Skocz do zawartości
Nerwica.com

.... co o tym sadzicie?


animka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie czujecie sie czasami gorzej wchodzac na to forum??

Ludzie rozmawiaja tu o swoich problmach, smutkach, pisza co im dolega i czy wg was powinni zgłosić się do pschaitry … wszystko fajnie ale do czasu….

Nie uwazam, że to rofum nie jest pomoce, oczywiście jest ale można się od niego uzależnić…

Uzależnic się od myslenia o chorobie, niektórzy z was zamiast rozmyslac o swoich cierpieniach powinni wyjsc na spacer i oderwac się od tych wszystkich negatywnych mysli, które powoduja ze cuzjemy sie źle i nic nam sie nie chce…

Pomagac komuś – ok. … przeczytac lub wysluchac czujejs rady – ok. …

Ale żeby siedziec non stop na forum i pisac jaki to ja jestem załamany, a może mam to i to, czy mam isc do psychiatry czy do psychologa? – walkowac to dzien w dzien … ? To się w pewnych momentach zacyzna robic niekontrolowane… ile osób z was nie wchodzi tu codziennie? … samo myslenie o swoim złym stanie powoduje ze cuzjemy się źle…!!!

Jeśli będziecie myslec o chorobach psychicnzych non stop znajdziecie w sobie jeszcze wiecej wad, i chorób psychicznych co będzie powodowało wieksza depresje i strach przed cąłym siwatem az w koncu zamkniecie się w domu i zaczniecie myslic swiat z rzcyzwstoscia…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum pozwala wymieniać doświadczenia ze zmagań z chorobami, pozwala poczuć się zrozumianym/ą przez osoby, które cierpią na to samo,pozwala również poczuć się potrzebnym/ą, gdy opisując własne doświadczenia, dając rady, przeczyta się później "dziękuję".

Sądzę, że wielu forumowiczów również z forum czerpie motywację, gdy czyta jak sobie z tym radzić, a co ważniejsze, gdy czyta o skuteczności tych rad w życiu codziennym, a nie tylko na stronach "mądrych" książek.

 

A z drugiej strony forum oparte na dobrowolności rejestracji i logowania daje możliwość "zrobienia sobie przerwy", gdy się jej potrzebuje.

 

Różnica w tym, czy to forum pomaga, czy szkodzi, zależy raczej od tego, czy trafi się akurat na temat i/lub osobę, która opisuje dokładnie to, co czuje osoba czytająca. Jeśli trafi się, wtedy nawiązuje się rozmowa, a później nierzadko trwalsza znajomość ;)

Natomiast, gdy takiego tematu i/lub osoby szuka się zbyt długo... wtedy można odczuć jak rozległe są skutki chorób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie myślę, że jak we wszystkim potrzebny jest umiar, ale forum pomaga. Nie raz pomogło i mnie. Kiedy potrzebowałam coś z siebie wyrzucić, tu moglam pisać bez ograniczeń. Nie zastąpi to terapi czy bliskości drugiego człowieka (nie o to chodzi), ale w momencie kiedy czujemy się opuszczeni, tutaj znajdziemy wsparcie i mile slowo. Zrozumienia. A jeśli nie, cóż, to nie:)

Lubię też kiedy ktoś odpowie, że nasze rady mu pomogły, sprawdzily się. Ale chyba przede wszystkim tutaj nie jesteśmy ze swoim problemami odosobnieni.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy, kto jak to forum traktuje :lol: ja wchodze tutaj nie tylko jak mam zly dzien:P dzisiaj czuje sie dobrze hmm dobrze jak zwykle mam problem z okresleniem swojego stanu, ale jakos tak bardzo pozytywnie, mysli nie przyczepiaja sie do mnie jedna za druga:P i jestem tutaj:)moze zeby wzmocnic swoje dobre samopoczucie, moze zeby pomoc komus w rozwiazaniu jego problemu, moze zeby sie wzmocnic i moze zeby poprostu tu pobyc;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×