Skocz do zawartości
Nerwica.com

Krepujacy temat-tylko dla kobiet


MadziaSlodka

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie hormony, jakie tylko się da, miałam zrobione - żadnych nieprawidłowości. Tabletek nie mogę brać, bo okres i tak pojawiał się, kiedy chciał, a jeszcze dodatkowo miałam przedłużające się plamienia (brałam 4 różne rodzaje tabletek). W dodatku teraz miałam już drugi raz robione hormony, bo nawet bez tabletek mam jakieś przedłużające się okresy (plamienia nawet do 12 dnia :cry:). Przerąbane, prawda? ;)

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:52 pm ]

Mist a bierzesz leki na nerwicę? jeśli tak to odpowiedz jest prosta

 

Biorę leki i chodzę na psychoterapię od miesiąca, więc zastanawiam się, czy te wszystkie problemy nie znikną pod ich wpływem... ach, marzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieregularne miesiączki.

DEFINICJA

Zaburzenia cyklu miesiączkowego powodujące pojawianie się w nieregularnych odstępach krwawień miesiączkowych.

OBJAWY I PRZEBIEG

Za prawidłowe uznaje się cykle, których długość waha się od 21 do 35 dni. Jeżeli są one raz dłuższe raz krótsze określa się je już jako nieregularne. Cykle menstruacyjne mogą się wahać od 20 do 45 dni a w niektórych przypadkach rozbieżności mogą być większe. Jednak jeżeli trwają zazwyczaj tę samą ilość dni uznaje się je za regularne. Nieregularne miesiączki często pojawiają się u młodych dziewcząt w okresie dojrzewania płciowego i spowodowane są niedojrzałością układu hormonalnego. Częściej zdarzają się u nich cykle bezowulacyjne, które również przejawiają się nieregularnymi krwawieniami. U dziewcząt w okresie pokwitania cykle najczęściej normują się po upływie 1-1,5 roku. Zaburzenia cyklu mogą być również wynikiem zbyt intensywnego odchudzania się lub uprawiania sportu. Najczęściej nieregularne miesiączki świadczą o zachwianej równowadze hormonalnej. Są one pierwszym objawem wchodzenia w okres przekwitania i mogą utrzymywać się przez kilka lat. Rozregulowany cykl miesiączkowy może być wynikiem zmiany klimatu, zażywania niektórych leków lub istnienia niektórych chorób takich jak np. chorób tarczycy, zespołu Turnera i inn. Zaburzenia cyklu miesiączkowego występują często po ciężkich operacjach lub urazach. Równie często współistnieją z niepłodnością. Niezmiernie duży wpływ na cykl mają czynniki psychiczne tj. silne przeżycia emocjonalne, przewlekły stres, depresja i inne. Mogą być również jednym ze skutków ubocznych stosowania minipigułki antykoncepcyjnej jak również chemioterapii.

WEZWIJ LEKARZA, GDY...

Nieregularne krwawienia miesiączkowe nigdy nie są stanem prawidłowym. Zawsze należy skonsultować tą dolegliwość z lekarzem. Konieczna wówczas jest dokładna diagnostyka w celu ustalenia jej przyczyny i wdrożenia odpowiedniego leczenia. Diagnostyka najczęściej obejmuje badania poziomu hormonów a w leczeniu wykorzystuje się hormonalne środki antykoncepcyjne, które regulują cykl miesiączkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mist- moja koleżanka ma miesiączke co dwa tygodnie.

 

Dostała tabletki antykoncepcyjne regulujące. jest to bardzo wygodne.

Gdyby ich nie brała- układ rozrodczy zestarzałby się szybciej, w końcu działa 2 razy prędzej.

Taka przypadłość genetyczna.

raczej.

 

Wpływ mają także neuroleptyki i ine psycho.

Odchudzanie ma absolutnie wielki wpływ.

 

Nie wiem jak z tym u Ciebie.

Ale warto zastanowić sie nad uregulowaniem tego przede wszystkim, bo- jak mówiłam- układ rozrodczy kobiety kiedyś przestanie funkcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mist- moja koleżanka ma miesiączke co dwa tygodnie.

 

Dostała tabletki antykoncepcyjne regulujące. jest to bardzo wygodne.

Gdyby ich nie brała- układ rozrodczy zestarzałby się szybciej, w końcu działa 2 razy prędzej.

Taka przypadłość genetyczna.

raczej.

 

No właśnie problem jest taki, że żaden z kilku ginekologów nie wiedział, dlaczego nie mogę brać tabletek. Poza tym ja nie mam nigdy okresu równo co ileś dni... kiedyś rzeczywiście zdarzyło mi się po 19 dniach, ale ostatnio np. miałam już po 26 dniach.

 

Wpływ mają także neuroleptyki i ine psycho.

Odchudzanie ma absolutnie wielki wpływ.

 

Nigdy się nie odchudzałam.

 

A leki biorę dopiero od miesiąca...

 

Nie wiem jak z tym u Ciebie.

Ale warto zastanowić sie nad uregulowaniem tego przede wszystkim, bo- jak mówiłam- układ rozrodczy kobiety kiedyś przestanie funkcjonować.

 

To właśnie jest najgorsze... bo nawet lekarze nie wiedzą, co z tym zrobić :?: Dlatego myślę, że to też jest u mnie nerwicowe - oprócz tego mam nadciśnienie tętnicze, kołatania serca i zespół jelita drażliwego, itp. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie podczas okresu rzadko boli brzuch. Ale za to czuję się bardzo słaba, mam wrażenie, że zemdleję, serducho wali jak oszalałe, aż mnie boli, strasznie się pocę (głównie w nocy) i czasem miewam też nudności.

A na bóle brzucha znalazłam naturalną metodę: mój chłopak masuje mi dół pleców (tak na wysokości kości ogonowej). Ostatnio po niecałych 20 minutach mocnego masażu ból minął i nawet nie wrócił. :D

Okres mam dosyć regularnie i, na szczęście!, krótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed operacja mialam bezbolesne miesiaczki,ale moja kulka [endometrium] krwawila na swoj sposob i zawsze tydzien po moim okresie wtedy z bolu chodzilam po scianach.pomagala nospa forte.a 3 tygodnie przed operacja bol byl tak okrutny ze chodzilam na zastrzyki.po operacji miesiaczka jest bolesna i ta nospa forte pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestac mnie na prywatnych "znachorów" ,Ci państwowi olewają wsio...ok ,niemam już 49 dni ,może przekwitam? ;) poważnie ...zdaza mi sie tak ,a w sumie tak mam ,dłuuuugie cykle,a miesiączka 3 dni :shock: ,przynajmniej spokój,i tak umieram z bólu ;)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to czasem mam tak (jakies 10 dni przed okresem)ze wydaje mi sie ze zaraz kogos zabije.oczywiscie wiem ze tego nie zrobie ale jak cos mnie zirytuje to....juz....juz.....nie recze za siebie.....ale oczywiscie sie uspokajam. jak tylko dostane okres i potem podzczas reszty dni to jestem do rany przyloz. no i bol brzucha tez mnie uspokaja. przynajmniej mam powod zeby czuc sie zmeczona i slaba. dobra wymowka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś, czy dziurawiec może powodować krawienia i plamienia miedzy miesiączkami jak się łyka równocześnie pigułkę antykoncepcyjną?

Biore od ok. 3 tygodni (dziurawca) i tydzień temu się to zaczeło. Już sobie oczywiście zdążyłam wmówic, że mam raka szyjki macicy :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mooni, niestety nie mogę na razie leczyć się w tym kierunku, gdyż hormony wchodzą w interakcję z moimi pozostałymi lekami, ale ty idź do lekarza.

 

Andzia z tego co wiem dziurawiec powoduje fotowrażliwość i trzeba uważać na promienie UV przy stosowaniu go. Powiedz jaki lek stosujesz może będę w stanie udzielić ci więcej informacji i jak długo go stosujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×