Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUWOKSAMINA (Fevarin)


Lu_80

Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

59 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      41
    • Nie
      10
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim dlatego ze fluwoksamina jako jedyny SSRI ma niskie powinowactwo do serotoninergicznych receptorów postsynaptycznych (m.in.5ht2) . Agonizm sigma 1 odhamowuje impulsacje DA w jądrze półleźącym.

Żaden SSRI nie ma powinowactwa do rec. 5-HT2, z wyjątkiem fluloksetyny (antagonizm 5-HT2c). Agonizm rec. sigma-1 powoduje wzrost poziomu dopaminy w korze przedczołowej, a nie jądrze półleŻącym:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28529139

This review summarizes the pharmacological role of the 5-HT1A and σ1 receptors, focusing on the functional interaction between these receptors, and the role of prefrontal dopaminergic system in depressive-like behaviors.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27339616

These results suggest that the GABAA receptor plays a key role in mediating the synergistic effects of 5-HT1A and σ1 receptor activation on prefrontal dopamine neurotransmission.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23851260

These findings suggest that combined activation of 5-HT1A and σ1 receptors has a synergistic effect on prefrontal dopaminergic transmission under circulating steroid deficiency, and that this interaction may play an important role in the regulation of the prefrontal DA system.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21487652

These findings suggest that fluvoxamine enhances prefrontal dopaminergic neurotransmission via both 5-HT reuptake inhibition and σ(1) receptor activation under the circulating neuroactive steroid-deficient conditions.
No to sie rodzi kolejne pytanie, skoro tak dziala na DA to czemu zamula gorzej niz wiekszosc SSRI ? :D Pewnie tylko paro gorzej.

Ponieważ jako inhibitor cytochromu hamuje metabolizm melatoniny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie SSRI mają duże powinowactwo do receptorów serotoninergicznych postsynaptycznych ( są ich agonistami) poza fluwoksaminą . Fluoksetyna agonizuje wszystkie receptory serotoninergiczne postsynaptyczne poza 5ht2c będąc ich antagonistą.

Zatem grabarz jestes w tej kwestii niezbyt dobrze poinformowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie SSRI mają duże powinowactwo do receptorów serotoninergicznych postsynaptycznych ( są ich agonistami) poza fluwoksaminą . Fluoksetyna agonizuje wszystkie receptory serotoninergiczne postsynaptyczne poza 5ht2c będąc ich antagonistą.

Zatem grabarz jestes w tej kwestii niezbyt dobrze poinformowany.

To ja poproszę linki do badań, gdzie potwierdzono, że wszystkie SSRI, poza fluwoksaminą są agonistami postsynaptycznych rec. 5-HT, skoro niby to ja jestem niezbyt dobrze poinformowany... inaczej jest to bro science, czyli twój wymysł, twoja autorska hipoteza.

Od siebie dodam tabele z wartościami Ki/IC50 powinowactwa trzech SSRI do postsynaptycznych rec. 5-HT (5-HT1B i D są presynaptyczne, 5-HT1A i 2D są zarówno pre- jak i postsynaptyczne), jak widać są one tak małe (w sensie dużych wartości liczbowych), że całkowicie nieistotne klinicznie:

 

2a2a7bc8d3d2f.png

 

fnbeh-09-00207-t001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie SSRI mają duże powinowactwo do receptorów serotoninergicznych postsynaptycznych ( są ich agonistami) poza fluwoksaminą . Fluoksetyna agonizuje wszystkie receptory serotoninergiczne postsynaptyczne poza 5ht2c będąc ich antagonistą.

Zatem grabarz jestes w tej kwestii niezbyt dobrze poinformowany.

To ja poproszę linki do badań, gdzie potwierdzono, że wszystkie SSRI, poza fluwoksaminą są agonistami postsynaptycznych rec. 5-HT, skoro niby to ja jestem niezbyt dobrze poinformowany... inaczej jest to bro science, czyli twój wymysł, twoja autorska hipoteza.

Od siebie dodam tabele z wartościami Ki/IC50 powinowactwa trzech SSRI do postsynaptycznych rec. 5-HT (5-HT1B i D są presynaptyczne, 5-HT1A i 2D są zarówno pre- jak i postsynaptyczne), jak widać są one tak małe (w sensie dużych wartości liczbowych), że całkowicie nieistotne klinicznie:

 

2a2a7bc8d3d2f.png

 

fnbeh-09-00207-t001.jpg

Wiem że to żródło będzie dla ciebie niezbyt wiarygodne jednak jest to tak oczywisty fakt że i tu o nim wspomnieli: https://pl.wikipedia.org/wiki/Selektywne_inhibitory_zwrotnego_wychwytu_serotoniny (w dziale: Mechanizm Działania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to żródło będzie dla ciebie niezbyt wiarygodne jednak jest to tak oczywisty fakt że i tu o nim wspomnieli: https://pl.wikipedia.org/wiki/Selektywne_inhibitory_zwrotnego_wychwytu_serotoniny (w dziale: Mechanizm Działania).

Nie no... argument w postaci wikipedii, bez żadnych wartości Ki/IC50 powinowactwa do żadnych konkretnych receptorów 5-HT jest tak oczywisty, że świadczy o mojej kompletnej niewiedzy i ignorancji oczywistych faktów :roll: .

 

A tak na serio, to nie odróżniasz dwóch rzeczy (pewnie dlatego, że w podanym przez ciebie "źródle" jest po prostu błąd):

- agonizmu cząsteczek SSRI do receptorów 5-HT (tzw. powinowactwa, określanego ilościowo za pomocą Ki lub, lepszego, IC/EC50)

- agonizmu serotoniny do receptorów 5-HT (tutaj rzadko wyznacza się powinowactwo, bo nie ma takiej potrzeby)

SSRI hamując funkcję SERT zwiększają ilość serotoniny w szczelinie synaptycznej, która to agonizuje rec. 5-HT, reasumując to cząsteczki serotoniny agonizują rec. 5-HT, a nie cząsteczki SSRI (poza fluoksetyną i rec. 5-HT2c). Pominę już fakt, że w twom "źródle" nie ma informacji, że to fluwoksamina nie ma powinowactwa do rec. 5-HT, a reszta SSRI ma, bo to chyba, po prostu, wymyśliłeś.

Zanim zarzucisz komuś niewiedzę, warto byłoby sprawdzić prawdziwość własnych teorii, inaczej jest to... nie ma miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to żródło będzie dla ciebie niezbyt wiarygodne jednak jest to tak oczywisty fakt że i tu o nim wspomnieli: https://pl.wikipedia.org/wiki/Selektywne_inhibitory_zwrotnego_wychwytu_serotoniny (w dziale: Mechanizm Działania).

Nie no... argument w postaci wikipedii, bez żadnych wartości Ki/IC50 powinowactwa do żadnych konkretnych receptorów 5-HT jest tak oczywisty, że świadczy o mojej kompletnej niewiedzy i ignorancji oczywistych faktów :roll: .

 

A tak na serio, to nie odróżniasz dwóch rzeczy (pewnie dlatego, że w podanym przez ciebie źródle jest po prostu błąd):

- agonizmu cząsteczek SSRI do receptorów 5-HT (tzw. powinowactwa, określanego ilościowo za pomocą Ki lub, lepszego, IC/EC50)

- agonizmu serotoniny do receptorów 5-HT (tutaj rzadko wyznacza się powinowactwo, bo nie ma takiej potrzeby)

SSRI hamując funkcję SERT zwiększają ilość serotoniny w szczelinie synaptycznej, która to agonizuje rec. 5-HT, reasumując to cząsteczki serotoniny agonizują rec. 5-HT, a nie cząsteczki SSRI (poza fluoksetyną i rec. 5-HT2c). Pominę już fakt, że w twoich "źródłach" nie ma ifnormacji, że to fluwoksamina nie ma powinowactwa do rec. 5-HT, bo to chyba, po prostu, wymyśliłeś.

Zanim zarzucisz komuś niewiedzę, warto byłoby sprawdzić prawdziwość własnych teorii, inaczej jest to... nie ma miejscu.

Twierdzisz więc że SSRI nie pobudzają postsynaptycznych receptorów serotoninergicznych? (jeśli jednak tak nie uważasz to tym samym potwierdzasz słuszność tego co w tej kwestii powyżej napisałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz więc że SSRI nie pobudzają postsynaptycznych receptorów serotoninergicznych?

Czy ja wyrażam w jakimś obcym języku, że nie rozumiesz tego, że od początku dyskusji tak twierdzę, przytaczając najbardziej rzetelne dane - naukowe, pochodzące z eksperymentów?

 

(jeśli jednak tak nie uważasz to tym samym potwierdzasz słuszność tego co w tej kwestii powyżej napisałem).

Widzę, że kompletnie nie rozumiesz łopatologicznego wyjaśnienia, które popełniłem. Trudno, nie każdy musi rozumieć psychofarmakologię, nawet na tym podstawowym poziomie, sam cały czas uczę się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz więc że SSRI nie pobudzają postsynaptycznych receptorów serotoninergicznych?

Czy ja wyrażam w jakimś obcym języku, że nie rozumiesz, że od początku dyskusji tak twierdzę, przytaczając najbardziej rzetelne dane naukowe, pochodzące z eksperymentów?

 

(jeśli jednak tak nie uważasz to tym samym potwierdzasz słuszność tego co w tej kwestii powyżej napisałem).

Widzę, że kompletnie nie rozumiesz łopatologicznego wyjaśnienia, które popełniłem. Trudno, nie każdy musi rozumieć psychofarmakologię, nawet na tym podstawowym poziomie, sam cały czas uczę się.

 

Widzę że konstruktywna krytyka wzbudza u ciebie poruszenie . Pamiętaj-nikt nie jest nieomylny ;kto uważa się za nieomylnego często reaguje agresją na konstruktywną krytykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że konstruktywna krytyka wzbudza u ciebie poruszenie . Pamiętaj-nikt nie jest nieomylny ;kto uważa się za nieomylnego często reaguje agresją na konstruktywną krytykę.

Żeby krytyka była konstruktywna, to trzeba używać innych argumentów niż takie, które próbują zdezawuować rozmówcę przypisując mu agresję, której nie okazuje. Widzę, że w obliczu faktów i własnego niezrozumienia tematu próbujesz odwrócić w ten sposób uwagę od głównego tematu dyskusji. Co do nieomylności, to nie jest ona moja, bo to nie ja jestem autorem tych badań, fakty pochodzą z eksperymentów, a nie jakiejś teorii z wikipedii, którą uważasz za wyrocznię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie SSRI mają duże powinowactwo do receptorów serotoninergicznych postsynaptycznych ( są ich agonistami) poza fluwoksaminą . Fluoksetyna agonizuje wszystkie receptory serotoninergiczne postsynaptyczne poza 5ht2c będąc ich antagonistą.

Zatem grabarz jestes w tej kwestii niezbyt dobrze poinformowany.

Działanie mniej antylibidowe fluvoksaminy jest tylko w mniejszych dawkach i jest dlatego, że lek ten działa inaczej ( mniej opresyjnie) na receptory 5HT1a. Wszystko co w działaniu SSRI jest istotne przez ten receptor idzie, nie mam w tej chwili linku do tego ale to jest przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie mniej antylibidowe fluvoksaminy jest tylko w mniejszych dawkach i jest dlatego, że lek ten działa inaczej ( mniej opresyjnie) na receptory 5HT1a. Wszystko co w działaniu SSRI jest istotne przez ten receptor idzie, nie mam w tej chwili linku do tego ale to jest przyczyna.

Dlatego jest to bro science :D

 

-- 30 stycznia 2018, o 12:07 --

 

074e1ed25d096.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie SSRI mają duże powinowactwo do receptorów serotoninergicznych postsynaptycznych ( są ich agonistami) poza fluwoksaminą . Fluoksetyna agonizuje wszystkie receptory serotoninergiczne postsynaptyczne poza 5ht2c będąc ich antagonistą.

Zatem grabarz jestes w tej kwestii niezbyt dobrze poinformowany.

Działanie mniej antylibidowe fluvoksaminy jest tylko w mniejszych dawkach i jest dlatego, że lek ten działa inaczej ( mniej opresyjnie) na receptory 5HT1a. Wszystko co w działaniu SSRI jest istotne przez ten receptor idzie, nie mam w tej chwili linku do tego ale to jest przyczyna.

 

Moje libido ma sie swietnie, a moja dawka do mniejszych nie nalezy, a 100 Solianu jeszcze to podkreca :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Holik, mam, ale o bardzo niskim nasileniu. Kompulsji nie mam w ogole (mialem male np. potrzeba celowania palcami jednej dloni miedzy drugiej, a jak nie wcelowalem dokladnie to ch.. mnie strzelal, potrafilem tak godzine az siedzialem spocony), a obsesje mam akceptowalne (mialem bardzo dojuczliwe i wyniszczajace). Juz nie marze o calkowitej remisji, ciezko mi to w ogole sobie wyobrazic. Chyba za bardzo to siedzi w mojej glowie, choc moze psychoterapia by to pozamiatala, nigdy nie bylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobna :) ogolnie to jestem zwolennikiem psychiatrii zza oceanu. Tak naprawde to miedzy 400 mg nie ma roznicy w ubokach niz na 200 mg, a przynajmniej efekty bez porownania lepsze. Do tego wyregulowalo mi sie cisnienie, tetno.

 

-- 30 sty 2018, 17:53 --

 

A podpisu nie usuwalem, nie wiem czemu sie nie wyswietla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie mniej antylibidowe fluvoksaminy jest tylko w mniejszych dawkach i jest dlatego, że lek ten działa inaczej ( mniej opresyjnie) na receptory 5HT1a. Wszystko co w działaniu SSRI jest istotne przez ten receptor idzie, nie mam w tej chwili linku do tego ale to jest przyczyna.

Dlatego jest to bro science :D

 

-- 30 stycznia 2018, o 12:07 --

 

074e1ed25d096.jpg

Już ci powiedziałem, że nie interesuje mnie twoje zdanie o mnie, skoro to czytałem to wiem o czym mówię, mnie kompulsyjne wklejanie linków nie interesuje, tym bardziej zdjęć, memów itp. Czy twój prawdopodobnie zakuty łeb nie może tego zrozumieć, że nie wchodzę tu by polemizować z tobą, masz swoje zdanie zachowaj je dla siebie. Mam cie w doo.... zrozumiałeś, czy jest to poza twoimi mozliwościami kompulsyjny cieciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałeś edytować posta :D

 

-- 30 sty 2018, 20:11 --

 

Natrętnik,a brales kiedyś paroksetyne ? moim zdaniem bardzo dobry lek na natręctwa

 

Nigdy nie bralem. Zostawiam to sobie jako asa w rekawie na gorsze czasy. Poza tym boje sie oslawionej anhedonii i niemocy miedzy nogami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OverAndOver, poczułbyś się gorzej gdybyś zwracał się bardziej z kulturą do Użytkownika Grabarza?

Znasz Regulamin Forum? Proponuję przeczytać.

A Pani poczułaby się lepiej gdyby ktoś nazwał panią bez głębszego poznania, że ma zdegenerowany mózg ( tak o mnie ten osobnik napisał ) ? A poza tym uważam, że jest Pani niesprawiedliwa bo ten gośc stale wtrąca się w moje posty i się "wykłóca" a sama pani rozumie, że jak facet ma jaja ( a chyba je jeszcze mam) to nie będzie tolerował ciągłych nagonek i chamstwa. Facet wyraźnie się kłóci, neguje wszystko co napisałem a JA też mam troche wiedzy a może i ciut więcej. Rozumiem, że traktujecie go tutaj jako "chemicznego" bożka i ktokolwiek zwróci mu uwage to jest bez kultury. Jeśli chodzi o mnie owszem moge się postarać być kulturalniejszy tylko tylko, że nie życze sobie obrażania bez powodu przez jakiegoś gościa, który nawet nick ma godny pożałowania. Czy naprawde nie widzi Pani jak ubliża tu co niektórym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OverAndOver,

 

Zgadzam się z Tobą w kwestii tego co napisałeś o fevarinie i innych ssri w innych wątkach. Z moich doświadczeń wynika to samo, a brałem już:

fluo, paro, wenle, serte, esci, fluwo, mnie się te leki nie podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OverAndOver, to proponuję użyć opcji "ignoruj", bo za kolejne posty, jak ten, na który uwagę zwróciła Moderatorka - będzie ostrzeżenie do blokady na dział włącznie. Bycie facetem i posiadanie jaj nie oznacza puszącego się kogucika, a rozsądnego i silnego faceta, który broni swojego zdania stanowczo, ale w kulturalny sposób. W przeciwnym wypadku facet przestaje być facetem i staje się tym, czym tak bardzo nie życzył sobie być. Czuj się ostrzeżony o możliwych konsekwencjach. Co z tym zrobisz - decyzja należy do Ciebie. Dyskusję uważam za zamkniętą.

Za to, że traktujesz wybiórczo regulamin ( ja zostałem obrażony 2- 3 razy przez tego całego Grabarza) i nie zareagowaliście zwrócę się do odpowiednich organów. Posługujesz się regulaminem wybiórczo i wyjmujesz z kontekstu pewne rzeczy. I nie pisz mi o kogucikasz, sprawach damsko- męskich i jak mnie widzisz. Bo sama wtedy bierzesz udział w procederze. Ten gość obraża tu na lewo i prawo. A czy mi dasz bana czy nie... a co mnie to obchodzi? chcesz pokazać siłę? bo tak to sprowadzasz.....

 

-- 31 sty 2018, 18:45 --

 

OverAndOver, to proponuję użyć opcji "ignoruj", bo za kolejne posty, jak ten, na który uwagę zwróciła Moderatorka - będzie ostrzeżenie do blokady na dział włącznie. Bycie facetem i posiadanie jaj nie oznacza puszącego się kogucika, a rozsądnego i silnego faceta, który broni swojego zdania stanowczo, ale w kulturalny sposób. W przeciwnym wypadku facet przestaje być facetem i staje się tym, czym tak bardzo nie życzył sobie być. Czuj się ostrzeżony o możliwych konsekwencjach. Co z tym zrobisz - decyzja należy do Ciebie. Dyskusję uważam za zamkniętą.

Za to, że traktujesz wybiórczo regulamin ( ja zostałem obrażony 2- 3 razy przez tego całego Grabarza) i nie zareagowaliście zwrócę się do odpowiednich organów. Posługujesz się regulaminem wybiórczo i wyjmujesz z kontekstu pewne rzeczy. I nie pisz mi o kogucikasz, sprawach damsko- męskich i jak mnie widzisz. Bo sama wtedy bierzesz udział w procederze. Ten gość obraża tu na lewo i prawo. A czy mi dasz bana czy nie... a co mnie to obchodzi? chcesz pokazać siłę? bo tak to sprowadzasz.....

A szczerze mówiąc- SAM SIĘ WYPISUJE Z TEGO BEZNADZIEJNEGO FORUM, BO SZKODA MI ZDROWIA NA TAKIE COŚ!!! ŻEGNAM!!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×