Skocz do zawartości
Nerwica.com

dyskinezy późne - trwałe - czy ktoś doświadczył?


mefiboszet

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to były dyskinezy. Miałam po długim czasie brania dużych dawek neuroleptyków takie objawy jak uciekanie oczu w górę, sztywnienie mięśni karku i szyi i do tego paniczny lęk. Aha i jeszcze to było połączone z takimi męczącymi dziwnymi ciągami słów wypowiadamymi w myślach (natręctwa myślowe). Dostawałam ataków ww. objawów. Brało mnie to najczęściej na ulicy, poza domem. Wtedy miałam parcie na chatę, pragnęłam jak najszybciej znaleźć się w domu, bo wśród ludzi bardzo się męczyłam. Podczas tych ataków bałam się ludzkich spojrzeń, wydawało mi się że wszyscy wiedzą co mi jest i chciałam uciec od obcych osób. Szczytem było jak napady zaczęły mnie atakować codzień. Wtedy odstawiłam wszelkie neurole i nie chcę na nie patrzeć do dziś. Ale te przykre objawy na szczęście mi minęły po odstawieniu (choć trwało to wolno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No miałam do czasu aż nie przestałam brać tych leków. Lepiej zapytaj po jakim czasie brania się zaczęły. A więc zaczęłam mieć te objawy gdzieś po 1,5 roku regularnego brania neuro. Organizm się nasycił nimi i zaczęły one być toksyczne, bo ile można szpikować się tego typu lekami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neurolog mi zalecił rezonans. I mam brać omega 3 i L-lizyne i witaminy z grupy B. Ja obserwuje nawet dostanie czasami. Mam dyskinezy palców, rak, szczęki i czasami oczu i powiek. A czasami, ale to rzadko co kilka dni jak mnie złapie przy zdenerwowanie to cała się wyginam i wtedy nie mogę normalnie mówić i oddychać. Brałam abilify, akineton i klozapine z tych sntypsychotycznych. Powiedzmy, ze łącznie leki brałam prawie dwa lata, z krótkimi przerwami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×