Skocz do zawartości
Nerwica.com

TETRAZEPAM - (Myolastan,Myopam,Tetraratio) [WYCOFANY!]


madgula

Rekomendowane odpowiedzi

Zostały wycofany, bo powodował "ciężkie reakcje skórne".

 

GIF poinformował, że 4 czerwca wpłynął do niego wniosek prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) o wstrzymanie w obrocie leków zawierających tetrazepam w związku z podjęciem takiej decyzji przez Komisję Europejską.

 

2 maja URPL informował, że Grupa Koordynująca (CMDh) przyjęła zalecenia Komitetu ds. Oceny Ryzyka w ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii (PRAC) o zawieszeniu pozwoleń na dopuszczenie do obrotu produktów leczniczych zawierających tetrazepam. Obie instytucje działają w ramach Europejskiej Agencji Leków. Wówczas przyjęte stanowisko zostało skierowane do Komisji Europejskiej, która podejmuje prawnie wiążącą decyzję.

 

URPL wyjaśnił wówczas, że stanowisko o zawieszeniu tetrazepamu oparte zostało na ocenie danych na temat ryzyka wystąpienia ciężkich reakcji skórnych.

URPL podkreślił, że pacjenci, którzy stosują tetrazepam powinny zwrócić się do lekarzy sprawujących nad nimi opiekę, w celu ustalenia dalszego leczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, Myolastan to było moje prawie ulubione benzo, wprawdzie przepisywane na rozluźnienie mięśni szkieletowych i tego typu problemy, mnie jednak pozwalało się pożądnie zrelaksować, zapomnieć o lęku. Bywało że brałem dość duże dawki i nigdy nie miałem żadnych problemów. Dobry lek, dobre benzo, lepsze od diazepamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie? Przecież wiadomo że nie. Ogólnie to może coś ala klonazepam. Może klonazOLAM. Albo raczej nie. To za silne.

Myślę, że flubromazepam jest chyba najlepszym odpowiednikiem ;) Ale to RCbenzo. I nie rozluźnia tak mięśni.

To chyba bromozepam będzie najodpowiedniejszy.

Może temazepam jeszcze. Ale nie próbowałem tetry nie mam porównania. Także wszystko co napisałem może nie być wiarygodne. Próbowałem wszystkie wyżej wymienione oprócz tetry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×