Skocz do zawartości
Nerwica.com

brak koncentracji-psychika...?


Paweł025

Rekomendowane odpowiedzi

ehh..co ja moge powiedzieć...mam 16lat i sobie nie radze,psychicznie jestem do du*y i poprostu sam juz nie wiem co jest tego powodem bo niemam jakis mega problemow z przeszlosci,mozna powiedziec ze jestem normalnym nastolatkiem,a mimo tego trwam w jakiejs melancholii,niechęci i przede wszystkim jestem zbyt sztywny,brak logicznego toku myslenia,poprostu brak checi do dzialania w codziennych obowiazkach w zyciu.

często wtedy odbiegam w zupelnosci od rzeczywistości i myśle zupełnie o czym innym i nawet potrafie nieraz sie tak zamyslec,ze potem sam nie wiem o czym myslalem i np.co mam w danej chwili robic :!: ..no przykre poprostu :cry:

Wcześniej poprostu myslalem ze to jakies przelotne stany i ze wszystko wroci do normy,ale teraz widze ze jest raczej coraz gorzej niz coraz lepiej bo nie potrafie sie biernie skoncentrowac,czesto zapominam o rzeczach które miałem zrobić,nie pamietam gdzie kłade klucze albo telefon...no poprostu jakbym w myslach zupelnie gdzies indziej byl...to jest straszne...stracilem przez to pewnosc siebie w szkole i nawet tak samo..

I wiadomo,potem dochodziła świadomość tego wszystkiego..ehh...,że poprostu poczucie

sie gorszym od innych i jakby coraz głupszym...jakbym powoli tracił umysł...poprostu sam nie wiem co mi dolega...mam nadzieje ze to minie i ze dojde do siebie,bo musze myslec pozytywnie i wyrwac sie z tego psychicznego bagna...mądry cytat:"myśl pozytywnie,to życia esencja" ; )

Wczoraj zaczelem robic takie glupie lekcje jezeli chodzi o koncetrowanie sie...(brałem np.bryloczek,telefon,klucze i wykladalem to w domu w roznych miejscach i staralem sie skupic na tym gdzie dane rzeczy polozylem...wydaje sie beznadziejnie glupie ale poprostu juz staram sie chwytac nawet czegos takiego byle przynajmniej zebym wiedzial ze sie staram cos zmienic a to juz jakis tam krok..)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paweł mam corke w twoim wieku i wiesz ja mysle ze to jest etap wieku rozwojowego i ze powinienes brac magnez bo takie dolegliwosci w waszym wieku to normalne alle jezeli masz jakies obawy to moze porozmawiaj z rodzicammi albo z lekazem i niemartw sie bedzie wszystko okej pozdrawiam siema :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo Paweł:P Jola ma chyba rację że to przez dojrzewanie.jestem od Ciebie dwa lata starsza,ale miewałam takie same problemy z koncentracją.Już dwa razy zgubiłam klucze bo po prostu nie wiedziałam co z nimi zrobiłam,np. wyszłam z domu z kluczami w ręku,poszłam na karmic kota :D i jak znalazłam się spowrotem pod drzwiami to zupełnie nie wiedziałam co się stało z kluczami,ale z tego co później się okazało to one najzwyczajniej w świecie wypadły mi z dłoni,a co najdziwniejsze ja w ogóle nie zwróciłam na to uwagi.Na szczęście te problemy minęły i teraz już rzadziej zapominam gdzie położyłam jakąś rzecz i łatwiej mi skupiac na czymś uwagę.Nie wiem czy to dlatego,że biorę wspomniany przez Jolę magnez czy po prostu z tego wyrosłam??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×