Skocz do zawartości
Nerwica.com

OKSKARBAZEPINA (Karbagen, Oxepilax, Trileptal)


.Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanie dotyczące leków wymienionych powyżej. A raczej leku bo to jeden i ten sam pod różnymi nazwami handlowymi. Poprosiłem właśnie moją lekarkę o receptę na nie, bo kilka miechów temu gwałtownie zejście z leków miałem bo nie wziąłem ich na podróż. A teraz chcę wypróbować tego bo Lamotrygina jakoś na mnie zbytnio nie działała. Więc proszę o opinie ludzi którzy brali ten lek, jak się czuliście jakie mieliście skutki uboczne etc. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister, moim zdaniem, jezeli sorawdzz sie u Ciebie lamo, to okskarbamazepina rowniez zaskoczy. Podobny mechanizm tj. kanaly sodows i kwas glutamionwy. Oczywscieep roznice wystepuja. Lamo ma potencjal orzeciwdepresyjny i nie wywoluje sedacji i zab.poznawczych. Okskarbamazepinz bardziej wycisza, jej dzialanie zapewne jest bardziej i szybciej wyczuwalne. Ale masz sedujaca kwetiapinie, wiec polaczenie z lamo wydaje sie rozsadne.

Ps Odnosnie dyskuji o CHAD tez mialem podejrzenie. Hipomania polekowa po wenlafaksynie i fluo za pierwszym podejsciem. Nie uwazam blad ta diagnize , jezeli nie wystepuja znaczne zwyki nastroju. Jssli SSRI dzialaja krotko ale intensywanie to juz o czyms swiadczy w kontekscie diagnostycznym.

Probowales kiedys LPP dzialajacego na GABA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opis tego leku jest bardzo obiecujący, naprawdę nikt tego tutaj nie brał?

 

mnie też zainteresował ten lek . Jako ,że sama Karbamazepina zawsze mnie pozytywnie wyciszała , jednak uboki były zbyt cięzkie by kontynuować dalsze leczenie . Wkrótce spróbuje tego leku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wieczornej dawce o 21 praktycznie zapomina o świecie, odwala jej, włącza się nadmierna odwaga, po porannej jest senna przez cały dzień i co najmniej 3-4h musi w południe przespać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem przez dluzszy czas i polecam, gdy na kogos dobrze dzialal Neurotop ale dokuczaly mu skutki uboczne. Tu ich nie doswiadczylem, procz dwudniowego bolu glowy. Tylko ta cena na 100%.... Wlasnie odstawilem i zostaje na samym Lamotrixie. Czuje sie na tyle dobrze, by nie brac dwoch lekow. :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Dostałam na genetyczna padaczke nowsza wersje oksakarbamazepiny, a mianowicie Octan eslikarbamazepiny. Do tego biorę levetiracetam . Mam pytanie . Czy po oksie mieliście problem z tyciem?  Ponoć się po tym tyje i ma się zatwardzenia . Czy to prawda, że siada na wątrobę jak zwykła karbamazepina ? 
 

Serdecznie dziękuje za odpowiedzi . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×