Skocz do zawartości
Nerwica.com

problemy z zasypianiem??


sogamw

Rekomendowane odpowiedzi

własnie je 01:10 ja nie potrafię zasnąć!;( jestem tym wszystkim przerazona zestresowana tyle sie nacztałam artykułów co moze mi być:/jak sobie radzicie z zasnieciem?? tak się boje tego wszytkiego moja pierwsza wizyta u psychologa boje jak sie mogłam w takie cos zaplatać ze to mi nigdy nie przejdzie!i z tego stresu spać nie mogę?? melisa ani kakao nie pomogło macie jeszcze jakies domowe sposoby na zasniecie??:)pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze dziala wieczorny spacer tak sie zrelaksowac nie myslec o niczym potem goraca kompiel i do łóżeczka,a najwazniejsze by do lozka nie brac ze soba zmartwien wiem ze nie jest to latwe i nie stresowac sie gdy sen nie przychodzi wstac pochodzic albo ksiazke poczytac na mnie to dzialalo...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pomaga wyeliminowanie alkoholu, ewentualnie wielogodzinna masturbacja(jeżeli ktoś ma czas i warunki to dlaczego nie ale powoduje zupełną utratę resztek koncentracji i pogłębienie depresji ale zmęczenie i sen gwarantowane) po za tym oczywiście wysiłek fizyczny w każdej postaci. Jeżeli ktoś nie ma zajęć na co dzień i śpi do powiedzmy 10.00 to wcale się nie dziwię, że nie może zasnąć. Jesteś zapewne młodą osobą i pomimo depresji masz w sobie duże pokłady energii, które należało by w jakiś sposób rozładować.

 

Nie potrzebnie się tak rozpisałem bo pewnie jest to jednorazowy problem z zaśnięciem u ciebie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yy tak jednarazowy:) pod wpływem pewnych wydarzeń:) mam nadzieję ze juz sie wczoraj wymęczyłam i dziś bede spała jak suseł:D:) mam nadzieje ze jednak depresji nie mam i to tez były jednorazowe załamania:) pozdrawiam a rady ze spacerkami wieczornymi napewno wykorzystam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie je 01:10 ja nie potrafię zasnąć!;( jestem tym wszystkim przerazona zestresowana tyle sie nacztałam artykułów co moze mi być:/jak sobie radzicie z zasnieciem?? tak się boje tego wszytkiego moja pierwsza wizyta u psychologa boje jak sie mogłam w takie cos zaplatać ze to mi nigdy nie przejdzie!i z tego stresu spać nie mogę?? melisa ani kakao nie pomogło macie jeszcze jakies domowe sposoby na zasniecie??:)pozdrawiam

 

mi na problemy ze snem lekarka polecila leki na recepte, domowe sposoby na mnie nie działają, tak jak chyba na większosć ludzi. Biorę więc sporadycznie, czasem parę dnji pod rząd pastylkę i jest super sen. Więcej niż parę dni mi nie potrzeba, leki jakie biorę jakoś pomagają w chwilowym rozregulowaniu na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o leki na sen, to najlepsze są neuroleptyki, ponieważ po tych wszystkich benzo (Afobam, Imovane, itd) to można się tylko uzależnić. Ja polecam Chlorprothixen 30 mg lub 50 mg. Po pół godzinie sen gwarantowany. Lek tani, bo refundowany 3,20 zł za 50 szt. i nie uzależnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, po prostu jestem pod wrażeniem otwartości i nie-owijania w bawełnę.

Ok ;) Przecież to tylko forum. Tutaj spokojnie możemy mówić o swych lękach i potrzebach a także o życiu co dziennym :D

 

Z leków na sen polecam melatoninę, ewentualnie dziurawiec no a przede wszystkim ruch(szczególnie rano).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy nie śpię całą noc(ale całą) to przez następny dzień depresja jest słabsza niż gdy mam mocny i długi sen. Czy to normalne?

 

gabriel zobacz co znalazłam :smile:

Obserwacje kliniczne wskazują jednak, że bezsenność w depresji może pełnić rolę jakiegoś wewnętrznego mechanizmu radzenia sobie z nią. Zaobserwowano bowiem, że pozbawienie snu na okres 1-2 nocy wyraźnie zmniejsza lub usuwa jej objawy. Niestety, efekt ten nie jest trwały.

jeśli chcesz poczytac cos wiecej

http://www.charaktery.eu/artykuly/JA-w-niewoli/189/Gdy-swiatlo-nie-rozjasnia-a-swiat-nie-ma-barw/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problemy ze wstawaniem ze snem ma 90% osób w naszym położeniu ja miałem dzisiaj koszmary rano (zupełnie nie wiem co mi się śniło bo nic nie pamiętam) ale zapamiętałem ogromny huk i się zerwałem. Po pierwsze sprawdziłem gdzie jestem i czy coś się dzieje w domu okazało się, ze nic zapewne miałem jakiś sen a w zasadzie koszmar. ufff...

 

---- EDIT ----

 

A w tym co napisaliscie wyzej tez jest jakis sens odczuwam to na sobie. Kiedy śpie dłuzej jestem zmeczony i mam często depresyjny nastrój, natomiast jak śpie 5-6 godzin z przerwami jestem bardziej wypoczety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam niestety ten problem. Od kilku dni nie mogę spać. Niby zasypiam normalnie ale w nocy się budzę i przeważnie leżę do rana. No to wczoraj poszłam sobie wieczorem na spacerek, przed spaniem wypiłam ciepłe mleczko, wywietrzyłam pokój i zasnęłam ale po godzinie się obudziłam i zonk. To zaczęłam czytać książkę (lekturę z czasów liceum, która mnie bardzo nudziła) niestety nie pomogło, bo przeczytałam prawie cała. Koleżanka z forum kazia_z8 poleciła mi SEDOMIX, ale jeszcze nie próbowałam więc nie wiem czy pomoże. Muszę powiedzieć, że przez jakiś czas miałam tak, że spałam w każdej wolnej chwili, po przyjściu do domu kładłam się do łóżeczka, w nocy też spałam normalnie i czułam się ciągle źle, teraz nie śpię w ogóle i jest jeszcze gorzej ciągle jestem zmęczona, wszystko mnie boli, na nic nie mam siły ani ochoty. Myślałam, że jest jakaś poprawa bo po prawie 2tygodniowej "głodówce" wrócił mi apetyt, już się cieszyłam i znowu to.. ech co za życie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cuż.. ja wczoraj zasnęłam jakoś tak wcześnie bo o 2 w nocy.. normalnie to zasypiam o 4.

Nie wiem skąd to się dzieje, może dlatego że siedzę w internecie i mam wrażenie że uczestniczę w życiu, że tak całkowicie nie znikłam z tego świata.

 

Mama ochotę na bajkę na dobranoc i usnąć niczym małe dziecko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam bardzo trening autogeniczny:

Wskazania i Rady

Stan Spokoju

Praktyczne Sugestie na Rozluźnienie

Ćwiczenie Ciężkości

Ćwiczenie Ciepła

Ćwiczenie Czoła

Ćwiczenie Oddechu

Ćwiczenie Splotu Słonecznego

Ćwiczenie Serca

http://torrenty.org/torrent/240231

 

Naprawdę pomaga, nie tylko w zasypianiu ale w ogólnym rozluźnieniu się....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×