawi mnie tylko ta opinia :

 

W 2009 roku odkryto, iż amitryptylina działa podobnie jak tzw. białkowy czynnik wzrostu nerwów (NGF). Pobudza tym samym rozwój neurytów, zwiększając ilość połączeń pomiędzy neuronami. Wykazuje działanie neuroprotekcyjne (chroni neurony przed uszkodzeniami spowodowanymi wystawieniem na działanie wolnych rodników tlenowych, nadmiernej ilości glukozy oraz kwasu kainowego). Jest to mechanizm działania unikatowy dla Amitryptyliny wśród przebadanych leków przeciwdepresyjnych

 

-- 24 lip 2015, 14:40 --

 

wie ktoś coś więcej na ten temat neuroprotekcyjne działanie amitryptyliny?

 

-- 25 lip 2015, 11:21 --

 

nikt nie brał tego leku ? ostatnio...

 

-- 29 lip 2015, 10:59 --

 

a może wrócić do tego leku ???

 

po nim wręcz czułem jak coś mi się robi w głowie :P może to te neurony się produkowały hihihi ...

 

najlepiej umowie się do psychiatry i to innego bo po odstawieniu leków chyba mogę już zacząć brać inny miną 1 tydzień chyba wystarczy ...

 

-- 29 lip 2015, 11:00 --

 

tylko że za dużo skutków ubocznych...

 

-- 29 lip 2015, 11:01 --

 

eh niezdecydowanie to moja najwieksza wada

 

-- 27 sie 2015, 10:46 --

 

:szukam:

 

-- 27 sie 2015, 10:47 --

 

:szukam:

 

-- 27 sie 2015, 10:47 --

 

Twoja wiadomość: :szukam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to przejdzie z czasem?

jak byłem młodszy i miałem zdrowszą , bardziej wydajną wątrobę to i 30 mg ami mnie nie usypiało . Na początku kuracji i owszem byłem senny , ale z czasem przeszło . Teraz wezme na noc 5 mg to przez następne pól dnia chodze jak zombi .

dasz radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×