Skocz do zawartości
Nerwica.com

nierowne zrenice


fobia

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu zauwazylam, za mam nierowne zrenice (lewa jest nieco wieksza od prawej), czytalam ze to moze byc objaw powaznej choroby ale rowniez nerwicy (a bez watpienia mam nerwice z napadami lekowymi). Zauwazylam tez ze jak kilka dni czulam sie lepiej to zrenice byly prawie odealne, jednak ostatnio to juz rzadko spotykane zjawisko..

Mam pytanko, czy ktos z was tez zaobserwowal cos podobnego? ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nigdy się nie wpatrywałam... i nie słyszałam o tym, ale wiem, że jak się chce coś dostrzec to się to dostrzeże... A objawem jakiej choroby [poza nerwicą] może być ta nierówność źrenic :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec ja powiem ile wiem;) jesli zrenica nie reaguje na światło i jest rozszerzona to moze byc to przyczyną uszkodzenia nerwu okoruchowego...dlatego lekarze zaraz jak człowiek jest nieprzytomny lampka swieca do oka zeby zobaczyć czy reagują zrenice i czy nie doszło do uszkodzenia tego nerwu...moze miałaś jakis uraz oka?? niesłyszałam zeby miało cos takiego dotyczyć nerwicy najlepiej zgłosić sie do okulisty...moze masz tez takie wrazenie ze jedna zrenica jest szersza?? a wszytko jest w porzadku najlepiej do okulisty on doradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopalam moj stary post. w sprawie zrenic nic sie nie zmienilo dalej sie roznia... :( jednak napisze co mi wtedy powiedzieli lekarze w razie gdyby ktos jeszcze mial z tym problem (raz mnie juz o to pytano)

mianowicie psychiatra sie zdziwila i nie powiedziala od czego to, tak samo neurolog- powiedziala ,ze to dziwne , zbadala ale nie wykryla przyczyny, natomiast pani okulistka powiedziala, ze to moze byc od lekow. wiec sie uspokoilam i nie szukam juz przyczyn, zobaczymy co bedzie jak odstawie tabsy :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam... tzn. czasami jak patrzę to jedną zierenicę mam troszke większą niż drugą... nie jest tak cały czas tylko czasami. Obie reagują na światło. Miałem robione TK głowy bez kontrastu... także guz czy tentniak są raczej wykluczone. Mimo to czały czas się tym martwie i kontroluje te zierenice na bierząco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×