Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zlepek natręctw.


Damian.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 20 lat. Borykam się z różnymi typami natręctw. Ostatnio dotkliwie męczy mnie myśl o pedofili.Do tego stopnia, że nie mogę patrzeć na dzieci, bo natręctwa jakby na zawołanie zaczynają gnębić :( Jestem normalny wiem o tym, nie "kręcą" mnie takie rzeczy. W walce z natręctwami pomaga mi moja dziewczyna. Mam również inne rodzaje natręctw. Boję się spoglądać na inne dziewczyny ponieważ potem mam wrażenie, że np. się uśmiecham (co rani mnie bardzo bo kocham swoją dziewczynę,a takie zachowanie odczytuje to od razu w negatywnym świetle). Problem też dotyka kontrolowania mrugnięć powiekami, mam wrażenie że puszczam do kogoś oczko choć tak nie jest. Kolejne natręctwo to wszelkiego rodzaju przekleństwa pojawiające się w myślach, a dotyczące mojej dziewczyny ( boli mnie to bo tak naprawdę nie myślę).

Dodam jeszcze dokładne sprawdzenie klamki po przekręceniu klucza w zamku oraz kilkakrotnym sprawdzeniu czy kan aby na pewno jest zakręcony. Gdy byłem młodszy bardzo zwracałem uwagę na ułożenie rąk podczas chodzenia, co wyglądało przynajmniej dziwnie.

Bywało również tak, że wysiadając np. z autobusu komunikacji miejskiej wysiadałem przystanek wcześniej "bo akurat ktoś wysiadał". Chodzi tu o to by nie wysiadać samemu żeby czasami nie zwracać jakoś na siebie uwagi.

 

Chciałbym tutaj podziękować bardzo mojej dziewczynie za pomoc, którą mi udziela.

Czy jest jakiś sposób na walkę z tymi natręctwami?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc damian, przeczytalam twojego posta, tez jestem nowa na forum, ja tez cierpie na nerwice natrectw, uwierz mi tez nie wiedzialam co zrobic, co to jest, gdzie sie udac itd, pomogla mi rodzina i chlopak, wybralam sie do psychiatry, zazywam leki, kilka miesiecy, jeszcze nie dzialaja, ale podobno nie od razu krakowzbudowano :D , ale wiem, ze leki sa w tej nerwicy najwazniejsze, wiec radze ci udac sie do psychiatry, pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian., kompetentny psychiatra jeśli uzna, ze leki są nie potrzebne zapewne skieruje cię na psychoterapię a odpowiedzialny terapeuta/psycholog w razie potrzeby poprosi cię abyś poszedł do psychiatry po lekarstwa.

Także wszystko jedno gdzie pójdziesz - najważniejsze aby się zmobilizować.

 

Ja osobiście polecam psychiatrę - co lekarz to lekarz:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×