Skocz do zawartości
Nerwica.com

hormony....


Gość krysiunia

Rekomendowane odpowiedzi

hej,,,, niewiem czy jest tu taki temat o hormonach ,,,,,własnie dzisaj jade do mojej lekarz chciałam jej sie zapytac jakie mam sobie zrobic badania hormonalne ktore moga objawy byc zwiazane z nerwica....poniewaz zauwazyłam ze w roznych dniach czuje sie raz gorzej raz lepiej i mam straszne uderzenia goraca zwłasszcze przed miesiaczka ,,,moze ktoras z was robił sobie badania hormonalne ????? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moja tarczycą jest ponoć wszystko ok ...

A jeśli chodzi o tzw. płciowe hormony ... to ja na 100% mam z nimi problem ... nie mam problemów przed miesiączką .... bo ja nigdy nie wiem kiedy ją będe miała :mrgreen: ... tylko, że badania tego typu są drogie i skomplikowane .... lekarz chyba nie daje na to skierowania ... tylko od razu dowala jakieś hormony (np. tabsy antykon.) ... przynajmniej w moim przypadku tak było

A czy to ma związek z nerwicą to nie wiem ...... pewnie ma ...

 

---- EDIT ----

 

... tabletki antykoncepcyjne wszystko regulują .... ale najgorsze jest to, że moga nasilić depresje ... wiec lipa :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badania hormonalne wcale nie są drogie prywatnie estriadol robi sie w 3dc a progesteron w 21 dc , na tarczyce około 40 zl , a uderzenia gorąca przed miesiaczką to normalka poniewaz, druga faza cyklu to podniesiona temperatura ciala poprzez progesteron, ja tez tak mam, moje samopoczucie podczas calego cyklu jest rózne , nie biore tabsów anty , wiec w zaleznosci jak sie hormony ułożą , ja np. teraz mam II faze cyklu i czuje jakiegos muła w głowie :? a poprzedni cykl mialam rewelacyjny, samopoczucie świetne!! :D a teraz mnie cycki bolą ze stanika nie moge załozyc :!::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cynosiu ... ale ja nie wiem kiedy mam 3 i 21 dzień cyklu ... bo mój cykl trwa minimum 35 dni ... no i czasem krwawię przed cyklem i po ... więc to chyba nie będzie takie proste .... stąd nie wiadomo co ze mną zrobić ...

 

---- EDIT ----

 

w ogóle to jest jakaś masakra .... każdy lekarz mówi inaczej .... już się pogodziłam z myślą, że może nie będę mogła mieć dzieci ..... chociaż nie wiem czy to od tego zależy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bee84

wejdz na 28dni.pl poczytaj moze dowiesz sie czegos nowego .... bo faktycznie u Ciebie trudno cokolwiek wyznaczyc. Ale wydaje mi sie ,że jak dostaniesz @ to na 3 dzien mozesz spokojnie zbadac poziom estriadolu , a plamienie w środku cyklu to są zwiazane z zaburzeniami hormonalnymi.... idz do gina , bo moze sie to źle skończyć ... :?:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moga to byc cysty , torbiele na jajnikach .... itp. z tym nie ma żartów ! albo co s z tarczyca , zbadaj poziom hormonów! moze prolaktyna za wysoka badz niska! ja nie wiem, ale cos sie dzieje skoro tak jest ..

 

---- EDIT ----

 

aha pisalas ze z tarczyca okey, czyli moze to byc co w/w

 

---- EDIT ----

 

aha za nim zaczyna sie tabsy brac anty, to trzeba zrobic badania podstawowe ...a ty mówisz ze nie robiłas .. jakas dziwna gina byla,, ale niektorzy tak robia na odwal :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ja mam PCO nie wiem czy kojarzycie co to jest ale tez takie kurestwo, policystyczne jajniki, także muszę brać cały czas hormony, podejrzewam, że moja nerwica może mieć z tym jakiś związek a jeśli nie to to napewno nie ułatwia mi psychiatrycznego leczenia, Słyszałam, że to może być związane z tarczycą właśnie, a babcia i mama miały problemy z tarczycą więc w styczniu zamierzam sie przejśc do endokrynologa i jakieś badania porobić, zobaczymy jak to będzie...

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wam wszystkim :P zapomniłam o tym temacie !!! a juz dawno robiłam te badania i jest wsztsko ok :P robiłam sobie 3 hormony w sumie podsawowe estrogen,progesteron i prolaktyne i wyniki wzorcowe....takze nie szukam juz dalej wzystko co mozliwe zrobiłam jestem fizycznie zdrowa jak byk ....niesety NERWICA nic wieceej,,,,, :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oksytocyna

 

http://www.verolabs.com, dodatkowo można nabyć z goldpharma

 

testował ktoś? szukałem naturalnych sposobów na jej podniesienie i zalecają:

-viagre

-karnozyne

-lit

-cholesterol

-seks, masaż, dotyk

-nalewki z agapantus africanus i clivia miniata

-inozytol

-niebieski cohos

-mdma

-stymulacja d2(agoniści) i 5-ht1a (buspiron)

-baclofen, gbl

 

oksytocyna działa w ten sposób, że obniża aktywność jądra migdałowatego, odpowiedzialnego między innymi za strach. Butelka oksytocyny to trzydzieści dolarów, jednak ma bardzo krótki czas półtrwania, rozpyla sie ja w nozdrzach, ma zastosowanie dorażne, jest uzywana w leczeniu autyzmu, a nawet modelowaniu cech osobowośći jak introwersja

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory nic i za wiele nie dalo

 

z oksytocyną jest ten problem że musi być podawana donosowo i działa bardzo krótko

 

-- 07 kwi 2012, 21:10 --

 

celuje w agoniste niepeptydowego way-267,464, który w odróżnieniu od oksytocyny przenika bariere krew mózg

 

tylko czy jest juz dostepny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×