Skocz do zawartości
Nerwica.com

Boję się dalej schudnąć - mało jędrna skóra w wieku 28 lat


Charon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, nie wiem gdzie indziej to napisać

 

Kiedyś schudłam w bardzo szybkim tempie i po czasie zauważyłam, że napięcie skóry jest dużo dużo mniejsze...

 

Od jakiegoś czasu trochę więcej przytyłam, ale skóra pozostała taka sama...

Teraz chciałabym więcej ćwiczyć, ale jestem przerażona, że ta skóra będzie w coraz gorszym stanie.

Przerażają mnie te wszystkie szczegóły przy dietach jak i co trzeba robić, jak prawidłowo schudnąć i to mnie zniechęca, aby podjąć najprostsze działanie

- szczególnie przy obecnym stanie skóry.

 

Teraz więcej piję wody, ale czy to coś pomoże?

 

+ widzę tylko na nogach taki dodatkowy meszek, cokolwiek to jest

 

Czy ktoś miał to samo..?

 

IMG_20230521_005207.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Charon,

 

1. Może warto zadbać o odpowiednią dietę,

2. Proponuje stosować może odpowiednie kremy,

3. Może wygląda skóry to wysuszenie skóry lub trzeba odczekać aby skóra się dostosowała, 

4. Warto skonsultować się ze specjalistą.

 

Życzę powodzenia i miłego dnia:)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na tym dziale otóż u mnie jest sprawa taka, że potrafię jeść 3500kcal dziennie a waga stoi byłem u lekarza później u dietetyka badania w porządku. Więc nie wiem co jest problem ważę nie całe 60kg przy 176cm wzrostu 18 lat i chciałbym ćwiczyć na siłce tylko czy przy takiej wadze te mięśnie urosną czy szkoda tracić czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Dryagan napisał(a):

Możesz ćwiczyć - tak jak Ci napisałem w pw. "grozi" Ci tylko przyrost masy mięśniowej. Nie wiem skąd takie obiekcje...

Chodziło mi o to, że jak będę harował na siłce. To zacznę chudnąć z powodu wysiłku. Ale jeżeli mówisz, że nic nie będzie to wrócę do treningów 😁

Edytowane przez Vizyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Vizyo napisał(a):

Witam jestem nowy na tym dziale otóż u mnie jest sprawa taka, że potrafię jeść 3500kcal dziennie a waga stoi byłem u lekarza później u dietetyka badania w porządku. Więc nie wiem co jest problem ważę nie całe 60kg przy 176cm wzrostu 18 lat i chciałbym ćwiczyć na siłce tylko czy przy takiej wadze te mięśnie urosną czy szkoda tracić czasu?

3.5k dziennie, chyba ok, ale ma znaczenie, co jesz, czy regularnie jesz itd. Kalorie dostarczone z pizzy, hamburgerów, słodyczy etc. nie równają się kaloriom dostarczonym z ryżu, makaronu, mięs etc. Pewnie jesteś ektomorfikiem tj. masz szybką przemianę materii i powinieneś pomyśleć nad jakąś dietą i ćwiczeniami na masę dla ektomorfika.

 

Co do ilości tych kalorii to w sieci jest wzór na obliczenie dziennego zapotrzebowania na kalorie w zależności od wieku, płci, wzrostu i obecnej wagi. Jednak wynik oznacza liczbę kalorii, których Twój organizm potrzebuje, aby utrzymać podstawowe funkcje życiowe. Jeśli w dzień dużo się ruszasz to potrzebujesz tych kalorii zdecydowanie więcej, a jeśli chcesz przytyć to jeszcze dokładasz tych kalorii. Ponadto ważne też, co kryje się pod tymi kaloriami tj. ile białka, węglowodanów i tłuszczy dostarczasz do organizmu. Powinieneś jeść produkty bogate głównie w węglowodany tj. kasze, makarony, ryż.

 

Nie jestem ekspertem, ale coś tam kojarzę.

Na YT z pewnością znajdziesz jakieś wartościowe materiały odnośnie tego jak przypakować tj. jaka dieta i jakie ćwiczenia, ile serii, powtórzeń etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2023 o 10:45, Vizyo napisał(a):

Więc nie wiem co jest problem ważę nie całe 60kg przy 176cm wzrostu 18 lat i chciałbym ćwiczyć na siłce tylko czy przy takiej wadze te mięśnie urosną czy szkoda tracić czasu?

Sprawdź https://m.youtube.com/results?sp=mAEA&search_query=body+transformation+skinny+to+muscle+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2023 o 10:51, Dryagan napisał(a):

Możesz ćwiczyć - tak jak Ci napisałem w pw. "grozi" Ci tylko przyrost masy mięśniowej. Nie wiem skąd takie obiekcje...

Jeżeli zamierzam trochę schudnąć, to nie "grożą" mi mięśnie, tylko coraz mnie napięta skóra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×