Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUWOKSAMINA (Fevarin)


Lu_80

Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

59 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      41
    • Nie
      10
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Od wtorku biorę Fevarin, wiem, że może dawać uciążliwe skutki uboczne, mnie (odpukać) póki co dokuczają tylko mdłości i ból głowy... zmniejszony apetyt akurat dla mnie jest zaletą ;p ale lepiej mi się po nim śpi (narazie biorę 1 tabletkę na wieczór), trudno powiedzieć czy działa jeśli chodzi o nastrój, lęki itd bo w jednym momencie mam wrażenie że jest gorzej niż zanim zaczęłam brać lek a w innym że o wiele lepiej... poza tym po kilku dniach to chyba za wcześnie na efekty...? Obecnie jestem trochę skołowana, od środy mam podwoić dawkę. Czy ktoś stosował ten lek i może mi powiedzieć o swoich odczuciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem dziś pierwsza dawkę leku 25 mg,narazie niewiele czuje in plus in minus...no ale rzecz jasna za wczesnie na to by cokolwiek pochlebnego badz negatywnego napisac o jego działaniu...jeszcze sie odezwę.

Zosiek jaką dawkę stosujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę fevarin od sześciu dni, póki co po 50mg na wieczór dziennie. Jestem spokojniejsza, co prawda wieczorami dalej mi ciężko się skupić i jestem przybita ale przynajmniej nie wyję po nocach O_o więc jakaś delikatna poprawa jest. Minęły mi też mdłości i ból głowy, żadnych gorszych skutków ubocznych po włączeniu leku, odpukać, nie miałam :) No i dziś mi trochę odbijało w szkole, zdecydowanie byłam zbyt szczęśliwa jak na mnie ;P No i ledwo zaliczyłam równoważnię na wf, trochę odkąd zaczęłam brać fevarin jestem skołowana O_o to normalne?

 

 

Jak Wasze doświadczenia z fevarinem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugi dzień biore Fevarin w dawce 50 mg i jak narazie jestem troszke nienaturalnie pobudzony naprzemiennie z silnym wyciszeniem,mam problemy ze snem i silny ból głowy,lekkie nudności,czasem pojawiają sie przebłyski "świerzości umysłu z dzieciństwa ",na zauważalną poprawe jak sadze jest jeszcze zdecydowanie za wczesnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam coś od siebie ja fevarin biorę od grudnia 2008 no i minął miesiąc zanim poczułam poprawę początki były kiepskie bo zaczynałam od ćwiartki tabletki w tym czasie odstawiałam lexapro,bo nie niwelowało leków na wieczór,zmieniłam lekarza na początku były mdłości senność i wogóle byłam jakaś przybita ale po miesiącu nastapiła poprawa,wspomagam się zomirenem w krytycznych sytaucjach,fevarin jest bardzo dobrym lekiem tylko bądź cieprliwy a efekty będą myśl pozytywnie to momaga.

 

[*EDIT*]

 

dodam coś od siebie ja fevarin biorę od grudnia 2008 no i minął miesiąc zanim poczułam poprawę początki były kiepskie bo zaczynałam od ćwiartki tabletki w tym czasie odstawiałam lexapro,bo nie niwelowało leków na wieczór,zmieniłam lekarza na początku były mdłości senność i wogóle byłam jakaś przybita ale po miesiącu nastapiła poprawa,wspomagam się zomirenem w krytycznych sytaucjach,fevarin jest bardzo dobrym lekiem tylko bądź cieprliwy a efekty będą myśl pozytywnie to momaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zażywam Fevarin od około 15 miesięcy. Przez pierwsze 8 miesięcy przyjmowałem 150mg na wieczór. Teraz od 7 miesięcy biorę 200mg na noc. Od 6 miesięcy poczułem poprawę, a od około 3 znaczącą. Wcześniej nie spotykałem się ze znajomymi, stroniłem od ludzi i zabawy. Teraz to wszystko (prawie) znikło, ale pozostały dwa bardzo denerwujące skutki uboczne. Mianowice jeżeli w ciągu dnia nie zdrzemnę się choćby godziny to jestem nieprzytomny. Od około tygodnia robi się coraz gorzej bo już godzina przestaje wystarczać. Ponadto mam trudności z szybkim myśleniem. Czuję się jakby mnie coś zwalniało. Np gdy coś robię muszę się długo zastanowić... Czy ktoś miał podobne odczucia? Jak sobie z tym poradzić?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam Fevarin kilka lat temu, przez kilka miesięcy i bardzo mi pomógł. Był jednym z dwóch leków, które zdecydowanie przywróciły mnie do życia. Niestety po kilku miesiącach przestałam czuć pozytywne zmiany, zaczęła się tendencja spadkowa, zmieniono mi lek. W każdym razie nigdy już nie było tak dobrze jak na Fevarinie. Moje objawy to pobudzenie, zmniejszenie apetytu, dobry nastrój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni biorę Fevarin bo jest to lek, który poza działaniem przeciwdepresyjnym ma też podobno właściwości wyciszające, uspokajające. Tymczasem zaczęła się bezsenność i jakieś dziwne podminowanie. Czy to przejdzie, czy ten lek faktycznie was wyciszał i uspokajał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie depresji raczej nie stwierdzono. Mam problemy ze snem, tzn. wybudzam sie duuuzo za wcześnie. Brałem fevarin ponad dwa miesiące. Początkowo wydawało się, że zaczyna działać, ale potem nie było rezultatów. Teraz pora na trittico.

Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrzy dział, jak nie to proszę o przeniesienie do tego o lekach-ogólnie

czy ktoś z Was zażywał Fevarin dłuższy czas? ja biorę juz ok. 4 lata, ale ostatnio zauważyłam, że coraz mniej mi pomaga, wczesniej nie miałam z nim problemów

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaod miesiąca jestem na fewarinie...i...jak narazie kicha. Początkowa dawka 50mg, teraz 150. Straszne wahania nastroju, raz wybuch energii, galop myśli, rozdrażnienie, agresja, raz odjazd, przymulenie i jeszcze wieksza derealizacja. Kiepsko sypiam, mam napady lęku, wspomamgam się xanaxem, inaczej niewyróbka. Nie wiem co robić, nic nie idę do przodu, może ten lek na mnie nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich cieplo:)jest to moj pierwszy post na forum,lecze sie od prawie dwoch lat(z roznym skutkiem) moje przypadlosci to borderline i przewlekajace stany depresyjne.Chcialabym dowiedziec sie czegos jeszcze o fevarinie,ktory zostal mi przepisany..dzisiaj zaczynam go brac;)

 

[Dodane po edycji:]

 

Hmmm....nikt juz tego nie pobiera?:) a wiec dobrze, sama moge opisac co sie dzieje:) wzielam w czoraj dawke 100 na noc i spalam jak zwykle(ok 3 wybudzen+niezwykle sny).teraz(rano) jestem troche skolowana.mam nadzieje,ze ten lek mi pomoze,jest to juz ktorys,ktory biore.Jak dotad dobrze reagowalam na fluo i paro,ale po jakims czasie one jakby "przestawaly" dzialac,choc moj psychiatra twierdzi,ze to niemozliwe.mam baaardzo ciezki problem obecnie i kompletnie nie chce mi sie zyc....wiec licze,ze Fev troszke mi pomoze:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie głównie do pacjentów obeznanych z fluwoksaminą czyli Fevarinem.

Czy są dostępne w obrocie odpowiedniki (tańsze) leku FEVARIN (fluwoksamina)? Ile kosztowały? :?:

 

Bo okazuje się że ceny dawek i 50 i 100 mg są podobne, ale wyskoie bardzo! Średnio tak okoł 50 zł za opakowanie. Dziwne że tego nie refundują bardziej :/

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Pytałem dziś w dobrze zaopatrzonej aptece i pani mgr wspomniała coś o leku-zamienniku FLUVOX, ale nawet nie mieli "w bazie" i powiedziała że trzeba by ewentualnie zamówić z hurtowni, bo nigdy go nie mieli. :/

 

Bodajeście nie mieli racji :/

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a może poproś lekarza, żeby na recepcie wpisywał ci w odpowiednią rubryczkę "P" - że niby to na choroby przewlekłe, wtedy jest dużo taniej.

Ten lek jest refundowany, ale różnica między "P" a nie "P" nie jest duża. Z "P" i tak wychodzi około 50 zł za opakowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×