Skocz do zawartości
Nerwica.com

POMOCY


3ste

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w mieście na 4 piętrze przy głównej ulicy. Ciągle słychać tu głosy przechodzących ludzi. Są na tyle głośne, że wyraźnie je słychać ale treści nie da wyłapać. Pojedyncze wyraźne słowa, czasem krzyki. Generalnie mam kłopoty z koncetracją ALE mój mózg tylko czeka na okazję by wyłapać te glosy i za wszelką cenę próbować zinterpretować je w sposob który miałby dotyczyć mnie. Nie dociera do mnie mówienie o tym na głos i racjonalizowanie tego zjawiska. Jakbym podświadomie czekał by to zrobić. Można by porównać to do obsesji? Jak sobie to przetłumaczyć? Dzięki za pomoc

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, 3ste napisał(a):

Mieszkam w mieście na 4 piętrze przy głównej ulicy. Ciągle słychać tu głosy przechodzących ludzi. Są na tyle głośne, że wyraźnie je słychać ale treści nie da wyłapać. Pojedyncze wyraźne słowa, czasem krzyki. Generalnie mam kłopoty z koncetracją ALE mój mózg tylko czeka na okazję by wyłapać te glosy i za wszelką cenę próbować zinterpretować je w sposob który miałby dotyczyć mnie. Nie dociera do mnie mówienie o tym na głos i racjonalizowanie tego zjawiska. Jakbym podświadomie czekał by to zrobić. Można by porównać to do obsesji? Jak sobie to przetłumaczyć? Dzięki za pomoc

 

 

Trochę tak:) może nawyk sobie wcześniej taki wyrobiłeś i teraz to już samo się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być tak jak wyżej napisano, ale to co opisujesz wygląda mi na zaburzenia psychotyczne (paranoja, urojenia).

Masz zdiagnozowaną schizofrenię? Długo to trwa? Taki stan może również wywołać używanie niektórych środków psychoaktywnych.

Z tego co wiem, nie da się tego sobie przetłumaczyć i głównym, jeśli nie jedynym rozwiązaniem jest farmakoterapia. Jeżeli utrudnia ci to funkcjonowanie, czy odbija w jakiś sposób na twoim zdrowiu nie zwlekaj i udaj się do lekarza psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×