Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

Elo mordki!

Powiedzcie mi, czy duloksetyna okazuje się być "lepsza" od wenlafaksyny? Czy działa na napady lęku panicznego też? Czy tłumi skutecznie lęki? No i czy powoduje jakieś problemy ze snem, typu jakieś wyraziste, przekoloryzowane sny czy też koszmary? 

Czy powoduje jakieś zmęcznie/senność w ciągu dnia, zamulenie jak po SSRI nieraz? 

No i czy w porównaniu z wenlafaksyną ma jakieś większe/mniejsze działania uboczne np. na ciśnienie krwi, apetyt?

Subiektywna opinia oparta na moim organizmie.

Dla mnie wenlafaksyna jest lepsza. Tłumi lęki. Nie wiem jak z lękiem paniczny. Mozna mieć problemy z zasypianiem i budzeniem się w nocy. U mnie brak efektów jeżeli chodzi o sny. Jestem po dulo bardzo zamulony i senny, szczególnie rano, im bliżej nocy tym mniej. Duloksetyna mocniej mnie wykastrowała. Mam problemy z osiągnięciem orgazmu. Większe pocenie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pawbaba napisał:

Subiektywna opinia oparta na moim organizmie.

Dla mnie wenlafaksyna jest lepsza. Tłumi lęki. Nie wiem jak z lękiem paniczny. Mozna mieć problemy z zasypianiem i budzeniem się w nocy. U mnie brak efektów jeżeli chodzi o sny. Jestem po dulo bardzo zamulony i senny, szczególnie rano, im bliżej nocy tym mniej. Duloksetyna mocniej mnie wykastrowała. Mam problemy z osiągnięciem orgazmu. Większe pocenie się.

 

Dziena za odpowiedź, stary! No bo wenla jakby nie było jest bardzo chwalonym lekiem, duloksetyna już tak niekoniecznie. Jakby nie zadziałała wenla to jeszcze może być wortioksetyna, ale też słyszałem, że słaba dość na lęki paniczne więc będę musiał chyba zwiększyć wenlę do 225 bo teraz biorę 150 i jeszcze gdzieś tam te lęki są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dziwny stan był u mnie po przejściu na 60 mg, chociaż wiem, że zgodnie z ulotką skutki uboczne są przejściowe ;v Był stan jak przy upierdliwym bólu głowy, tyle że ból głowy był taki 1/5. Wczoraj była przyjęta przeze mnie dawka 60 mg i dziś też. Zeszło po około 26 godzinach. Mam Divascan dzięki któremu pewnie ten ból jest mniejszy  i w razie czego preparat złożony (75 mg tramadol + 650 mg paracetamol), ale tamto to już w ostateczności, bo są interakcje duloksetyny z tramadolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem tutaj zupełnie nowa. Właściwie w temacie leczenia także. 2 tygodnie temu lekarz zdiagnozował u mnie depresje. Przez 3 tygodnie nie mogłam funkcjonować, chodzić do pracy, deneralnie nic. zaczęłam leczenie od Wellbutrinu. Wytrzymałam 11 dni. To sztuczne pobudzenie umysłu z jednoczesnym zmęczeniem organizmu było dla mnie nie do zniesienia. Nie spałam ponad 70 godzin. Koszmar. Sama się nakręciłam przez to bobudzenie. Od dziś zmiana leku na Depratal. Tydzień 30 mg, później 60 mg. Znając moja reakcje na leki wzięłam dziś tylko pół tabletki, czyli 15 mg. No i jest masakra. Nie jestem w stanie kontrolować swoich ruchów. Mam jakby obcy umysł. I jakieś dziwne nerwy na wszystko. Nie byłabym w stanie chyba przejechać nawet metra rowerem. Gorzej niż extasy w czasach studenckich. Zaczęłam dziś urlop i muszę się jakoś w te 2 tygodnie ogarnąć, bo i tak już nie chodziłam z 3 tygodnie do pracy, a pracuje na kierowniczym stanowisku w dużej firmie i nie wiem jak to wszystko pogodzić. Jestem załamana. W dodatku w domu małe dziecko. Może jakimś cudem dojdę do dawki 30 mg. Czy taka mała dawka może być wystarczająca? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kajax napisał:

Witajcie, jestem tutaj zupełnie nowa. Właściwie w temacie leczenia także. 2 tygodnie temu lekarz zdiagnozował u mnie depresje. Przez 3 tygodnie nie mogłam funkcjonować, chodzić do pracy, deneralnie nic. zaczęłam leczenie od Wellbutrinu. Wytrzymałam 11 dni. To sztuczne pobudzenie umysłu z jednoczesnym zmęczeniem organizmu było dla mnie nie do zniesienia. Nie spałam ponad 70 godzin. Koszmar. Sama się nakręciłam przez to bobudzenie. Od dziś zmiana leku na Depratal. Tydzień 30 mg, później 60 mg. Znając moja reakcje na leki wzięłam dziś tylko pół tabletki, czyli 15 mg. No i jest masakra. Nie jestem w stanie kontrolować swoich ruchów. Mam jakby obcy umysł. I jakieś dziwne nerwy na wszystko. Nie byłabym w stanie chyba przejechać nawet metra rowerem. Gorzej niż extasy w czasach studenckich. Zaczęłam dziś urlop i muszę się jakoś w te 2 tygodnie ogarnąć, bo i tak już nie chodziłam z 3 tygodnie do pracy, a pracuje na kierowniczym stanowisku w dużej firmie i nie wiem jak to wszystko pogodzić. Jestem załamana. W dodatku w domu małe dziecko. Może jakimś cudem dojdę do dawki 30 mg. Czy taka mała dawka może być wystarczająca? 

U mnie skutki uboczne były większe przy przejściu z escitalopramu na duloksetynę niż przy zaczęciu leczenia escitalopramem, za to odpowiedź na lek lepsza. Ja leki zawsze przyjmuję zgodnie z zaleceniami lekarza, nie modyfikuję samemu dawkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wojak napisał:

U mnie skutki uboczne były większe przy przejściu z escitalopramu na duloksetynę niż przy zaczęciu leczenia escitalopramem, za to odpowiedź na lek lepsza. Ja leki zawsze przyjmuję zgodnie z zaleceniami lekarza, nie modyfikuję samemu dawkowania.

Gdybym wzięła dzisiaj cała tabletkę, to chyba zaszłabym z tego świata. Chodzę cały dzień jak zombie. W życiu nie pomyślałabym, ze można być tak odciętym po 15 mg leku. A jak długo Wojak bierzesz ten lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kajax napisał:

Gdybym wzięła dzisiaj cała tabletkę, to chyba zaszłabym z tego świata. Chodzę cały dzień jak zombie. W życiu nie pomyślałabym, ze można być tak odciętym po 15 mg leku. A jak długo Wojak bierzesz ten lek?

Ponad miesiąc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kajax Cierpisz na depresję z brakiem napędu, stąd akurat Wellbutrin i Dulo jako leki pierwszego rzutu zaordynowane Ci przez psychiatrę? Oba te leki dość trudno wprowadzić u części pacjentów (odstawić dulo też nieprzyjemnie), a widać, że Ty jesteś wrażliwa na nadmiar noradrenaliny/dopaminy. Tak, 30 mg może być u niektórych wystarczające.

Edytowane przez warning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, warning napisał:

@Kajax Cierpisz na depresję z brakiem napędu, stąd akurat Wellbutrin i Dulo jako leki pierwszego rzutu zaordynowane Ci przez psychiatrę? Oba te leki dość trudno wprowadzić u części pacjentów (odstawić dulo też nieprzyjemnie), a widać, że Ty jesteś wrażliwa na nadmiar noradrenaliny/dopaminy. Tak, 30 mg może być u niektórych wystarczające.

Nie wiem czy z brakiem napędu, ale jak przez 3 tygodnie właściwie nie byłam w stanie nic zrobić to pewnie tak. Dziś kolejna noc nieprzespana. Wydaje mi się, ze ja jestem wrażliwa na wszystkie tego typu leki. Nie wiem czy dam radę to przetrwać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, warning napisał:

@Kajax W takich sytuacjach zaczyna się od SSRI a nie SNRI czy NDRI. Lekarz może Ci też zapisać coś na sen, doraźnie, na początek (z-drugs).

 

Współczuję przeżyć.

Mam hydroksyzyne. Dziś nie pomogła. Nie chce przerywać kolejnego leczenia w ciągu 2 tygodni, ale czuje, ze nie dam rady. Nie wiem co mam robić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak źle znosisz wprowadzanie leków (a ssri/snri potrafią dać w kość) to od tego są benzodiazepiny aby te trudne początki przetrwać. Jeśli nie chcesz przerywać leczenia, to ja bym spróbował na twoim miejscu przetrwać jeszcze z 2 tyg z pomocą benzo i obserwował co się będzie działo później. Te leki potrafią przynieść naprawdę ogromna ulgę w takich sytuacjach.

Edytowane przez bacemint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, liptint napisał:

...po dulo jestem nieco senna.

Ja to bardziej zmęczenie niż senność. Zmniejszono mi do 30 mg ze względu na to, że dysfunkcje seksualne były bardziej upierdliwe na 60 mg. Być może jeszcze będzie konieczność dołączenia bupropionu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija kolejny miesiąc na 60 mg duloksetyny i zdecydowanie mogę już powiedzieć, że działa na mnie naprawdę dobrze. Szczególnie w kwestii lęku społecznego i zaburzeń lękowych generalnie, kiedy już dojdzie do sytuacji gdzie emocje i napięcie stają się zbyt duże, i tak o wiele szybciej i łatwiej jest mi wrócić do normy, opanować się. W porównaniu do escitalopramu który brałem około roku jest wyraźna poprawa, zwłaszcza że esci tak naprawdę chyba w żaden sposób nie działał na mnie. Kiedyś, wiele lat temu, podobną poprawę odczułem na wenlafaksynie, wychodzi więc na to, że to działanie na noradrenalinę tych leków jest tym na co reaguję pozytywnie, SSRI (może z wyjątkiem paroksetyny) nigdy nie przynosiły takich efektów.

Wpływ na nastrój i motywację również jakiś jest, ale na pewno mniej wyraźny - na początku był zaskakująco silny i szybki, z czasem to mocno osłabło. Jedyny negatywny i utrzymujący się efekt uboczny, poza małymi pierdołami, to perma zatwardzenie, na szczęście trochę pomogła zmiana diety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem nt. duloksetyny wynika że owszem, działanie na noradrenalinę pojawia się już od najniższej dawki, tym między innymi ma różnić się od wenlafaksyny. Zresztą, sam odczułem jej działanie stymulujące na tej dawce i to praktycznie od razu, a po kawie robiło się nawet za mocne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zburzony napisał:

Z tego co czytałem nt. duloksetyny wynika że owszem, działanie na noradrenalinę pojawia się już od najniższej dawki, tym między innymi ma różnić się od wenlafaksyny. Zresztą, sam odczułem jej działanie stymulujące na tej dawce i to praktycznie od razu, a po kawie robiło się nawet za mocne. 

to dobra wiadomość, potwierdzasz że na noradrenaline . ja czytalem że na wychwyt dopaminy też wpływa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na dopaminę również ma wpływ, chociaż w niewielkim stopniu. Jeśli chodzi o to działanie stymulujące dulo, obecnie wygląda to tak że w pracy funkcjonuję całkiem dobrze, jednak kiedy mam wolne i siedzę w domu, dopada mnie mocna senność i muszę robić sobie kilka drzemek. Kawa szybko stawia na nogi ale na krótko. Nie wiem jednak ile w tym wpływu duloksetyny, a i ile po prostu zmęczenia bo pracuję raczej ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zburzony napisał:

Tak, na dopaminę również ma wpływ, chociaż w niewielkim stopniu. Jeśli chodzi o to działanie stymulujące dulo, obecnie wygląda to tak że w pracy funkcjonuję całkiem dobrze, jednak kiedy mam wolne i siedzę w domu, dopada mnie mocna senność i muszę robić sobie kilka drzemek. Kawa szybko stawia na nogi ale na krótko. Nie wiem jednak ile w tym wpływu duloksetyny, a i ile po prostu zmęczenia bo pracuję raczej ciężko.

Mnie lepiej stymulowało 60 mg, ale jakiś mocny efekt to nie był, może duloksetyna + bupropion będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2020 o 09:08, zburzony napisał:

Z tego co czytałem nt. duloksetyny wynika że owszem, działanie na noradrenalinę pojawia się już od najniższej dawki, tym między innymi ma różnić się od wenlafaksyny. Zresztą, sam odczułem jej działanie stymulujące na tej dawce i to praktycznie od razu, a po kawie robiło się nawet za mocne. 

 

czy ktoś zaczynał od początku dawkę 60 mg? da się przeżyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×