Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUWOKSAMINA (Fevarin)


Lu_80

Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

59 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      41
    • Nie
      10
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.12.2020 o 22:54, Pawel.770 napisał:

Mam pytanie czy fluwoksamina moze nasilac objawy psychotyczne tak jak inne antydepresanty czy jednak ona nie nasila bo podobno jest nawet pomocn w tych stanach?

 

Ja brałem Fevarin przez 5 lat i musiałem go odstawić w pewnym momencie z powodu nasilenia lęków. Nie wiem na ile może nasilać psychotyczne, ale miałem wrażenie jakby ten Fevarin czasem nasilał derealizację jakby... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę wam tylko powiedzieć, że brałem Fevarin przez 5 lat i muszę powiedzieć, że jest on słaby przeciwlękowo, a wręcz czasem nasila lęki i derealizację/depersonalizację, bo Fevarin mocno pobudza receptory sigma i czytałem gdzieś, że pobudzanie tych receptorów przynosi działanie przeciwlękowe, jednak kiedy są zbyt długo pobudzane to wtedy efekt może być odwrotny - nasilenie lęku. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 10 dni, od początku 300 (200 i 100), to normalne że cię akurat usypia, mnie pobudzała moja dawka, na tą chwilę ani nie pobudza ani nie usypia. To jest stara śpiewka, jednego pobudza, drugiego usypia. Mnie 300 mg wenli wręcz usypiała, podczas gdy inni pisali o wystrzeleniu w kosmos po 300. Chyba ci wyjaśniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2020 o 18:04, Pawel.770 napisał:

Czy to normalne ze fevarin usypia? Biore 100 mg i jak wezme rano to spie... lekarze mowia ze pobudza ale mnie seduje.

Mnie usypiał, a lekarka kazała brać rano. Robił watę z mózgu, wywołał straszne lęki, przeczołgał mnie jak żaden inny lek, ja zazwyczaj dobrze toleruję leki. Aż się wstrząsam na wspomnienie tego koszmaru, wytrzymałam 2 tygodnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lusesita Dolores napisał:

No mnie też usypiał i robił papkę z mózgu.

Wytrzymałam niecałe 2 tygodnie

brr

Co teraz bierzesz skoro jie bierzesz fluwoksaminy? Ciekaw jestem czy z fluwoksamina wyrabia sie tolerancja na sen? Jak wzialem po poltorej miesiaca zjowu rano to spalem caly dzien a jak biore na no to nawet nie spie. Problem w tym ze 2 tygodnie temu zwiekszylem do 100 mg dawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel.770 napisał:

Co teraz bierzesz skoro jie bierzesz fluwoksaminy? Ciekaw jestem czy z fluwoksamina wyrabia sie tolerancja na sen? Jak wzialem po poltorej miesiaca zjowu rano to spalem caly dzien a jak biore na no to nawet nie spie. Problem w tym ze 2 tygodnie temu zwiekszylem do 100 mg dawke.

W podpisie mam co biorę teraz.

Najgorsze w fevarinie nie jest senność tylko otępienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz prolaktyny na tym solianie? Masz jakies objawy psychotyczne skoro bierzesz az 3 neuroleptyki?

 

Ja tam na fevarinie otepienia nie mam az takiego tylko splycenie afektu i to jest najgorsze we wszystkich lekach oraz zabuzrenia funkcji seksualnych no i PSSD...

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2021 o 20:01, Pawel.770 napisał:

Mam pytanie, w ulotce fevarinu pisze ze nie wykazuje skutecznosci w leczeniu dluzej niz 6 miesiecy, czyli po tych 6 miesiacach brania ona przestaje dzialac czy jak?

Naprawdę jest tak napisane?

Może ktoś wie dlaczego? Może robili badania i tylko taką skuteczność wykazali i się tak zabezpieczają? No ale to bardzo krótko jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę fevarin w dawce 100mg od 10dni.

Czy to możliwe, że po leku występują stany podgorączkowe? 

W ciągu ostatnich 3 dni codziennie łapie mnie na kilka godzin stan podgorączkowy.

Zdarzało się to też czasami podczas terapii mozarinem. Ale bardzo sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Anon38 poczytaj w ulotce, ale po tych lekach wszystko możliwe jest

 

ja biorę ten fevarin teraz parę miesięcy i na natręctwa działa raczej, tylko jak zacząłem pracę to jestem taki śpiący, że usypiam na siedząco po energetyku, więc słabo to widzę wszystko.

Ogólnie już raz odstawiałem antydepresanty i znowu musiałem wrócić z powodu natrętnych myśli, tylko jak ja po każdym leku mam takie skutki uboczne, to raczej nie dam rady. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lilith napisał:

Też brałam Fevarin przez kilka miesięcy i ciąglę spałam. Nie wszystkie leki mają takie skutki uboczne. Najlepiej po prostu skonsultować to z lekarzem, powiedzieć, że praca wymaga uwagi. Myślę, że wtedy dobierze Ci coś innego.

brałem wcześniej paroksetynę, to przerzuciłem ją sobie na wieczór, żeby móc jakoś funkcjonować i nie spać, kwestia, czy to działało wtedy, tak jak trzeba.... ale lekarka mi to chciała odstawić z różnych względów, po paroksetynie z kolei przytyłem xd, 

brałem też dulsevię to nic nie działało, za to byłem pobudzony...

także już brałem sporo leków i jestem zniechęcony generalnie.... 

po pregabalinie zaniki pamięci

do tego jeszcze mam wrażenie, że od kiedy leki psychiatryczne biorę, to się leniwy zrobiłem, co też przeszkadza w pracy, 

no i leki działają głownie na natrętne myśli, a ja mam dużo więcej rzeczy, do psychologów chodzę 3 lata z kolei i dochodzę do wniosku, że jakoś sam sobie muszę radzić. 

tylko te natrętne myśli to są u mnie na poziomie jak wjeżdzają, że nie mogę przeczytać nic przez dwie godziny. Pierwszy raz tak miałem po odstawieniu escitalopramu dawno temu. za to teraz będę brał antydepresanty do końca życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×