Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUWOKSAMINA (Fevarin)


Lu_80

Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

59 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      41
    • Nie
      10
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Do tego nie daje tak w kosc w pierwszych tygodniach zazywania jak fluo. Antydepresyjnie dzialala swietnie, gorzej na natrectwa (choc z Anafranilem genialnie), srednio przeciwlekowo. Ma taki swoj indywidualny profil dzialania, jesli chodzi o nastroj, byc moze to agonizm sigma1. Tak czy siak specyficzny nastroj po tym jest. Nazwalbym to sedatywnym nakręceniem, odleniwia.

Powinieneś zachować wielką ostrożność przy stosowaniu fluwoksaminy i klomipraminy jednocześnie:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8666564

Our results suggest that comedication of fluvoxamine and clomipramine will result in markedly elevated serum clomipramine levels. Therefore, combination treatment with fluvoxamine and clomipramine should be carefully monitored by determination of serum levels of the TCA. Clinically, the pharmacokinetic interactions between fluvoxamine and clomipramine may be well tolerated in a majority of patients. However, in a few patients, higher serum levels may be associated with an increased risk of EEG changes and changes of intracardiac conductance. EEG and ECG should be used regularly to monitor comedicated patients.

 

Wiem wiem. Juz to czytalem. Lekarz tez mi kazal EKG robic i dal mi do zrozumienia ze jestem krolikiem doswiadczalnym. Mam nadzieje tez ze jestem "majority patient" :) Dlatego klomi zmniejszylem, on kazal mi brac 225 klomi i 50 fevarinu, ale fatalnie sie czulem. Teraz duzo lepiej. Ogolnie gdybym mial pewnosc ze natrectwa nie wroca, to szedlbym w kierunku mniej klomi, wiecej fluwo, ale boje sie ze znowu mi to cholerstwo wroci na stałe.

 

-- 26 lis 2017, 23:28 --

 

Aha, no i pocieszyl mnie na koniec, ze jak to nie pomoze to jest operacja wszczepiania czegos tam do mozgu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest to dobry lek na zaburzenia lękowe? escitalopram, wenlafaksyna i fluoksetyna nie daly wiekszego rezultatu. zalezy mi przede wszystkim aby przestac myslec o sobie i wsluchiwac sie w swoje cialo i zajac sie czyms pozytecznym. Jestem po 19 tabletkach 50mg fluwo, we wtorek ide do psychiatry. Dzisiaj odczuwalem lekki lęk i niepokój. Czy takie stany moga sie jeszcze zdarzac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest to dobry lek na zaburzenia lękowe? escitalopram, wenlafaksyna i fluoksetyna nie daly wiekszego rezultatu. zalezy mi przede wszystkim aby przestac myslec o sobie i wsluchiwac sie w swoje cialo i zajac sie czyms pozytecznym. Jestem po 19 tabletkach 50mg fluwo, we wtorek ide do psychiatry. Dzisiaj odczuwalem lekki lęk i niepokój. Czy takie stany moga sie jeszcze zdarzac?

 

Moga. Po pierwsze za krotko, a po drugie jak bralem sam Fevarin to przeciwlekowo w ogole nie dzialal, bralem 2 miesiace, konczac na dawce 250 mg. Ale nie zniechecaj sie, u kazdego co innego trybi, jesli chodzi o SSRI

 

-- 27 lis 2017, 13:57 --

 

No dobra, troche dzialal przeciwlekowo, bo pamietam ze benzo przestalem przy nim brac, ale nie wyeliminowal stanow lekowych tak jak mam obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększam dawkę do 200 mg.

Nie masz zombie mode po 100 mg?

 

Na ulotce pisze, że powyżej 150 mg nie można brać w jednorazowej dawce. Czy mogę brać Feverin rano i wieczorem po 100 mg?

Dawkę bobową 200 mg możesz podzielić na dwie i brać: 100 mg rano i 100 mg wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest to dobry lek na zaburzenia lękowe? escitalopram, wenlafaksyna i fluoksetyna nie daly wiekszego rezultatu. zalezy mi przede wszystkim aby przestac myslec o sobie i wsluchiwac sie w swoje cialo i zajac sie czyms pozytecznym. Jestem po 19 tabletkach 50mg fluwo, we wtorek ide do psychiatry. Dzisiaj odczuwalem lekki lęk i niepokój. Czy takie stany moga sie jeszcze zdarzac?

 

Moga. Po pierwsze za krotko, a po drugie jak bralem sam Fevarin to przeciwlekowo w ogole nie dzialal, bralem 2 miesiace, konczac na dawce 250 mg. Ale nie zniechecaj sie, u kazdego co innego trybi, jesli chodzi o SSRI

 

-- 27 lis 2017, 13:57 --

 

No dobra, troche dzialal przeciwlekowo, bo pamietam ze benzo przestalem przy nim brac, ale nie wyeliminowal stanow lekowych tak jak mam obecnie.

 

Po jakim czasie zaczelo na Ciebie dzialac fluwo? I tez zaczynales od 50mg czy od razu sete przybombiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cierpie na zaburzenia lękowe (podobno niezbyt mocne) i przez 3 tyg bralem 50mg fluwoksaminy, a od 3 dni biore ja w dawce 75mg, a za nastepne 3 mam juz wskoczyc na 100mg. Czuje sie fatalnie, mam lęki, odczuwam niepokój, nic mnie nie cieszy, nie chce mi sie wychodzic z domu a na dodatek nie odczuwam potrzeby kontaktów z ludźmi. Jestem drażliwy i ogolnie wszystkie jest do dupy, a ja wszystko mam w dupie, nawet jakie ubrania na siebie zaloze. Na dodatek ciagle boje sie o swoje zdrowie i ze stanie mi sie cos zlego, mimo ze jestem przebadany na wszystkie strony i jestem oczywiscie zdrowy. Kiedy zaczyna dzialac ten lek? dodam, ze do tej pory ZADEN z SSRI dzialal na mnie niezbyt dobrze, a fluoksetyne bralem w dawce 60mg i oprocz tego, ze nie mialem lęków to nie dawała nic, czułem sie jakbym mial depresje i na dodatek bylem zombie. Jak uwazacie? Dodam, ze moja 'przygoda' z lekami to: escitalopram, wenlafaksyna (po ktorej nie moglem wstac z lozka), fluoksetyna + neurotop (straszny syf, fatalnie oceniam to fluo) no i teraz fluwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore Anafranil przez 2 m- ce, od 3 tyg. z fevarinem 100 mg. Natrectwa znacznie i wyraznie wyciszone po dolaczeniu fevarinu. Problem w tym, ze boje sie tego mixa na dluzsza mete i jak mam dzien wolny to potrafie go caly przespac majac przy tym mega dola. Myslicie ze jak zrezygnuje z Anafranilu na rzecz monoterapii 300 fluwo to natrectwa wroca ? Anafranil juz nie dziala na mnie tak jak za pierwszym razem. Fluwo juz bralem kiedys w monoterapii i pamietam, ze jakosc zycia byla wiele lepsza, tyle ze z natrectwami tak sobie. Ale to byly poczatki leczenia, "pusta wanna" serotoniny i bralem go tylko 2 m-ce.

 

-- 05 gru 2017, 19:14 --

 

Jestem juz na 250 mg, skutkow ubocznych.. brak !

 

-- 11 gru 2017, 10:22 --

 

Nikomu nie polecam mixa fevarinu z fluanxolem, po 1 mg dwa dni dochodzilem do siebie (przespalem), a w nocy koszmary senne.

 

-- 11 gru 2017, 10:23 --

 

Ogolnie z niczym nie polecam laczyc fluwoksaminy

 

-- 12 gru 2017, 19:36 --

 

Tydzien na dawce 300 mg, depresji brak, czuje sie stabilniej niz na samej klomi, a rownowaga emocjonalna to podstawa przy leczeniu NN. Czasem wpieprza sie dziwny niepokoj, ale to specyficzne uczucie, nie jest to typowy lęk. Ten lęk nie idzie w ogole w parze z NN, a do tej pory to byly u mnie jak dwie papuzki nierozlaczki. Specyficzne jest samopoczucie na tym leku. Nie jest takie nudne jak na klomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miesiac i 2 tygodnie stosowania. 100mg

Czuje sie do dupy. Czy powinienem prosic o zmiane leku? Moze wreszcie dostane te paroksetyne. Esciralopram, wenla, fluo - wszystko zawiodlo. Teraz jeszcze fluwo. Nie mam sily na nic, najchetniej spalbym caly dzien nic mnie nie interesuje, nie wychodze z domu. Super lek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miesiac i 2 tygodnie stosowania. 100mg

Czuje sie do dupy. Czy powinienem prosic o zmiane leku? Moze wreszcie dostane te paroksetyne. Esciralopram, wenla, fluo - wszystko zawiodlo. Teraz jeszcze fluwo. Nie mam sily na nic, najchetniej spalbym caly dzien nic mnie nie interesuje, nie wychodze z domu. Super lek...

 

A na co glownie bierzesz ? Niestety na depresje to lek dla wybranych. Wiekszosc narzeka, garstka sie zachwyca. Biore go tylko dlatego, ze jest swietny na natrectwa, tylko ze dopiero przy drugim podejsciu zalapal. Ale na szczescie i samopoczucie sie poprawia. Szkoda ze wenla ci nie pomogla, moglas sprobowac wenle z mirtazapina.

 

-- 18 gru 2017, 19:07 --

 

Biore juz 2 tyg. 300 mg, dzisiaj mnie glowa boli, a rzadko mnie boli. Ale to pewnie od hydroksyzyny, bo juz w nocy mnie zaczela bolec. Mam nadzieje ze minie, bo fajnie sie komponuje z fluwoksamina. Ja juz nie mam wymagan, jak jeszcze 3 miesiace temu, za mialem parcie na idealne samopoczucie, bo efekt byl odwrotny. Teraz chce tyljo w miare dobre samopoczucie, humor, swiety spokoj i bez natrectw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dostałem nowy lek fevarin mam brać dwa dni 25mg potem 50mg boję skutków ubocznych czy wydłużenie o kolejne cztery dni po 25 mg pomoże uniknąć skutków ubocznych czy ten lek likwiduje myśli samobójcze czy nie zastanawiam się na nowym leku który likwiduje myśli samobójcze bupronorfina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natrętnik biore to na zaburzenia lękowe. 100mg, juz niedlugo 2 miesiace i czuje sie fatalnie dzis. Straszne skoki nastroju, ale nigdy nie jest zbyt dobrze ogolnie. Dzisiaj niestety czuje sie jak warzywo. Chyba bede zmienial ten syf....Jestem niesamowicie zmeczony, nic mnie nie interesuje i nie cche mi sie zyc, na dodatek jestem niekomunikatywny...A wczoraj bylem na studiach i sie jeszcze smialem, a dzi nie mam ochoty nawet sie usmiechac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 Dzień na fevarin skutki uboczne nie idzie wytrzymać lęki myśli samobójcze ile można kiedy będzie poprawa lekarz kazał odstawić sulpiryd nadal biorę

 

-- 23 gru 2017, 20:06 --

 

Nie mam na co liczyć pomoże mi 50 mg mam tylko 60 tabletek a 300 mg to nie za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku zdecydowanie najgorszy SSRI powodował u mnie żądzę mordu i zachowywałem się po nim jak jakiś psychopata takie nakłady agresji w sobie miałem , żeby nie wylądować w szpitalu psychiatrycznym albo we więzieniu pozbyłem się tego leku do kibla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choc musze przyznac ze w pierwszym miesiacu zazywania zdarzaly mi sie agresywne, krwawe sny. Powaga :D Teraz zwykly kokon jak na kazdym ssri, a natrectwa mam wrazenie ze czekaja za cienka sciana i czekaja na moj zly ruch, ale z dnia na dzien widze ze to tylko urojone obawy i strach przed ich powrotem. Ogolnie mam taki stan, ktorego dawno nie mialem na kekach, a mianowicie poczucie takiej satysfakcji, ze jest wszystko ok. Poza sennoscia do poludnia, nie za bardzo mam pomysl co z tym zrobic. Ale lepsze to jak naspeedowanie od rana i napierdalanie w myslach sam do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×