Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol, Fluanxol Depot)


joanka

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      12


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Mbleble1990 napisał:

Zacząłem w końcu mieć lepszy nastrój i nie muszę już tyle kawy pić bo te zastrzyki mnie pobudzają bardziej niż kawa, nie mam senność i przeciwnie 5h snu mi starcza i i tak mam pełno energii na cały dzień

Ile razy juz przyjąles zastrzyk ze ci sie polepszylo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam fluanxol przez jakieś 2-3 tygodnie, ale cały czas czułam się po nim słabo, jakby przytruta i nie odczuwałam żadnych skutków pozytywnych, więc zrezygnowałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak powinien Cię wyciszyć po jakiś 2 tygodniach. U mnie zadziałał super-zero lęku. W przeciwieństwie do SSRi które są do dupy... U mnie na 1,5 mg czułem się już jakiś pobudzony ale na 1 mg było ok więc u Ciebie tez powinno być dobrze ;)teraz jestem na 0,5 mg i zupełnie wystarcza. pozdrawiam i życzę sukcesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem go pare lat temu, 1x1mg z rana, dostałem go po samodzielnej odstawce anafranilu. Na lęki coś tam działał, z ubokow to: zwiększone pocenie, akatyzacja. Czułem się trochę taki lekko naspidowany, jak bym cały dzień pił non stop mocna kawę. Po jakimś czasie ta dawka przestała działać, sugerowano mi zwiększyć dawkę ale go odstawiłem ze względu na to ze nie chciałem znowu być pobudzony. 
 

z plusów na pewno to ze chęci na tym leku były większe do wszystkiego ale w moim przypadku kosztem akatyzacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2019 o 15:33, yahoo35 napisał:

Dla mnie Fluanxol w małych dawkach to taki chamski pobudzacz. Niby ma on aktywizować ale u mnie powodował akatyzję i po 3 miechach dałem sobie spokój i przerzuciłem się na sulpiryd. Sulpiryd przy Fluanxie to ambrozja rozjaśnia umysł wypędza lęki i odhamowuje, ma tylko jedną wadę jego działanie szybko się kończy dlatego w końcu dobrali mi abilify i ten działa cały czas stabilnie. O dziwo u mnie nie powoduje akatyzji a to podobno też częsty objaw na tym leku.

Ja mam zupelnie inne odczucia. To chyba jedyny pobudzacz, ktory nie powoduje efektu zeschizowania, rozdraznienia I wku..ienia. Wrecz przeciwnie. Ja czuje sie na nim jak na dobrej dopaminie, czyli aktywizacja z jednoczesnym blogim spokojem. I to nie jest tak, ze on po jakims czasie przestaje.dzialaac, tylko te dzialanie wchodzi w krew I czlowiek sie przyzwyczaja. Wystarczy odstawic fluanxol, zeby sie przekonac, bo od.razu pojawia sie spowolnienie psychoruchowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrętnik chcialem tylko powiedziec ze misiac temu normalnie dostalem Fluanxol bez problemu. Jednak jescze brac go nie zaczalem, troche sie obawiam ze bede sie czul jak po welbutrinie czyli nasilony lęk i problemy ze snem plus pare innych. Powiedz mi od jakiej dawki aktywizuje? Mam 0.5 mg tabletki i mysle zeby jakos go przetestowac. 
Dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2020 o 20:23, PiotrekLondon napisał:

Natrętnik chcialem tylko powiedziec ze misiac temu normalnie dostalem Fluanxol bez problemu. Jednak jescze brac go nie zaczalem, troche sie obawiam ze bede sie czul jak po welbutrinie czyli nasilony lęk i problemy ze snem plus pare innych. Powiedz mi od jakiej dawki aktywizuje? Mam 0.5 mg tabletki i mysle zeby jakos go przetestowac. 
Dzieki z gory

Jedna pastylka 0,5 mg juz aktywizuje. Wiecej na raz nie ma sensu brac. Co kilka godzin mozna, nie wiecej jak 1,5 mg dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bralem ostatnio ripsolept 2 mg, juz nie biore prawie misiac a libido kiepskie dalej... 

Co do fluanxolu czy jest wieksze ryzyko w porownaniu z atypowymi neuroleptykami poznych dyskinez? Jak z funkcjami seksualnymi czy podanie ssri III generacji normujace funkcje seksualne by pomoglo? 

 

I najwazniejsze czy fluanxol w malych dawkach moze pobudzic OCD? U mnie amusulpiryd i abilify w malych dawkach powodowalo nasilenie natrectw... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry! Mam stwierdzony "obnizony nastrój ze wzgledu na stres". Dostalam miedzy innymi fluanxol. Ktoregos dnia dostalam strasznej aktyzji. Trzeslam sie i balam. Zero koncentracji. Mialam dawke 1mg. Najgorsze uczucie w zyciu. Od razu dostawilam lek i dostalam Seronil i Atinepte. Fluanxol byl odstawiony tydzien temu a ja wciaz mam lęki. Czuje ze ja to nie ja. Ciagle marzę aby pojsc juz spac. Nic mi sie nie chce i wciaz sie boje.  Czuje ogromny niepokoj i chce mi sie plakac. Nie czuje zadnej przyjemności z zycia. Czy mi to kiedys przejdzie? Fluanxol bralam jakis miesiąc. Nie pomagal a jak widac zaszkodzil. Kiedy moga zaczac dzialac nowe leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×