Skocz do zawartości
Nerwica.com

skurcze dodatkowe serca


Magda

Rekomendowane odpowiedzi

czy ból serca jest normalnym zjawiskiem gdy się ma nerwicę?? od kilku dni miewam bóle ale nie tak jak wszyscy opisują (zamostkowe) tylko bardziej po lewej stronie, praktycznie na skraju ciała a od czasu do czasu zamostkowe bóle a raczej ściski jakby mi ktoś dłonią serce sciskał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darekk tez mam takie bole jakby ktos mi sciskal serce, nie moge nabrac gleboko powietrza, potrafia trzymac serce w stalowej obreczy calkiem dlugo, bardzo kluja az mi lewa reka cierpnie, czasem nie przychodza przez kilka tygodni, czasem zjawiaja sie co kilka chwil, nie znalazlam na razie na nie sposobu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początq mojej nerwicy wtedy kiedy wylądowałam w szpitalu powiedzieli mi że mam częstoskurcz komorowy...też takie coś mieliście? Bardzo szybko serduszko bije, później mi zwalniało no i oczywiście uczucie duszenia....Sama już nie wiem co mam myśleć bo ciotka mi nagadala że ona też ma częstoskurcz i to jest rzadka ale groźna choroba... Poza tym będąc w szpitalu stwierdzili że jest wszystko okey i że jestem wydolna, ogólnie że wsio gra... i co ja mam myśleć?

 

mysleć, ze jesteś zdrowa.. poczytaj o tachykardii i nie bój się. Ja też to mam i na początku byłem przerażony ale potem to minęło..po prostu czasami serducho od wrażeń wariuje.. ja mam na to tabletki nawet, które w razie czego redukują puls..a jeżeli Tobie lekarstw nie przepisali to tym bardziej się nie mart..czasami każdemu serce bije szybciej bez powodu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja już walcze z tym 3 rok... już przyzwyczaiłam się do tego ... tylko ta ostatnio wizyta ciotki przeraziła mnie po prostu .... że może jednak nie nerwica a co innego ... Echh ... brałam leki, łaziłam do psychiatry i psychologa... wszystko odstawiłam jakoś w lutym i od tamtej pory zdarzyło mi się że pare razy złapał mnie atak a tak czuje się cudownie ... I nie wiem sama może powinnam zrobić więcej badań żeby wykluczyć jakieś poważniejsze choroby.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłam badanie tarczycy i wyszło że mam podwyższony poziom hormonu THC ...a zrobili mi usg i wyszło że tarczyce mam zdrowiuteńką .. więc nie wiem w końcu kto się myli ... a z serduszkiem to mówią iż to nerwy .... jonogram też miałam robiony kilkakrotnie .. szybko mi się wypłykuje potas i magnez z serca i to wszystko ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nerwuski miałem identyczne objawy jak wy (tętno 160 ciśnienie 180|130 uczucie, że zaraz umrę , że zaraz dostanę zawału bardzo mocne bóle w klatce piersiowej dreszcze uczucie dużego niepokoju zawroty i bóle głowy kłopoty ze snem i ciągłe obawy przed śmiercią) aż wylądowałem w szpitalu tam zrobiono mi chyba wszystkie badania ( krew holter usg prześwietlenia ) i co? i nic zdrowy jak ryba . Wtedy lekarz powiedział mi to NERWICA I TO DUŻA,wiecie co ucieszyłem się jak dziecko(choć to dziwne) że to nie serce . Przepisano mi efectin er75 i po 3 tygodniach wypisano do domu . Na początku nie było zmian tak jak by ten lek nie działał ale po około dwóch miesiącach widać było zmiany (mniejsze tętno i ciśnienie no i lek sie zmniejszyl) . Potem po okolo 5 miesiacach poszedlem do psychologa bo wzdawalo mi sie ze ten lek jednak slabo dziala no i po kilkunastu wizytach u psychologa objawy ustapilz jak reka odja prawie w100% nieraz jeszcze mam taki lek ze to jednak cos z sercem i ze zaraz cos mi sie stanie ale to juz nic w porownaniu z poczatkiem do tego przeczytalem kilkanascie razy POJEDYNEK Z NERWICA I MYSLE ZE WSZYSTKO TO RAZEM MIALO NA MNIE DOBRY WPLYW.Dlatego proponuje wszystkim nerwuskom udac sie do pszchologa -wiem ze to nie latwe- ale warto sie przelamac i sprobowac.

POZDRAWIAM.

 

-------------------------------------------------------------------------------------

PRZEPRASZAM ZA PISOWNIE NA KONCU ALE KLAWIATURA MI WARIUJE

ZYMIAST PISAC Z PISZE Y I ODWROTNIE I NIE DZIALA ALT :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez kiedys tak mialem ale teraz przeszlo, nie wiem czemu moze leki moze inne juz podejscie do choroby a moze poprostu zniknelo na chwile aby pozniej znowu wrocic, nie wiem, tez tak mialem jak ty ale lekarz mi powiedzial ze to normalne, to jest poprostu na tle nerwowym, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mam bóle serca. czuje okropne kłucie serca gdy chcę nabrać powietrza. oddycham bardzo płytko, nie mogę nabrać do końca bo wtedy baardzo boli. Trzyma mnie tak czasem przez godzinę... Zaczęłam szukać co może być tego powodem.. A tu, że to nerwica? Nie wierzę...

Żyje w stresie.. Rodzice nie do końca mnie akceptują. kwestionują moje wybory, krytykują i nie pozwalają roziwjać się w tych tematach jakie ja wybieram. Wywierają na mnie presje... Wciąz porównują mnie do moich sióstr... Często płaczę i nie wiem co mam robić... Nie wiedziałam komu mam o tym powiedzieć... Co mam robić by ból przestał się pojawiać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ból serca jest normalnym zjawiskiem gdy się ma nerwicę?? od kilku dni miewam bóle ale nie tak jak wszyscy opisują (zamostkowe) tylko bardziej po lewej stronie, praktycznie na skraju ciała a od czasu do czasu zamostkowe bóle a raczej ściski jakby mi ktoś dłonią serce sciskał

mialem kiedys podobne objawy

w nerwicy bardzo czesto zdarzaja sie problemy z zoladkiem i jego bole moga imitowac bole serca (promieniowac w jego strone) ,jego gorna czesc znajduje sie blisko serducha i jest on bardziej po lewej stronie

moze warto zrobic gastroskopie wykluczyc to a potem EKG :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Co mam robić by ból przestał się pojawiać??

Wg mnie ból serca to objaw somatyczny nerwicy która jak wiadomo "wywołana" jest naszym konfliktem wewnętrznym. Aby pozbyc sie bólu należy pozbyc się przyczyny nerwicy w czym najlepiej pomoże psycholog lub psychiatra.I tyle. Wolnamysl życze Ci szybkiego powrotu do zdrowia. Nasze życie jest pełne stresów, których nie unikniemy. Musimy nauczyc sie z nimi walczyc. :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem co z tą tachycardią mam rano codziennie do 160 już ze 2 miesiące łykam propranolol i nie wiem co robić.

Ostatnie 2 dni jestem słaba jak kociak, już nie wiem czy coś mi jest czy to nerwica.

Obudziłam się dzisiaj i miałam takie zdrętwiałe palce, białe paznokcie, jejku boję sie:(

 

[ Dodano: Sob Kwi 29, 2006 9:55 pm ]

Chwilę później paznokcie i ręce wróciły do normy, serce mnie nie boli , tylko czasem kończyny mi drętwieją.

Cały czas jestem na granicy kolejnej telepki ,a i jeszcze buzia mi drętwieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo na nerwice z przyczyn somatycznych nikt jeszcze nie umarł. Mamukaroli ja na Twoim miejscu zaczął od wizyt u sychologa niż u kardiologa. Nie to żebym byl najmądrzejszy (byc może masz nadciśnienie) ale z doswiadczenia wiem ze nieraz serducho potrafi walic i to szybko:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , ja miałam momentami do 240, trafiłam do szpitala, zrobili badania diagnoza; nerwica w razie nasilenia dolegliwości 10 propranolol, brałam lek troch e się uspokoiło. Teraz lecze si e u psychiatry - dolegliwości zniknęły, czego i wszystkim życze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaarolcia ja mam tachycardie calodobowa, tak mi wyszlo po badaniu Holtera, nie wiem czy jest to to samo co czestskurcz ale tachycardia polega wlasnie na tym ze ma sie przyspieszone bicie serca, ja mam srednio 120,130 przez caly czas, wydaje mi sie ze czestoskurcz jest tylko przyspieszeniem bicia serca w niektorych momentach, w kazdym badz razie trzeba to leczyc,pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno tachykardie mają prawie wszyscy nerwicowcy, był czas że brałam propranolol a póżniej zminiłam na 1-2 tabletki Validolu i przechodziło. Teraz jak już pisałam lecze się u psychiatry i na razie mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, miałam zawroty głowy i zemdleć nie zemdlałam, ale czułam jakby to si e miało zaraz stać.Bylam cała roztrzęsiona. Robiłam ekg i takie cuda mi lekarka wypisała w opisie że trafiłam do szpitala. Tam zrobili badania i stwierdili jedno zaburzenia nerwicowe. Propranolol i hydroksyzyna i wio do domu. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×