Skocz do zawartości
Nerwica.com

Magnez ...


Gość KOREK

Rekomendowane odpowiedzi

bralam magnez przez pl roku,mineły najgorsze ataki płaczu,stalam sie spokojneijsza, mialam wiecej sił i bardziej na luzie,mniej spięta.

ale odstawiłam,bo odczupalam "otępienie" ,za luzno traktowalam wszystko.Troche stresu nas jednak motywuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja łykam od czasu do czasu zestaw witamin w tabletce, ale szczerze mówiąc wolałabym nic nie łykać, tylko nauczyć się zdrowo jeść, tak, żeby nie mieć żadnych niedoborów - tylko zastanawiam się czy to w ogóle możliwe? Mam pójść do dietetyka czy co? Samemu nie można się tego nauczyć?

 

Znam ludzi którzy piją, palą, jedzą same niezdrowe rzeczy i raczej nie mają żadnych poważnych problemów ze sobą. Więc... Lucid Man masz rację. Jednak chyba zawsze jest tak, że na początku problem tkwi w psychice, a ona ma wpływ na całą resztę. Jak człowiek jest dobrze nastawiony to sam zdrowieje a wydaje mu się że to magnez leczy, a on nie leczy tylko pomaga w leczeniu. Mam nawet obawy że większość leków działa jak placebo w to my sami się nakręcamy pozytywnie i to nam najbardziej pomaga. Bo już sam fakt że robi się cokolwiek żeby wyzdrowieć, jakieś działanie, krok do przodu - to samo w sobie poprawia nastrój.

 

A magnezu może spróbuję. Na pewno mi nie zaszkodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnez jest dobry na drętwienie kończyn i skurcze nocne (np. łydek- okropność) i wtedy działa nie tylko jako placebo. Wiem, bo jestem kawoszką i odkąd zaczęłam łykać magnez, moja kawa nie robi mi takiej krzywdy jak kiedyś. Ale moim (nie)skromnym zdaniem, sam magnez nerwicy nie wyleczy. Gdyby tak było... nie byłoby naszego forum i nas tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szperając w sieci znalazłam coś ciekawego - są specjalne wkłady do dzbanków filtrujących wodę z kranu, które oprócz tego, że wyłapują zanieczyszczenia to jeszcze uwalniają magnez. może ktoś ma coś takiego i wie czy rzeczywiście to działa jak tabletki z magnezem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w zeszłym tygodniu kupiłam sobie dzbanek z filtrem.

Zalety:

Usuwa z wody chlor i jego związki, pestycydy, metale ciężkie oraz twadośc węglanową.

 

Ja zaobserwowałam po ponad tygodniu używania, że w czajniku w którym gotuję wodę nie osadza się kamień, a było go zawsze pełno. Poza tym herbata po zalaniu jest bardziej przejrzysta i nie "robi" się na wierzchu żaden osad.

Ogólnie zadowolona jestem z zakupu :D

Z tego co wiem to oferują filtry do dzbanków wzbogacone o minerały, głównie magnez. Tych z magnezem filtrów jeszcze nie kupowałam także nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj wymyśliłam bombę/koktajl mołotowa - pluszz magnez + pluszz żelazo- nie dość, że zdrowe to jeszcze dobre :mrgreen:

nie wiem czy takie zdrowe i dobre, bo te pluszze zakwaszają organizm - nie powinno się tego za dużo pić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wrażenie, że po magnezie w tabletkach, itp witaminkach mam problem właśnie z żołądkiem-biegunki, stałe parcie....itp

 

a to dziwne...? a na pewno po witaminach? bierzesz jakies psychotropki?

 

 

 

Skutki uboczne MAgnezu to : niekiedy nudnosci,wymioty,biegunka....

Z początku zażywania tez tak mialam ,pozniej organizm sie przyzwyczaił :D

 

[Dodane po edycji:]

 

http://www.nerwica.vegie.pl/niedobor_magnezu.html POlecam do przeczytania :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psyche_, chyba jest to zależnie od dawki ,substancji nośnej i dolegliwości .

Mi na bóle mięśniowe(łydki ,uda ,częste skurcze) kiedyś 10 dni wystarczyło ...i wszystko wróciło do normy .Teraz biorę co kilka dni pigułę tak profilaktycznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×