Skocz do zawartości
Nerwica.com

Magnez ...


Gość KOREK

Rekomendowane odpowiedzi

ja zakupiłem Magnum forte -tabletki musujące firmy ZDROVIT z witaminką B6 jest ich 20...

ja osobiscie wole musujące bo jak mam coś połykać to już mam uraz jakiś po psychotropkach...

 

czy wie ktoś może czy jest róznica między musujacymi a tabletkami w całości jeżeli chodzi o jakość działania i pomoc orgaznizmowi?

 

i czy mozna brać magnez non stop przez cały rok codziennie?czy lepij se zrobić przerwy i np kupić mltiwitaminke i pózniej znowu magnez tym bardziej forte? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy ale ja ostatnio zauwazylem u siebie niezle braki magnezu

takie ze jak wzialem to az usnalem :P

 

 

hehe powaznie

jednak nie ma co przy nerwicy warto brac magnez okresowo np miesiac brania miesiac przerwy ..witamin i mineralow tez nie powinno sie brac non stop

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:40 pm ]

leszpe sa asparganiany jako nosniki czy mleczany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnez tylko lekko uspoakja i usprawnia uklad nerwowy

 

ale lepiej brac caly zestaw i magnez i wit B od b1 po b12

 

ale male dawki

nadmiar tez szkodzi

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:51 pm ]

aa jak ktos ma maly problem ze snem i toleruje mleko chociaz to raczej malo prawdopodobne zeby osobs dorosla dobrze tolerowala

 

to warto pic na noc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mozna miec po magnezie biegunki

szczegolnie jesli sie nie bierze z jedzeniem

 

 

magnez mozna brac tylko podczas posilku

i niskie dawki

 

adelkowska...jesli bierzesz inne leki ktore powoduja zaparcia to magnez Ci nie pomoze

 

ale mozesz sprobowac brac na czczo

to sraczka powinna byc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no po tez mozna :) ale lepiej w trakcie...

 

a tak na serio

i tak lepiej kupic wode bogata w magnez wystarcza........

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:20 am ]

w ogole pierwsza sprawa zeby moc brac magnez trzeba sie upewnic czy napewno go mamy malo

 

nadmiar magnezu jest szkodliwy

powoduje zbytnie zahamowanie w neuroprzekaznictwie,

czyli depresja, sraczka lub zaparcia (czesciej przy nadmiarze)....i inne sensacje

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:23 am ]

..bo blednym przekonaniem jest ze witaminy to nieszkodliwe

 

sa bardzo szkodliwe w nadmiarze

...kazda witamine da sie przedawkowac i to bardzo szybko

 

jedynym sposobem nieprzedawkoania to po prostui dobre odzywianie bez suplementow...

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:35 am ]

A DAJE COS SPRAWDZANIE POZIOMU WITAMIN I MINERWALO PRZEZ KREW? NIE JEST BARDZIEJ MIARODAJNE Z WLOSOW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 14 miesięcy temu odkryłem u siebie to dziadostwo.

Udałem sie do lekarza przepisał mi asentre no było lepiej ale po 4 opakowaniach odstawiłem.

Kupiłem magnez z wit B6, biorę od 2 miesięcy po 1 tab dziennie i powiem Wam ze jest poprawa i to spora, ale dowiedziałem sie ze 1 tab to za mało dlatego od jutr biorę 2 dziennie, bo pije dziennie ok 0,3l coli:) a to ponoc wypłukuje Mg z organizmu.

Objawy mam ale takie słabe da sie wytrzymać tj

bicie serca, poddenerwowanie , skaczące mięśnie, i czasem duszność i odczucie niepokoju, ale jest duuuuuuzo lepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Od 5 lat mam poważne problemy z psychiką. Przez ten czas leczyłem się u kilku psychiatrów i jadłem 11 rodzajów leków psychotropowych, po których nie czułem żadnej poprawy. Moje problemy polegały na tym, że cały czas odczuwałem silne lęki (czasem napady paniki),wewnętrzne napięcie, miałem natrętne myśli, kłopoty z zasypianiem. Odczuwałem silne lęki wśród ludzi. Często myślałem o samobójstwie. Ogólnie nie mogłem normalnie funkcjonować, z roku na rok było coraz gorzej. Przez okres leczenia stwierdzono u mnie Nerwice natręctw, nerwice lękową, fobie społeczną, stany depresyjne, zaburzenia osobowości. Pewnego dnia przeczytałem obszerny artykuł o magnezie i jego wpływie na układ nerwowy. Udałem się więc do apteki kupiłem magnez i zacząłem go zażywać. Po 4 dniach zauważyłem ogromną poprawę. Wszystkie moje problemy z psychiką nagle zniknęły ! Aktualnie biorę 6 tabletek dziennie i czuje się po prostu świetnie! Mam dużo więcej energii, bardzo dobry humor, nie odczuwam żadnych lęków, nie mam natrętnych myśli, czuję że mogę wszystko! Dzięki temu przez ostatni miesiąc dokonałem więcej niż przez ostatnie lata.

Dziwię się trochę tym psychiatrom u których się leczyłem dlaczego nikt z nich nie zasugerował mi spożywania magnezu. Wynika z tego że wszystkie moje „choroby psychiczne” są wynikiem jego niedoboru. Szkoda, że nie wiedziałem o tym wcześniej. Męczyłem się potwornie przez 5 lat a wystarczyło pójść do apteki i poprosić o magnez…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz jaki magnez dokladnie przyjmowales?bo ja biore od 3 dni magnez B6 -4 tabletki dziennie.6 to nie za duzo myslisz?czy magnez wogole mozna przedawkowac?u mnie na opakowaniu pisze nie przekraczac 3 tabletek a ja i tak biore 4.

 

bardzo ciekawe to co napisales i podnosi na duchu kurcze bo ja od 5 lat lecze sie na depreche mnostwo lekow juz bralam naprawde multum i dalej nic nie pomaga sprobuje z magnezem tez omege 3 kupilam sobie.

a powiedz omega 3 tez bierzesz?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę magne b6. Magnez jest ciężko przedawkować, szczególnie u osób znerwicowanych lub z zaburzeniami psychicznymi. 6 tabletek dziennie to na pewno nie jest za dużo.Zapotrzebowanie na magnez u osób dorosłych wynosi 300-400 mg na dobę. U osób uprawiających jakieś sporty lub wysiłek fizyczny ok. 1000mg ! Omege 3 niedługo zacznę brać ponieważ też bardzo pomaga. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×