Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kucharz napisał:

Z jakiego powodu tak dużo śpisz?

Po tych lekach jestem senny. Zawsze wystarczyło mi 6-7 godzin snu, a teraz to śpię po 10 i jestem dalej spiący i jeszcze w dzień potrafię zasnąć na 1-2 godziny. Tyle dobrego, że jestem dużo bardziej uspokojony, rzadziej mnie coś łapie i mogę się zrelaksować bo wcześniej to była ze mną masakra. Z czasem ta senność powinna ustąpić bo pewnie to efekt uboczny albo benzo tak zamula...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dłuższy czas brałam Nexpram (esci) w dawce 10mg na dobę. Ostatnimi czasy przestało działać i ogólnie się pogorszyło. Lekarz zalecił zmianę leku i przepisał duloksetynę. Żeby zejść bezpiecznie z esci przez 2 tygodnie brałam mniejsza dawkę czyli 5mg na dobę a potem przez 5 dni brałam tez 5mg ale co drugi dzień. Czuje się już tak okropnie, że nie wychodzę z łóżka, zalewam się łzami i nie daje rady. Myślicie ze mogę już zacząć brać duloksetyne? Że takie odstawianie esci jak opisałam wystarczy żeby leki się nie nałożyły na siebie? Prosze podpowiedzcie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Justiceil napisał:

Przez dłuższy czas brałam Nexpram (esci) w dawce 10mg na dobę. Ostatnimi czasy przestało działać i ogólnie się pogorszyło. Lekarz zalecił zmianę leku i przepisał duloksetynę. Żeby zejść bezpiecznie z esci przez 2 tygodnie brałam mniejsza dawkę czyli 5mg na dobę a potem przez 5 dni brałam tez 5mg ale co drugi dzień. Czuje się już tak okropnie, że nie wychodzę z łóżka, zalewam się łzami i nie daje rady. Myślicie ze mogę już zacząć brać duloksetyne? Że takie odstawianie esci jak opisałam wystarczy żeby leki się nie nałożyły na siebie? Prosze podpowiedzcie. Pozdrawiam

To źle zrobiłaś. Akurat przy tych lekach powinnaś przejść z dnia na dzień. Ja już tak przechodziłem z citalu na asertin i teraz z asertinu na duloxetine i tylko w tym przypadku trochę zawaliłem bo skończył mi się asertin, a bałem się brać duloxetine i przez to zrobiłem niepotrzebną 2 dniową przerwę przez którą się źle czułem. Bierz duloksetyne jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, aromajaja napisał:

zaczelam brac 30 mg rano 30 mg wieczorem i jest troche lepiej, bole glowy troche sie uspokoily, mdlosci bywaja ale nie tak intesywne, u mnie natomiast pojawilo sie zapalenie jezyka i wybieram sie do lekarza czy ma to cos wspolnego z dulo

Może to od suchości w jamie ustnej wywołanej dulo lub nawet przygryzienia lub poparzenia... Grunt to nie popadać w paranoje z tymi ubocznymi bo często odczuwamy zwykłe objawy, które przytrafiają się wszystkim, a my nerwuski je wyolbrzymiamy i panikujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WielkiP napisał:

To źle zrobiłaś. (...) Bierz duloksetyne jak najszybciej.

Dziękuje bardzo za odpowiedź, skutki odstawiania esci tak bardzo mi już dokuczyły że nie daje rady funkcjonować bez pomocy drugiej osoby. Dziękuje. Od rana biorę duloksetyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, WielkiP napisał:

Tak jak już wcześniej pisałem:

Duloxetine Sandoz 60mg - rano

Spamilan 5mg - rano i po południu

Tranxene 5mg - rano i wieczorem

No i jeszcze powinienem brać Mirzaten 15mg na spanie ale go nie biorę bo zasypiam normalnie i itak za dużo godzin śpię.

Cieszę się że to Ci pomaga ale ja zaczął bym oceniać skuteczność tego zestawu dopiero jak odstawisz benzo... A będziesz musiał to zrobić... Dulo wtej dawce poprzez działanie na noandrenaline nie nakręca Ci lękow??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DeathOfTheMotorneuron napisał:

Przejście z innego leku to 5 okresów poltrwania, czyli w przypadku Esci 5 dni, przyjmuje się ogonie że po tygodniu zaczyna się nowy lek

http://wiki.psychiatrienet.nl/index.php/Escitalopram-duloxetine

Dziękuje również za pomoc. Może w końcu poczuje się lepiej od tych nowych leków. 

Dziekuje tez za ten link, bardzo przydatny i widzę teraz jak bardzo źle do tego podchodziłam 😕

Edytowane przez Justiceil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tizziano napisał:

Cieszę się że to Ci pomaga ale ja zaczął bym oceniać skuteczność tego zestawu dopiero jak odstawisz benzo... A będziesz musiał to zrobić... Dulo wtej dawce poprzez działanie na noandrenaline nie nakręca Ci lękow??? 

Jestem tego świadomy, że teraz działa dobrze głównie benzo, a to niestety na dłuższą metę nie jest wyjście... Nie nakręca, nie mam lęków teraz prawie wcale ale to może być zasługa tranxene i spamilanu, które są przeciwlękowe. Orientuje się ktoś czy po dulo mogą boleć mięśnie? U mnie głównie nóg, że ciężko mi przez to zasnąć, a do tego efekt latania. Ale może to tylko nakrętka i mogą boleć od chodzeniu po śniegu i lodzie żeby nie zaliczyć gleby 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, WielkiP napisał:

Może to od suchości w jamie ustnej wywołanej dulo lub nawet przygryzienia lub poparzenia... Grunt to nie popadać w paranoje z tymi ubocznymi bo często odczuwamy zwykłe objawy, które przytrafiają się wszystkim, a my nerwuski je wyolbrzymiamy i panikujemy.

Wlasnie , ze nie mam suchosci w ustach, ale pojawil sie rowniez gorzki smak, i teraz mysle czy to z dulo czy cos innego, wiadomo , nerwica podsuwa rozne mysli.

Natomiast ustapily bole glowy , teraz sa tylko sporadyczne, mdlosci rez , jestem tez spokojniejsza, poce sie ciagle,

natomiast spac moge tak jak ty , jestem wciaz spiaca i tez tylko czekam az to przejdzie, dzis spalam od wczoraj od 19 do 9 rano !!!! a jeszcze z problemem wstalam, w dzien chetnie tez bym sobie drzemke zrobila, to troche denerwujace bo chodze i ziewam.

 

Ogolnie mysle ze dulo nie jest zla, natomiast slyszalam ze ciezko sie ja odstawia , slyszeliscie cos o tym ??

Jak dlugo powinnam ja brac przy zaburzeniu lekowym wie ktos?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, WielkiP napisał:

Mój lekarz zawsze każe mi od razu przechodzić na nowe leki i jest ok. Tylko dały mi w kość 2 dni całkowicie bez asertinu zanim odważyłem się wziąść duloxetine.

Problem w tym, że nie mam obecnie możliwości by udać się do psychiatry i duloksetyne przepisał mi lekarz ogólny i kobitka sprawia wrażenie jakby nie do końca wiedziała jak się leki wyprowadza/wprowadza...

Przepisała mi Duloxetin w dawce 20mg na dobę. Czy to wystarczy? Czy to tylko dawka początkowa i powinnam po jakimś czasie zwiększyć ją? Jakies podpowiedzi? 😕 WielkiP może pomożesz mi jeszcze w tym powyższym... A jeśli trzeba podwyższyć dawkę to po jakim czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Justiceil napisał:

Problem w tym, że nie mam obecnie możliwości by udać się do psychiatry i duloksetyne przepisał mi lekarz ogólny i kobitka sprawia wrażenie jakby nie do końca wiedziała jak się leki wyprowadza/wprowadza...

Przepisała mi Duloxetin w dawce 20mg na dobę. Czy to wystarczy? Czy to tylko dawka początkowa i powinnam po jakimś czasie zwiększyć ją? Jakies podpowiedzi? 😕 WielkiP może pomożesz mi jeszcze w tym powyższym... A jeśli trzeba podwyższyć dawkę to po jakim czasie?

No to trochę wątpliwe jak przepisał Ci to lekarz ogólny. Duloksetyna raczej nie jest lekiem pierwszego rzutu. Ja trochę brałem wcześniej różnych leków od psychiatry głównie ssri zanim dostałem snri w postaci duloksetyny plus do tego leki wspomagajace o czym pisałem wyżej. Masz dość małą dawkę działającą głównie na serotonine i z tego co widzę to większość bierze 60/90mg ale wszystko zależy od tego jakie masz zaburzenie. Ja tym razem zacząłem brać od razu takie dawki jakie zalecił lekarz czyli w tym wypadku 60mg i jest lepiej niż wcześniej przy innych lekach, gdy zaczynałem wszystko od połówek. Zacznij brać według zaleceń, a jak nie będzie dobrego efektu to skonsultuj z lekarzem podwyższenie dawki. Polecam jednak udać się do psychiatry bo ja osobiście lekarzy ogólnych nie uważam za kompetentnych w temacie nerwic i często traktują takiego człowieka jak debila, który coś wymyśla. To samo tyczy się pogotowia ratunkowego i sor-u. Mnie lekarz pierwszego kontaktu chciał pouczać jak mam żyć chociaż nie zna mojego życia i żebym brał dłuższy czas oxazepam czyli benzo 3 razy dziennie nie informując mnie nawet jak to uzależnia. Już nie wspomnę, że leki tego typu bierze się krótko wspomagajaco aż te główne się rozkręca, a nie tak solo. Pozdrawiam i życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 WielkiP brałam wcześniej mnóstwo różnych SSRI z kiepskim skutkiem, około 10 lat probowania i ciagle jest coś nie tak, albo skutki uboczne albo po chwilowej poprawie od nowa się wszystko pogarsza...

Nie mam jak iść do psychiatry bo jestem za granica i nie mam ubezpieczenia i stać mnie było tylko na wizytę u ogólnego lekarza dlatego tak wyszło...

Wzielam dopiero jedna tabletkę i czuje mdłości i ból brzucha. Moze się tylko wkręcam. Nie wiem czy cokolwiek jest mi w stanie pomóc.

Cierpie na depresje, stany lękowe i fobie społeczna. Do tego DDA.

Znam to podejście , o którym piszesz. Nawet lekarze potrafią prawic banały w stylu „inni maja gorzej, wez sie za siebie, nie bądź ciężarem dla rodziny”.... Znam z doświadczenia. Rozumiem bardzo dobrze.

Edytowane przez Justiceil
Dodanie zdania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że produkują taką dawkę. Wstępna dawka to 30mg, niektórzy na niej zostają, ale w większości stosuje się wyższa jak kolega napisał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeathOfTheMotorneuron, aromajaja jestem obecnie za granica i możliwe ze w Polsce jest inne dawkowanie. Skoro mówicie, że zaczynaliście od 30mg ze wskazaniem na podniesienie na 60mg to zlecone mi 20mg wydaje się być wręcz śmieszne... Jak myślicie, po ilu dniach mogę zwiększyć dawkę? Bo wątpię że poprawi mi się na tej dawce, jest naprawdę zle ze mną... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Justiceil napisał:

DeathOfTheMotorneuron, aromajaja jestem obecnie za granica i możliwe ze w Polsce jest inne dawkowanie. Skoro mówicie, że zaczynaliście od 30mg ze wskazaniem na podniesienie na 60mg to zlecone mi 20mg wydaje się być wręcz śmieszne... Jak myślicie, po ilu dniach mogę zwiększyć dawkę? Bo wątpię że poprawi mi się na tej dawce, jest naprawdę zle ze mną... 

W dawkach 20mg pewnie masz duloksetyne pod nazwą Yentreve. Ogólnie duloksetyna to w Polsce dość nowy lek i więcej powinni o nim wiedzieć za granicą. Sądząc po Twoich dolegliwościach to powinnaś brać te 60mg bo to dopiero niby dawka terapeutyczna ale lepiej skonsultuj to z lekarzem. Ja biorę do dulo dodatkowo 2 razy dziennie tranxene czyli lek podobny do relanium bo to też benzo ale tutaj też radzę konsultacje lekarską. To jednak nie są leki na przeziębienie żeby samemu się leczyć. Ja również się męczę z nerwicą z przerwami około 10 lat. Najdłużej dobrze działał na mnie cital i często do niego wracałem, z innymi było gorzej albo mi samo przechodziło i funkcjonowałem jakby nic mi nigdy nie było ale niestety kolejny niespodziewany i dużo silniejszy nawrót ale to też od pewnych traumatycznych przeżyć. Teraz dodatkowo do leków dołączyłem psychoterapie bo wcześniej nie próbowałem tego sposobu. Niestety trochę to kosztuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Justiceil napisał:

DeathOfTheMotorneuron, aromajaja jestem obecnie za granica i możliwe ze w Polsce jest inne dawkowanie. Skoro mówicie, że zaczynaliście od 30mg ze wskazaniem na podniesienie na 60mg to zlecone mi 20mg wydaje się być wręcz śmieszne... Jak myślicie, po ilu dniach mogę zwiększyć dawkę? Bo wątpię że poprawi mi się na tej dawce, jest naprawdę zle ze mną... 

ja tez jestem za granica i tu wlasnie lekarz przepisal mi 30  na 2 tyg i po 2 tyg mialam wejsc na 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2019 o 23:43, Justiceil napisał:

Przez dłuższy czas brałam Nexpram (esci) w dawce 10mg na dobę. Ostatnimi czasy przestało działać i ogólnie się pogorszyło. Lekarz zalecił zmianę leku i przepisał duloksetynę. Żeby zejść bezpiecznie z esci przez 2 tygodnie brałam mniejsza dawkę czyli 5mg na dobę a potem przez 5 dni brałam tez 5mg ale co drugi dzień. Czuje się już tak okropnie, że nie wychodzę z łóżka, zalewam się łzami i nie daje rady. Myślicie ze mogę już zacząć brać duloksetyne? Że takie odstawianie esci jak opisałam wystarczy żeby leki się nie nałożyły na siebie? Prosze podpowiedzcie. Pozdrawiam

Dziewczyno, co ten Twój lekarz...Mi przepisał najpierw Nexpram 10 później 20 mg a potem dołożył do tego Duloksetynę 30 mg, choć Nexpram polecił zmniejszyć do 10. A obecnie biorę 60 duloksetyny rano i 10 Nexpram popołudniu. (...)

Edytowane przez Heledore
złamanie regulaminu działu leki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2019 o 19:24, aromajaja napisał:

Osobiscie poce sie jak mysz po duloksetynie, to jakos nie przechodzi i kilka razy dziennie oblewa mnie pot, u mnie ozywienia nie ma jak na razie to tylko sennosc w dzien  , a w nocy wybudzam sie z bolem glowy, wiec na razie troche skutkow ubocznych odczuwam

Właśnie mam to samo. Potliwość i ból głowy w płacie czołowym, który pojawia się zwykle popołudniu od około 15 lub 16 i trwa czasem do nocy aż wezmę 2 Apapy 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aromajaja napisał:

ja tez jestem za granica i tu wlasnie lekarz przepisal mi 30  na 2 tyg i po 2 tyg mialam wejsc na 60

Hmm to co polecacie zrobić? Skoro mam kapsułki po 20mg to raczej nie mam się co spodziewać jakiejs poprawy na takiej dawce. Można sprobowac zwiększyć dawkę do 40mg już po tygodniu czy poczekać dwa tygodnie? A jak bierzecie 60mg to w jednej dawce jednorazowo czy podzielone np 30mg rano i tyle samo wieczorem ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×