Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wysiłek fiyczny i mocniejsze objawy nerwicy


ToMeK 77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zauważyłem przez ostatnie pół roku ze przy dosc długotrwałym 5 godz wysiłku fizycznym objawy nerwicy sie nasilają.

np. rano wstaje jest ok zero objawów jak tylko popracuje dość ciężko to odzywają sie objawy nerwicy.

Ogólnie robi mi sie słabo i serce mocniej bije i tak mam przez reszte dnia.

Czy czegoś mi brakuje moze jakiś witamin??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem ze moze to byc za duże napięcie spalanie węglowodanów i witamin nie wiem możne magnezu i potasu ale czemu sie tak dzieje, ze po 5 godzinach ciężkiej pracy, zauważyłem tez ze jesli robie cos i sie spieszę to mam tak samo,

Wydaje mi sie cos nie tak mam z procesami jakie zachodzą podczas wysiłku

Wieczorem jak juz leżę w łóżku to czuje takie dziwne drżenie nóg, czasem jest mi duszno i to serce czasem bije jak chce.

Czasem jak duzo myśle dopada mnie taki lekki lęk którego nie mogę sie pozbyć, cały dzień potrafi mi dokuczać, ale znalazłem na niego sposób wystarczy sie sie zdrzemnę godzinke:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ToMeK 77, Ja jak nic nie robie cały wekend np.odpoczywam totalnie nic nie robie,to jest ok,czasem serducho mi wali

Ale jak wezme sie za jakieś proste czynnośći to sie cała trzęse nie tylko nogi,ale ręce też wszystko mi z rąk leci.Po schodach mi ciężko zejść...itd

Ale po basenie np ,masazu relaksie jest ok rowerkiem tez jezdzę

jestem zdrowa mam tylko depresje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek77 na pewno kompleks badań :) ci się przyda choćby dla własnej świadomości, że ze zdrowiem ok bo jeżeli to jest np. nerwicowe to podejrzewam że męczyć cię będzie właśnie ta kochana nasza świadomość, typu źle się czuje? pewnie to coś poważnego, od nerwicy czy depresji takie rzeczy się nie robią itd...

Ja miałem badanka i w sumie wszystko oki ale czasem wystarczy że wejde po schodach i mnie dusi i jest słabo a dodam że nie prowadziłem nigdy siedzącego trybu życia, zwykle coś robiłem, a to mi się zaczeło odkąd przypałętało mi się to gówienko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze przy dlugotrwalym wysilku 5-godzinnym?? Za jednym razem ten trening trwa 5 h? I jakiego typu to treningi??

 

to nie trening

tylko praca fizyczna, ale tez jak trafi mi sie impreza z alkoholem to na 2 dzien tez mam takie objawy i nie jest to kac, tylko słabo mi sie robi i serce mi wali.

I robiłem badania krwi i moczu wszystko jest ok. Rok temu miałem objawy agrofobii ale mineło po 6 miesiacach.

albo mam niedobory witamin i minerałów i dlatego szybko sie męcze albo takie sa objawy nerwicy:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek- pobierz witaminy i magnez ale wydaje mi sie ze to moze byc nerwicowe bo ja tez to czasami mam. wlasnie w pracy. nie pracuje ciezko fizycznie ale ciagle biegam, nie mam czesto czasu na odpoczynek ale to nie to co powoduje ze czasami cala drze, jest mi slabo, mdleje itd. jestem pewna ze swiadomie czy podswiadomie to jest z nerwow, z nerwow ze sobie nie poradze, z nerwow przed klotniami w pracy, przed tymi objawami ktore moga sie pojawic. wiem to, bo czasami pracuje tak samo ciezko i jest ok, czuje sie dobrze bo mam jakos zrelaksowany umysl, nie mysle negatywnie. poza tym pamietaj zeby rano cos zjesc i wypic ceipla herbatke, i nie pij alkoholu na dzien wczesniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam z tym problem.Mam manię czystości w domu,i jak sprzątam to zajmuje mi to nawet kilka godzin,staram się odpoczywać co chwilę.Jak już poodkurzam,wyszoruję podłogę,zetrę kurze,umyję naczynia,zrobię prasowanie itp.to najczęściej mam problemy z oddychaniem,takie same jak od nerwicy.Myślę,że ma to związek z przyśpieszonym oddechem podczas wysiłku,Nasz organizm chyba myśli,że to kolejny atak paniki,i dlatego pojawia się hiperwentylacja.Jest to trochę uciążliwe,ale jak po wysiłku się prześpię,to wszystko przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×