Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol, Fluanxol Depot)


joanka

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Masz na myśli fluanaxol, tak? :)

Pierwszy miesiąc - rewelacja. Tak powinno wyglądać normalne, zdrowe życie. Z miesiąca na miesiąc coraz słabiej. Przytyłam, zaczęły się doły i brak koncentracji i odstawiłam. Ale to jedyny lek przy którym jakiś czas czułam się świetnie. A jak u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak fluo

Ja biorę wentle 4 miesiąc i bywa różnie, to dostałem teraz. Mam lekkie napięcie po niej, taki brak luzu, szczęścia i dopisała mi właśnie na to fluo. Biorę od środy więc jeszcze nie wiem jak działa, ale to zaczyna działać dopiero po miesiącu, wiec dostałaś tzw efektu plabeco.

A jaką dawkę bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem 1.5 mg dziennie przez 2 miesiące . Szału nie zrobił i poszedł w odstawkę Koncentracja po tym leku pada na twarz .Czułem silny przymus poruszania . Stopami najbardziej . Może innym pomaga mnie nie pomógł .

 

Tez mialem objawy akatyzji po tym leku, lecz moj psychiatra przypisal mi chlorprothixen na zalagodzenie objawow nadmiernej aktywnosci i pomoglo. Co dostales w zamiann tego leku? Pomogla zmiana czy tez nie bardzo?

 

A co do samego leku to zazywam pare tygodni 3 mg dziennie i w sumie sam nie wiem co myslec o tym leku. Na depresje raczej na razie nie pomogl, calymi dniami leze w lozku / natretne mysli nie daja mi spokoju. Czy on w koncu zadziala czy raczej meczyc psychiatre o zmiane leku? Jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos tam dziala, moze minimalnie poczucie humoru podnosi i aktywizuje w taki sposob ze dana planowana czynnosc automatycznie odrazu robisz, nie odkladasz na potem ale z lozka cie raczej nie wyciagnie przy silnej depresji/lekach.przy malych dawkach tez moze wystapic akatyzja, mnie przy pierwszych razach dopadla.przestaje dzialac po pewnym czasie, bym powiedzial ze nawet szybciej niz sulpiryd/amisulpryd.

moze wystapic mocne "podkvrwienie" jak w przypadku w/w neuroleptykow.

 

zadna rewelacja,przy pierwszym podejsciu moze byc jakis tam efekt wow bo chce sie po tym cos robic, potem nawet odstawienie na dlugi czas i ponowny powrot nic nie daje, poprostu sie wyczerpuje jego dzialanie.

 

 

jak dawka 0.5mg to 2xdziennie ale lepiej dziala 1-2mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym leku przez około 2 miesiące miałem tak że co chwilę chciało mi się sikać. To już minęło, natomiast nadal mam że budzę się w nocy około dwa razy bo bardzo chce mi się pić a gardło mam wyschnięte. Ja nie zauważyłem poprawy, po za tym że stałem się bardziej logiczny, minęła fascynacja nierealnymi myślami. Na mnie działa bardzo niezauważalnie - ledwo obserwuje poprawę na tym leku. Ale biorę go już ponad 3 miesiące. I moja uwaga: nie odstawiajcie go jeśli nie widzicie poprawy. Bo na mnie ten lek działa tak że też nie widziałem z początku poprawy, a ona była ale słabo zauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszua333, Ty pisz dawke jaką bierzesz bo tak to piszesz że nie wiadomo ;d

maniek123321, Dobre i chociaż troche nie chce cudów, bo ziarnko do ziarnka i się uzbiera pozytywna wibracja :D Jestem ciekaw jak to działa w porównaniu z amisulprydem. Wystarczy mi trochę dopamine podnieść i ja już się o wiele lepiej czuję, bo wenlafaksyna ją podnosi ale niewystarczająco.

 

-- 19 mar 2015, 17:44 --

 

Jeszua333, chociaż po twoim avatarze sądzę że dawka musi być duża ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I te 3mg rano cię aktywizuję? Czy już to jest dawka która raczej działa sedatywnie?

 

Swoją drogą zastanawia mnie czy flupentixol w małych dawkach działających głownie presynaptycznie na receptory D* powoduję zwiększenie prolaktyny? Bo np. amisulpryd paradoksalnie nawet w małych dawkach ją podnosi (do 50mg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flupentiksol ma tą przewage nad innymi neuroleptykami że oddziałuje na receptory D1 które obficie występują w układzie nagrody w mózgu(jądro półleżące),stąd efekt antyautystyczny tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie moze jakie sa objawy odstawienne fluanksolu?

Właśnie jestem w trakcie odstawienia tego leku. Jak u mnie z objawami? Przerażający lęk, przyczyna niezidentyfikowana. Z tym także wiąże się bezsenność; słyszę, widzę i wyobrażam sobie rzeczy, których nie ma. Co gorsza nigdy nie miałam styczności z tego typu objawami, bowiem leczyłam się z depresji. Mam wrażenie, że za niedługo oszaleję.

 

Zaczynam żałować, że brałam ten lek. Nic dobrego mi nie przyniósł, za to myśli samobójcze tak jakby się nasilały. Z początkiem brania tego leku przestałam jeść, po dziś dzień jestem w stanie zjeść jeden posiłek dziennie i czuć się sytą, wręcz przejedzoną. Schudłam około 5 kg. Miałam problemy z usiedzeniem w miejscu, zaś tydzień później zasypiałam na stojąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×