Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wizyta u psychiatry Betixy


Betixa

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Melodiaa napisał:

Ufam bo widzę profesjonalizm, uważnie słucha i analizuje, dopytuje w razie konieczności, tłumaczy i życzy dobrego na koniec wizyty.

Leczenie przynosi efekty i jest dla innych w razie konieczności mimo napiętego terminarza. 

Nigdy nie byłam u psychiatry jednak na NFZ.

Ja w zagramanicy chodzę do lekarza na odpowiedniku NFZ, tak że płacić dodatkowo nie muszę i bardzo sobie chwalę, bo to złoty facet, w Polszy byłem raz u psychiatry na NFZ i nigdy, żółwa, więcej. :P Takiego podejścia na odp...ol nigdy wcześniej i nigdy później nie zaznałem.

Edytowane przez skakunna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Palkrolik napisał:

wypisze sobie na kartce co mu chcem powiedzieć

A gdy będziesz poruszał te tematy z kartki to będziesz to czytał, czy będziesz tylko zerkał, czy może dasz mu to do przeczytania? Ja też sobie przygotowałam kartkę z podpunktami co chcę powiedzieć mojej psychiatrze i zamierzam jej to przeczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Betixa napisał:

A gdy będziesz poruszał te tematy z kartki to będziesz to czytał, czy będziesz tylko zerkał, czy może dasz mu to do przeczytania? Ja też sobie przygotowałam kartkę z podpunktami co chcę powiedzieć mojej psychiatrze i zamierzam jej to przeczytać

Wydaje mi się, że najlepiej podać do przeczytania, nawet przed wizytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Palkrolik

Wejdę. Powiem tak- dzień dobry panie doktorze, na ostatniej wizycie przyszedłem nie przygotowany i pewnie pan doktor źle mnie odebrał, ale teraz przygotowałem się do wizyty i nawet zapisałem sobie na kartce co bym chciał Panu doktorowi przekazać bo niestety jestem teraz w takim stanie że przez moje nerwy ciężko mi się skupić i pozbierać myśli ". Tą część postaram się powiedzieć. Jak dalej będę roztrzęsiony to powiem wprost. " Proszę panie doktorze przeczytać moje objawy " i wręcze mu ta kartkę. Jeśli będzie w miarę OK to poprostu będę spoglądał na kartkę i czytał. Tylko dzień , dwa przed wizytą usiądę, dokładnie  wypisze w punktach swoje objawy konkretne i w miarę krótkie i też postaram się nauczyć ich na pamięć. Zawsze to warto ćwiczyć swój mózg. 👍 Jak dobry lekarz to sam powinien zadawać pytania dalej.

Godzinę temu, Betixa napisał:

A gdy będziesz poruszał te tematy z kartki to będziesz to czytał, czy będziesz tylko zerkał, czy może dasz mu to do przeczytania? Ja też sobie przygotowałam kartkę z podpunktami co chcę powiedzieć mojej psychiatrze i zamierzam jej to przeczytać

 

Edytowane przez Palkrolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie chodzić do lekarza (jakiejkolwiek specjalności), któremu nie ufam. Jak mi lekarz pod jakimkolwiek względem nie pasuje, to go zmieniam.

 

@Palkrolik u mnie karteczka i układanie sobie w głowie co mam powiedzieć by nie przeszło, bo i tak bym tego nie powiedziała. A dwa, że znając moją lekarkę ona zawsze na dzień dobry wyskoczy z czymś z kupra i szlag by trafił formułki. Z tym, że ja mam zaje****y kontakt ze swoją lekarką i jakbym wyskoczyła jej z karteczką nagle to by na mnie spojrzała jak na debila i zapytała co ja odpierdzielam, że po 6 latach z karteczkami wyskakuje :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Palkrolik
3 minuty temu, acherontia styx napisał:

Nie wyobrażam sobie chodzić do lekarza (jakiejkolwiek specjalności), któremu nie ufam. Jak mi lekarz pod jakimkolwiek względem nie pasuje, to go zmieniam

Doskonale Cię rozumiem i  jak najbardziej zgadzam się z tobą w 💯 %. Tyle że ja jestem na etapie rozpoznawania lekarzy bo dopiero zacząłem przygodę z dbaniem o swoje zdrowie. Także będę pomału prowadził rozpoznania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mam usiąść u psychiatry? Na fotelu daleko od jej biurka czy na fotelu zaraz przy biurku? A może zaraz po "dzień dobry" powinnam się jej zapytać gdzie mogę usiąść? Na moich 2 poprzednich wizytach u niej siadałam na fotelu daleko od biurka, ale teraz chciałabym usiąść bliżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne pytanie 🤨 ja zawsze siadam jak najbliżej lekarza żeby nie krzyczeć do niego. Chociaż raz mi powiedział że jeśli chce to mogę nawet położyć się, jeśli uznam to za lepsze rozwiązanie bo ma też kozetke w gabinecie, ale ja sobie tego nie wyobrażam bo czuła bym się źle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Palkrolik

Usiądź tam gdzie będziesz czuć się komfortowo a nie spięta. Jeśli masz ochotę i czujesz potrzebę zbliżenia się, sprubòj. Jeżeli w trakcie wejścia do gabinetu poczujesz jakieś napięcie, stres usiądź tam gdzie będzie tobie pasować. Masz się czuć dobrze na wizycie a miejsce gdzie usiądziesz nie ma znaczenia dla ciebie. Jeśli już to może być to sygnał dla lekarza jak się aktualnie czujesz i to on powinien wyciągać jakieś wnioski o twoim aktualnym stanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, kto jak kto ale psychiatra powinien okazać zrozumienie i "zaopiekować sie" pacjentem, krzywda tam ci się nie stanie 🙂

jeśli chodzi o radę to może przećwicz przed wizytą co chcesz powiedzieć, poukładaj myśli. Możesz nawet to zapisać na kartce by nie zapomnieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było niezbyt komfortowo, ale jakoś wytrzymałam. Psychiatra nie zmieniła mi leków, za to zwiększyła dawkowanie jednego z nich, bo powiedziała że to nie jest duża dawka co ja ją mam. I przede wszystkim poleciła mi pracować nad sobą u psychologa albo psychoterapeuty, bez tego mi się znacznie nie polepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×