Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy można kochać 2 osoby na raz?


Szycha

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o to, czy jest to możliwe dla normalnych umysłów, czy takie coś może osiągnąć nasz mózg, bo nie stawiajmy złudzeń... Jesteśmy tylko zwierzętami...

 

PS proszę nie odpowiadać tym, że kocham moją tatę i mamę chodzi mi miłość 2 niepokrewnych ze sobą ludzi.

z góry dzięki za odp

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest juz taki temt w Kroki do wolności , nazywa sie bardzo podobnie "Czy mozna kochac 2 osoby jednoczesnie". ja uwazam ze mozna kochac 2 osoby jednoczesnie, chodziaz nie mozna sie zakochac w 2 osobach jednoczesnie.

 

podobno takie maja byc zwiazki przyszłosci, to sie nazywa poliandria czy cos takiego.

 

---- EDIT ----

 

przepraszam nie poliandria tylko poliamoria (tired after work:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, mnie poliamoria zawsze kojarzyła się z przyjemnym "wytrychem" tłumaczącym chęć zbliżenia się z innymi osobami, pozostając jednocześnie w jednym związku - może dlatego, że takie osoby spotykałem na swej drodze. Nie wydaje mi się, że takie "mają być związki przyszłości", bo akurat bycie razem to jedna z rzeczy, na które mamy realny wpływ i sami, w pewnym stopniu, możemy kreować sobie rzeczywistość.

 

Ja nie umiałbym kochać dwóch osób jednocześnie taką samą miłością (prędzej bym oszalał). Mimo iż w wielu dziedzinach daleki jestem od wartości konserwatywnych, to akurat wyznawanej definicji miłości nie chciałbym (pewnie też nie umiał) w sobie zmieniać.

 

No ale zapewne są osoby, które umieją kochać nawet kilka osób i są szczęśliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka odpowiedź na tak postawione pytanie, brzmi - tak, można kochać dwie osoby jednocześnie, w tym samym czasie. Moja znajomość tematu nie wskazuje też na to, że nie jest to możliwe i w przypadku fazy/rodzaju miłości zwanego zakochaniem. Czy jest to możliwe dla wszystkich - nie wiem.

 

W ciągu ostatnich lat wiele zostało już napisane na ten temat, polecam tu choćby tekst - będący polemiką z publikacją Gazety Wyborczej - “Bzdury o poliamorii” - zbiorowego autorstwa: Katarzyny Grunt-Mejer,

Agnieszki Weseli, Katarzyny Michalczak oraz Marcina Marii Bogusławskiego (osoby

zainteresowane mogą zapoznać się z nią na stronach Racjonalisty.tv Polecam też zakładkę poliamoria na stronie philianizm.pl (to chyba w dalszym ciągu, najpełniejsza baza danych na temat wielomiłości).

 

Pozdrawiam

Grzegorz Andrzejczyk-Bruno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można to jasno nie odpowiem, na pewno to dużo zależy od osoby. Jak dla mnie jak najbardziej można, mnie się czasami wydawało że kocham i kilka na raz, ale ja jestem kochliwy i mam taką romantyczną naturę. Kilkadziesiąt razy bywałem zauroczony/zakochany i na pewno w pierwszej chwili na to pytanie nasuwa mi się odpowiedź twierdząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×