Skocz do zawartości
Nerwica.com

hipermnezja a otępienie


llaux

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mam tak zazwyczaj jest to wieczorem lub nocą że mam taką jakby hipermnezje - potrafię sobie przypomnieć jakies sytuację z przeszłości z naprawde wielka doskonaloscią no może nie jakoś super dokładnie ale widze że jednak to jest trochę za dokładna pamięć. natomiast na drugi dzień jak się budze to dopada mnie otępienie - jak np. dzień wcześniej czułem potrzebę iść do lekarza bo się źle czułem to na drugi dzień po tej hipermnezji już tego nie odczuwam tak jakby to uczucie zniklo i pozostała tylko logiczna informacja w pamieci, właściwie to wszystkie uczucia z przed dnia mi są obce nawet jak jestem w moim pokoju to wydaje mi się on obcy pomimo to że wiem że to mój pokoj, boje się że za niedługo już nawet nie będę wiedział jak wygląda mój dom ani jak się nazywam i zwariuje bo to otępienie z dnia na dzień jest coraz silniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe llaux, kojarzy mi się to z derealizacją... Musisz być przerażony gdy odkrywasz, że to, co Cię otacza staje się coraz bardziej odległe i obce. Ciekawią mnie te wieczorne/nocne przebłyski wspomnień - być może tutaj tkwi problem, że żyjesz wspomnieniami dlatego teraźniejszość się zatraca :?: Czy konsultowałeś to ze specjalistą :?: Jestem ciekawa fachowej opinii bo szczerze mówiąc, nie całkiem rozumie tego mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to ja nie wiem czy to może być dd a jak faktycznie jest to dd to w bardzo małym stopniu bo to mnie bardzo nie przeraża znaczy przeraża mnie ale dlatego że boje się że popadne w totalne otępienie albo shize. Naprawde się boje o tą shize bo ja już powoli nie widze nawet tego że jestem otępialy, jak zapominam coś albo nie rozumiem jakiejs sytuacji lub słowa to nawet sobie tego nie uswiadamiam, już nawet nie umiem rozrużnic czy moje myśli i zachowanie są normalne czy nie-mówiąc krutko trace samo krytycyzm a ten objaw jest charakterystyczny dla shizy. No i to otępienie, nawet nie pamiętam co nam ci napisać nawet nie rozpoznaje liter, czuje jakbym tracił intelekt poważnie!!!A jeśli faktycznie to dd to czy dd wyklucza shize?Przez ułamki sekund tak mam że ta rzeczywistość taką dziwna tez mam tak że chwilowo czuje jakbym nie miał rąk albo nóg jakbym zaczął wychodzić ze swego ciala ale to są ułamki sekund najgorrze jest to otępienie Pije asentre 50 mg/24h... A tak na marg. wiesz może jak naprawić hipokamp...?

 

---- EDIT ----

 

Co do tej hipermnezji to wiem jedno że to normalne nie jest jak się coś takiego ma. Ta hipermnezja to wygląda tak że jak ja mam to pamiętam dużo ale to nie jeśl pamięć związana z uczuciami tzn. nie pamiętam czegos z przeszłości poprzez skojarzenia z uczuciami tylko pamiętam sam obraz - sama wiadomsc logiczna a jak na drugi dzień mam to otępienie to tak samo zapamiętuje i rozumiem rzeczy czyli nie pamiętam czegos kojarząc sobie uczucia tylko pamietam to jako sama informacja logiczna. Uważam że odpowiedzialny za to jest hipokamp który u mnie jest bardzo mały i dlatego mam to otępienie, słyszałem jeszcze że jak jest zbyt mały to człowiek wogule przestaje myśleć - wegetacja i tego się baaardzo obawiam. pozdro

 

---- EDIT ----

 

Co do tej hipermnezji to wiem jedno że to normalne nie jest jak się coś takiego ma. Ta hipermnezja to wygląda tak że jak ja mam to pamiętam dużo ale to nie jeśl pamięć związana z uczuciami tzn. nie pamiętam czegos z przeszłości poprzez skojarzenia z uczuciami tylko pamiętam sam obraz - sama wiadomsc logiczna a jak na drugi dzień mam to otępienie to tak samo zapamiętuje i rozumiem rzeczy czyli nie pamiętam czegos kojarząc sobie uczucia tylko pamietam to jako sama informacja logiczna. Uważam że odpowiedzialny za to jest hipokamp który u mnie jest bardzo mały i dlatego mam to otępienie, słyszałem jeszcze że jak jest zbyt mały to człowiek wogule przestaje myśleć - wegetacja i tego się baaardzo obawiam. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×