Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica neurasteniczna, ktoś się podzieli doświadczeniemi ?


Artek_z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

 

Jest to moj pierwszy post na tym forum i na poczatek male techniczne pytanko, a mianowicie czemu nie ma dzialu o innych rodzajach nerwicy tylko lekowa i natrectw ? no i pourazowa. Nie wiem przez to czy w ogole moge sie wypowiadac i pytac w kwestii nerwicy neurastenicznej ? Jesli w zlym miejscu ulokowalem swoj post prosze o przeniesienie.

Piszac ten tekst chcialbym zebyscie odpowiedzieli mi na kilka pytan i podzielili sie swoimi doswiadczeniami, jezeli przechodzicie to co ja, badz juz macie to za soba.

Na poczatek napisze moze jak to wszystko sie zaczelo.

Nerwica dopadla mnie "z dnia na dzien" (oczywiscie mowa o skutkach fizycznych), przez co na poczatku nie wiedzialem co tak naprawde mi dolega. Akurat tak sie zlozylo, ze dnia poprzedniego bylem na imprezie i troche popilem, wiec pomyslalem ze dopadl mnie taki kac, ktorego jeszcze w zyciu nie przezywalem i ze jutro na pewno ten stan (mocne zawroty glowy, kolatanie serca, dusznosci, plytki oddech, "odrealnienie", zaburzenia koncentracji) przejdzie. jednak tak sie nie stalo. U lekarza zrobilem wiele badan na choroby, ktore moglyby sie objawiac takimi stanami. Badania nic nie wykazaly. Dziwne zaburzenie trwaly kolo tygodnia (siedzialem caly ten tydzien w domu, mialem L4). Po pojsciu do pracy, tzn wyrwaniu sie w koncu z domu wszystko sie polepszylo. Objawy nie sa juz tak bardzo odczuwalne, niektore nawet zniknely. Jednak odczuwam w dalszym ciagu ogolne zmeczenie (caly czas jakby senny), brak koncentracji, to to co mi najbardziej doskwiera i nie umiem sobie z tym poradzic. Odczuwam rowniez takie dziwne uczucie jakbym caly czas naprezal miesnie brzucha. Rowniez szybko sie mecze i nadmiernie poce. Przez uczucie zmeczenia i braku koncentacji odczuwam caly czas takie durne uczucie "odrealnienia", takiej nietrzezwosci. Ostatnio tez zauwazam, ze byle co mnie drazni, szybciej sie wkurzam na cos. Nie potrafie znalezc na to wszystko odpowiedzi. Nie miewam duzo stresow i tym podobnych sytuacji ale wiem, ze wszystko moze sie ukrywac w naszym glowach.

Wszystko mnie to zaczyna przerastac, zwlaszcza, ze studia znowu sie zaczna za tydzien, a ja nawet nie potrafie sie skupic na najglupszych, najprostszych rzeczach.

Co mi mozecie poradzic ? Psycholog ? A jesli tak to czy oplaca sie chodzic do tego z NFZ ? Przeszedl, badz przechodzi ktos takie cos jak ja ? Jesli tak to mam nadzieje, ze ktos sie ze mna podzieli swoimi przezyciami, doswiadczeniami w tej kwestii.

 

 

Pozdrawiam, Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Wydaje mi sie ze aby zakwalifikowac nerwice do jakiejs grupy bierze sie pod uwage takie objawy ktore wysuwaja sie na ,,czoło,,w nerwicy.U Ciebie jest to osłabienie więc nazywasz to neurastenicną ale zauwaz ze wymieniasz rowniez wiele innych objawow nerwicy np;kolatanie serca,derealizacja i szereg innych co jednoznacznie wskazuje ze osłabienie nie jest jedynym problemem ;) Poza tym jesli Twoje objawy będą sie dluzej utrzymywac spokojnie za jakis czas napiszesz ze masz nerwicę depresyjną,bo załapiesz ,,doła,, :mrgreen:

Wydaje mi sie ze te objawy o ktorych piszesz (włącznie z oslabieniem)jest wynikiem lęku.I chyba male ma znaczenie czy nazwiemy Twoją nerwice neurast.,lękową czy depresyjną poniewaz kazdy z nerwicą wczesniej czy pozniej przechodzi przez wszystkie takie fazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwica neurasteniczna

Słowo „neurastenia" znaczy „słabość nerwów". Osoba cierpiąca na ten typ nerwicy odczuwa zmęczenie pomimo braku obiektywnej przyczyny, czuje się rozdrażniona, słaba, boli ją głowa (uczucie zaciskającej się obręczy), czuje zamęt, nie potrafi się skupić, nie potrafi zapamiętać tego, co przeczyta lub usłyszy. Wszystkie bodźce i odczucia, które do niej docierają, są przykre i denerwujące.

 

 

Nerwica lękowa

Osoba cierpiąca na ten typ nerwicy skarży się na ciągły, nieuzasadniony niepokój, napięcie, stałe poczucie zagrożenia, zły nastrój, rozdrażnienie, problemy ze snem. Nie może zrelaksować się, odprężyć, nic jej nie cieszy. Dręczą ją czarne, pesymistyczne myśli. Odczuwa duszności, dławienie w gardle, bóle serca, brzucha, głowy, mięśni i kręgosłupa, nudności i biegunkę.

Do nerwic lękowych zalicza się też fobie, czyli lęk przed jakąś konkretną sytuacją, stanem, rzeczą lub zwierzęciem, lęk przed pająkami (arachnofobia), lęk przed zamkniętym pomieszczeniem (klaustrofobia), lęk przed otwartą przestrzenią (agorafobia). Symptomy tej nerwicy są męczące i niemal uniemożliwiające normalne funkcjonowanie. Bywa, że nieleczony lęk prowadzi do pogłębienia się zaburzeń psychicznych i do znacznie poważniejszej grupy chorób, jakimi są psychozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Ja mam stwierdzona nerwicę lękową, ale osłabienie, ciągłe zmęczenie, senności i brak energii tez mi dokucza, więc nie wiem jak to jest... generanie mam częśc objawów n. lękowej i część neurastenicznej...one się chyba pokrywaja jednak, bo lęk jest powodem wszytskich nerwic (czy mam rację?)tyko pewnie w lękowej wpada się w ataki paniki i histerii a w innych mniej...

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wiadomych przyczyn nie mam glowy do logicznego podsumowania twojej odpowiedzi... ale widzę tam błędną konkluzje.

Ale z racji tego że ty jesteś zdrowa a ja chory odpuszczam dalsze riposty.

 

Dalej interesuje mnie czy to jest uleczalne; czytałem historie w internecie że ludzie z tym się borykają po kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam obejrzenie filmików

Nie znajdziecie tam metod leczenia nerwicy ale po obejrzeniu można się z tematem trochę oswoić - no i najważniejsze są tam ludzi którym się udało tego "cholerstwa" pozbyć.

 

http://dziendobry.tvn.pl/video/nerwica-choroba-duszy-i-ciala,1,newest,13583.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×