Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUWOKSAMINA (Fevarin)


Lu_80

Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

59 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      41
    • Nie
      10
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

też takie miałem myśli będąc w bloku u babci bo normalnie mieszkam w domku masakra jakaś dalej takie mam dlatego nigdy nie wychodzę na balkon , ten lerivon może powodować zwiększenie występowania takich natrętnych myśli jak bierzesz go na sen to może rozważ co innego np ; chlorprotiksen , perazyne , w sumie zawsze sobie powtarzam ,że takie natrętne myśli to zaprzeczenie rzeczywistości i one właśnie powoduję odwrotne działanie niż takie przy którym występują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałam swoją przygodę lekową od Fevarinu właśnie. Po 2 miesiącach brania i ciągłego myślenia o samobójstwie w końcu trafiłam do psychiatryka. Lęki się nasiliły, ciągły niepokój. Ech, wtedy jeszcze cokolwiek dawało jakikolwiek efekt 'pobudzający'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie kiedys Fevarin pobudzal w dawce ok 200 mg :) sam przeprowadzke zrobilem, tylko do pralki i lodowki pomocy potrzebowalem.

 

-- 08 sty 2018, 16:46 --

 

Witam. Mam pytanko do Grabarza, a nize ktos inny wie. Orientujecie sie czy fluwoksamina ma interakcje z trazodonem ? W sensie czy fluwo nie zwieksza stezenia trittico ? Z tego co pamietam Grabarz pisales ze laczyles fluwo z mirta i nie byl to dobry pomysl. Nie wiesz jak to jest z trazodonem ? Potrzebuje czegos na dobry sen, co by nie mulilo i nie przygnebialo z rana jak hydroksyzyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko do Grabarza, a nize ktos inny wie. Orientujecie sie czy fluwoksamina ma interakcje z trazodonem ? W sensie czy fluwo nie zwieksza stezenia trittico ? Z tego co pamietam Grabarz pisales ze laczyles fluwo z mirta i nie byl to dobry pomysl. Nie wiesz jak to jest z trazodonem ? Potrzebuje czegos na dobry sen, co by nie mulilo i nie przygnebialo z rana jak hydroksyzyna.

Fluwoksamina zwiększa stężenie mirtazapiny we krwi 3-4-krotnie. W przypadku trazodonu jest podobnie, przy czym nie znalazłem oznaczenia ilościowego. Osobiście zacząłbym od dawki 50 mg trazodonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzisz o polaczeniu fluwo z minimalna dawka fluoksetyny na odwarzywienie ? Tak ze 20 mg rano. Wiiem ze tez sa interakcje, ale chyba nie az takie straszne. Chyba lepsze to niz ten nieszczesny anafranil do fluwo. No i wszystkie z nich dzialaja na OCD, a na tym mi zalezy.

 

-- 09 sty 2018, 18:03 --

 

Czytalem troche na temat tego polaczenia na zagranicznych stronach, to specjalnego ostrzezenia nigdzie nie znalazlem. Na drugs.com wrecz twierdza ze nie ma interakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzisz o polaczeniu fluwo z minimalna dawka fluoksetyny na odwarzywienie ? Tak ze 20 mg rano. Wiiem ze tez sa interakcje, ale chyba nie az takie straszne. Chyba lepsze to niz ten nieszczesny anafranil do fluwo. No i wszystkie z nich dzialaja na OCD, a na tym mi zalezy.

Obydwa połączenia nie są w mojej opinii rozsądnymi połączeniami, bardziej zaś połączenia: fluwoksamina + bupropion lub fluwoksamina + moklobemid, dają one rozszerzony profil działania p/depresyjnego, bez dublowania mechanizmów, ale jednocześnie mogą powodować zespół serotoninowy (z resztą te, które aktualnie bierzesz również).

 

Nie szukaj interakcji na forach, ale na PubMedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze dwa leki o tym samym mechanizmie dzialania ?

Właśnie tak.

 

Czy ze wzgledu na CYP450 ?

Ten fakt również.

 

Nigdzie nie ma info na temat interakcji tych lekow, czy jeden drugiego wzajemnie nie zwielokrotnia i w jakim stopniu.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8685072

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8738315

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7622820

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8767051

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1454161

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nigdzie nie ma info na temat fluo i fluwo, tylko kazdy z osobna z TCA. Jade juz trzeci dzien 250 fluwo + 20 fluo, poza lekko zwiekszonym napieciem emocjonalnym, ktore zmniejszylo sennosc (co mnie cieszy), to nic sie nie dzieje. Tetno tylko spadlo z 90 na 70 (taki pozytywny skutek uboczny). Ale to pewnie dlatego, ze fluo nasila dzialanie betablokerow, a konkretnie Bisocardu, ktory biore od lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka, ja zazywalem 100mg fluwo przez 2 miesiace, od rownych 8 dni nie zazywam go wcale. jestem niesamowicie slaby po wstaniu z lozka, a ostatnio tez dopadla mnie depresja taka ze patrze w sufit. czy moga to byc objawy abstynencyjne? dodam, ze z leku schodzilem bardzo powoli, od 2 tabletek do 1,5, 1 i potem 0.5 i co tydzien. Prosze o odpowiedz. Zazywalem ten syf na zaburzenia lękowe, ale oczywiscie, nie pomogl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to odpuszczam sobie to fluo. Ale za to robie drugie podejscie do klomi + fluwo. Tym razem w wersji wieksza dawka fluwo (200 mg) + 25 mg klomi o natychmiastowym uwalnianiu. Fluwo 4 krotnie zwieksza stezenie klomi we krwi, takze to rozsadniejsze niz walic wysokie dawki klomi + nisie fluwo. Chce wykasowac natrectwa raz na zawsze, bo teraz jest tak, ze niby nie dokuczaja, ale pojawiaja sie takie drobne obsesje. Wczesniej mnie irytowalo ze sa bardzo silne, a teraz ze w ogole sa. Podobno szybkodzialajaca klomi moze nawet pobudzac z rana, co mi sie bardzo przyda, bo teraz to masakra jest ze wstawaniem.

 

-- 15 sty 2018, 22:57 --

 

A wlasciwie to zaczne od 10 mg klomi z rana, bo taka wersja tez jest i bede obserwowal co sie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie lacze fevarinu z niczym, chromole. Cofam poprzedniego posta. Zmniejszylem tak czy siak dawke na 200 mg. Juz mam wiecej sily jak rano fevarinu nie wzialem. Bede walil tylko 200 na noc. A z malymi natrectwami da sie zyc i funkcjonowac. Zreszta podobno laczenie fevarinu z czymkolwiek nie jest warte skutkow ubocznych, nawet jak cos to pomoze, a wcale pewnosci nie ma, a juz mnie kluje watroba. Poki co i tak najlepiej wyciszajacy NN lek dla mnie. Sam Anafranil tak dobrze nie dzialal, tylko w mixach. Jeszcze mam alternatywe - paroksetyna ktorej nigdy nie bralem, ale zona ma wymagania po zmroku, takze wiecie..

 

-- 18 sty 2018, 11:39 --

 

Do dupy, zszedlem do 200 mg i od razu typowe objawy wracaja, lek, kiepski nastroj, natrectwa. Wracam pokornie do 350 mg. Ogolnie to zauwazylem ze najlepiej sie czuje na dawkach maksymalnych + minimalna. Czyli w przypadku fevarinu maks 300 + min 50 = 350. Na wenli tak samo maks 375 + min 75 = 450. Niezaleznie jaki lek by to byl, to schemat podobny. Moze z wyjatkiem klomipraminy. Tam pow. 225 juz na odwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Over, Fluo w ogole na mnie nie dziala.

 

Mam pytanie. Czym wyjasnic ze fluwo nie ma praktycznie wplywu na obnizenie libido, niezaleznie w jakiej dawce bym ja bral ? Serotoninowo ponoc ma sile porownywalna do escitalopramu, ktory kastruje do zera. Najslabsza Fluoksetyna tez kastruje. Co odpowiada za kastracje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czym wyjasnic ze fluwo nie ma praktycznie wplywu na obnizenie libido, niezaleznie w jakiej dawce bym ja bral ? Co odpowiada za kastracje ?

Najprawdopodobniej działanie dopaminergiczne sigma-1 agonizmu.

 

Serotoninowo ponoc ma sile porownywalna do escitalopramu, ktory kastruje do zera.

Siła serotoninowa (nie mylić z Ki lub IC50 inhibicji SERT) dla SSRI wygląda następująco:

 

esci%2B6%2B6.png

 

A tak wygląda % ilość pacjentów doświadczających zaburzeń seksualnych po antydepresantach:

 

https://www.medscape.org/viewarticle/817379_6

4b4208cbe53c9.jpg

 

Uważam, że w przypadku escytalopramu zaburzenia seksualne są mocno niedoszacowane (w powyższym linku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666,

Szefie, ta druga tabelka to nie podaje dawek konkretnych leków . Skąd ja mam wiedzieć czy chodzi o 20 czy 80 mg przykładowo fluo .

Mnie bardzo słabo przykładowo kastruje 10 mg esci , ale juz przy 20 mg to od razu żonie mówię ,że zwijam na jakiś nieokreślony czas interes . Konkretne Dawki leków SSRI przy porównywaniu wpływu seksualnych kastracji psychiczno - fizycznych mają znaczenie podstawowe , może nawet większe niż wybór danego leku .

Wiesz o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Over, Fluo w ogole na mnie nie dziala.

 

Mam pytanie. Czym wyjasnic ze fluwo nie ma praktycznie wplywu na obnizenie libido, niezaleznie w jakiej dawce bym ja bral ? Serotoninowo ponoc ma sile porownywalna do escitalopramu, ktory kastruje do zera. Najslabsza Fluoksetyna tez kastruje. Co odpowiada za kastracje ?

Przede wszystkim dlatego ze fluwoksamina jako jedyny SSRI ma niskie powinowactwo do serotoninergicznych receptorów postsynaptycznych (m.in.5ht2) . Agonizm sigma 1 odhamowuje impulsacje DA w jądrze półleźącym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×