Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Odstawiłem nagle 60 mg Paroksetyny . Wiem , że ciężko w to uwierzyć , ale porobiły mi się dolegliwości fizyczne w postaci niedrożności jelit , szumów w uszach , pękniętych naczyńkach w oczach . Nie wymyślam nic , wiem że to po paro , bo pamiętam jak odstawiłem Paro , to miałem takie stany , że myślałem , że nie przeżyje . Teraz cały czas mam problem z zaparciami , bezsennością , brakiem siły i kondycji .

Bardzo żałuję , że odstawiłem sam i bez konsultacji z lekarzem paro. Nie mogę sobie wybaczyć , że dobrze się czułem po paro , a póżniej tak nagle sam odstawiłem , doprowadzając się do wyniszczenia organizmu . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gutek1979 napisał:

Mam taki problem , że odstawiłem nagle , aż 60mg Parogenu . Brałem ten lek , od stycznia 2020 roku , i w listopadzie tego samego roku , sam postanowiłem odstawić i nagle. Wiem , że źle zrobiłem , bo powinienem najpierw skonsultować to z lekarzem psychiatrą , czy można ten lek już odstawić i jak. Nie wiem dlaczego tak odstawiłem ten lek. Nie myślałem wtedy ,że coś może mi się stać . Myślałem , że kilka dni się pomęczę , i przejdzie mi ten zespół odstawienny . Co ja przeszedłem po tym odstawieniu ,to nie ma słów , aby to opisać . Wyjazdy na Sory , drgawki , bezsennność , napady lęku i paniki . Coś mi się porobiło po tym odstawieniu z jelitami , mam cały czas zaparcia . Mam również problemy ze snem . Takie miałem objawy po odstawieniu Parogenu , że nie miałem siły wstać z łóżka . Co ja sobie najlepszego zrobiłem. 😭😭😭 Jestem teraz wrakiem , i cieniem dawnego siebie . Najgorsze jest to , że lekarze nie widzą żadnego związku , jakim było odstawienie leków , z moim obecnym stanem . Wszędzie piszą , że objawy odstawienne są łągodne i trwają 3 tygodnie . Teraz praktycznie cały czas się zadręczam tym, że tak nierozsądnie postąpiłem , i nieodpowiedzialnie , i tak nagle samemu odstawiłem leki . To mój najgorszy błąd w życiu , zapłaciłem za to wysoką cenę , bo utratę zdrowia . Nie mogę sobie wybaczyć , że tak postąpiłem. Przyznam , że biorąc Parogen dobrze się czułem , bo brałem go , z powodu natręctw myślowych . Po tym leku te natręctwa minęły . Tym bardziej dziwię się sobie , że tak nagle odstawiłem ten lek. Wystarczyło tylko dobrze ten lek odstawić i teraz byłoby ok , i cieszyłbym się z życia , a tak cały czas jestem przygnębiony , i nie mogę dojść do siebie . 

Może ktoś ma podobną historię jak moja . 

Odstawienie Paroksetyny nie jest dramatem jak robi się to odpowiednio- 1/4tabletki mniej co kilka dni i ostatnia ćwiartka 14 dni, dwukrotnie odstawiałam bez żadnych powikłań, gorzej że po 3 miesiącach napady lęku wracały i powrót na Paro był zdecydowanie gorszy, ja pierwsze dwa tygodnie z wejsciem na 45mg miałam dramat, szczególnie z 30 na 45, teraz zeszłam na 20, może zejdę na 10 ale dopóki nie będę miała pewności,, że poradziłam sobie z nerwica, nie odstawie leku. Biorę teraz od 3 lat. Nie mam w tej chwili żadnych objawów. Jest mega minus, przytyłam prawie 25kg i to mnie męczy, ale funkcjonuje normalnie, cieszę się życiem, praca, od czasu do czasu normalnie pije piwko, bez żadnych konsekwencji, stawiam sobie coraz to większe wyzwania i daje rade

 Niektóre przychodzą same, pochowałam Tate w zeszłym roku, teraz jestem przy mamie chorującej na raka i jestem zdolna pomagać i przechodzić to wszystko jak zdrowa osoba. Dopóki nie będę pewna że pokonałam nerwice na tyle żeby pobyć się paro, nie będę nawet próbować. Pozdrawiam Was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gagugombro napisał:

Odstawienie Paroksetyny nie jest dramatem jak robi się to odpowiednio- 1/4tabletki mniej co kilka dni i ostatnia ćwiartka 14 dni, dwukrotnie odstawiałam bez żadnych powikłań, gorzej że po 3 miesiącach napady lęku wracały i powrót na Paro był zdecydowanie gorszy, ja pierwsze dwa tygodnie z wejsciem na 45mg miałam dramat, szczególnie z 30 na 45, teraz zeszłam na 20, może zejdę na 10 ale dopóki nie będę miała pewności,, że poradziłam sobie z nerwica, nie odstawie leku. Biorę teraz od 3 lat. Nie mam w tej chwili żadnych objawów. Jest mega minus, przytyłam prawie 25kg i to mnie męczy, ale funkcjonuje normalnie, cieszę się życiem, praca, od czasu do czasu normalnie pije piwko, bez żadnych konsekwencji, stawiam sobie coraz to większe wyzwania i daje rade

 Niektóre przychodzą same, pochowałam Tate w zeszłym roku, teraz jestem przy mamie chorującej na raka i jestem zdolna pomagać i przechodzić to wszystko jak zdrowa osoba. Dopóki nie będę pewna że pokonałam nerwice na tyle żeby pobyć się paro, nie będę nawet próbować. Pozdrawiam Was

No wiem , ale ja odstawiłem aż 60 mg Paroksetyny i to jest dramat , co teraz przechodzę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc!!!! 

Odstawiłem 60 mg Parogenu, bez konsultacji z lekarzem, i mi cały organizm się rozregulował. 

Mam przedłużony zespół odstawienny, i co ja za straszny błąd popełniłem. 

Teraz się męczę i jestem cieniem dawnego siebie. 

Bardzo proszę o pomoc, bo bardzo źle się czuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gutek1979 napisał:

Bardzo proszę o pomoc!!!! 

Odstawiłem 60 mg Parogenu, bez konsultacji z lekarzem, i mi cały organizm się rozregulował. 

Mam przedłużony zespół odstawienny, i co ja za straszny błąd popełniłem. 

Teraz się męczę i jestem cieniem dawnego siebie. 

Bardzo proszę o pomoc, bo bardzo źle się czuję. 

Skonsultuj sie z lekarzem i moze wroc do najniższej dawki na poczatek ,zeby zlagodzic objawy odstawienne.Ale nie jestem lekarzem wiec radze tak tylko na wyczucie.Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc!!!! 

Odstawiłem 60 mg Parogenu, bez konsultacji z lekarzem, i mi cały organizm się rozregulował. 

Mam przedłużony zespół odstawienny, i co ja za straszny błąd popełniłem. 

Teraz się męczę i jestem cieniem dawnego siebie. 

Bardzo proszę o pomoc, bo bardzo źle się czuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry . Mam taki problem , że odstawiłem nagle , aż 60mg Parogenu . Brałem ten lek , od stycznia 2020 roku , i w listopadzie tego samego roku , sam postanowiłem odstawić i nagle. Wiem , że źle zrobiłem , bo powinienem najpierw skonsultować to z lekarzem psychiatrą , czy można ten lek już odstawić i jak. Nie wiem dlaczego tak odstawiłem ten lek. Nie myślałem wtedy ,że coś może mi się stać . Myślałem , że kilka dni się pomęczę , i przejdzie mi ten zespół odstawienny . Co ja przeszedłem po tym odstawieniu ,to nie ma słów , aby to opisać . Wyjazdy na Sory , drgawki , bezsennność , napady lęku i paniki . Coś mi się porobiło po tym odstawieniu z jelitami , mam cały czas zaparcia . Mam również problemy ze snem . Takie miałem objawy po odstawieniu Parogenu , że nie miałem siły wstać z łóżka . Co ja sobie najlepszego zrobiłem.  Jestem teraz wrakiem , i cieniem dawnego siebie . Najgorsze jest to , że lekarze nie widzą żadnego związku , jakim było odstawienie leków , z moim obecnym stanem . Wszędzie piszą , że objawy odstawienne są łągodne i trwają 3 tygodnie . Teraz praktycznie cały czas się zadręczam tym, że tak nierozsądnie postąpiłem , i nieodpowiedzialnie , i tak nagle samemu odstawiłem leki . To mój najgorszy błąd w życiu , zapłaciłem za to wysoką cenę , bo utratę zdrowia . Nie mogę sobie wybaczyć , że tak postąpiłem. Przyznam , że biorąc Parogen dobrze się czułem , bo brałem go , z powodu natręctw myślowych . Po tym leku te natręctwa minęły . Tym bardziej dziwię się sobie , że tak nagle odstawiłem ten lek. Wystarczyło tylko dobrze ten lek odstawić i teraz byłoby ok , i cieszyłbym się z życia , a tak cały czas jestem przygnębiony , i nie mogę dojść do siebie . 

Może ktoś ma podobną historię jak moja . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, acherontia styx napisał:

@Gutek1979 wszyscy już znają na pamięć Twoj problem. Ile razy zamierzasz jeszcze napisać ten sam post zanim pójdziesz do lekarza?

Myślisz, że leki ssri pomogą na zatkane jelita po odstawieniu Parogenu? 

Byłem u lekarza, tylko że Ty myślisz, że mam nawrót choroby po odstawieniu, a to są uszkodzenia polekowe, o których lekarze nie mają pojęcia. Po odstawieniu Parogenu wysiadł mi cały organizm, a Ty myślisz, że ponowne branie ssri rozwiąże problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DEPERS napisał:

To jest właśnie książkowy przykład OCD, zdarta płyta:) 

 Dlaczego żaden z was nie mówi o polekowych uszkodzeniach po nagłym odstawieniu Parogenu, tylko powtarzacie jak lekarze, i przypisujecie mi chorobę, a nie wiecie nic o szkodach, jakie wywołuje nagłe odstawienie Parogenu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gutek1979 napisał:

 Dlaczego żaden z was nie mówi o polekowych uszkodzeniach po nagłym odstawieniu Parogenu, tylko powtarzacie jak lekarze, i przypisujecie mi chorobę, a nie wiecie nic o szkodach, jakie wywołuje nagłe odstawienie Parogenu.

Po odstawieniu leków nic się nie uszkadza, masz rozregulowane trawienie, a imputowanie sobie na siłę tego, że odstawienie leków zniszczyło Ci zdrowie jeszcze bardziej to pogłębia. Kłamstwo wypowiedziane 50razy staje się prawdą, Ty wierzysz w to, że tak jest i dlatego tak jest. Ja znam człowieka który z dnia na dzień rzucił heroinę i nic Mu nie jest, a Tobie odstawienie paro zniszczyło życie, u Ciebie to jest obsesja i na siłę szukasz w internecie fragmentów co potwierdzają Twoją bzdurną teorię. Manipulujesz sam sobą i biegasz w błędnym kole. Idź do lekarza, wystarczy, że przeczyta parę Twoich postów i już Ci postawi diagnozę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, DEPERS napisał:

Po odstawieniu leków nic się nie uszkadza, masz rozregulowane trawienie, a imputowanie sobie na siłę tego, że odstawienie leków zniszczyło Ci zdrowie jeszcze bardziej to pogłębia. Kłamstwo wypowiedziane 50razy staje się prawdą, Ty wierzysz w to, że tak jest i dlatego tak jest. Ja znam człowieka który z dnia na dzień rzucił heroinę i nic Mu nie jest, a Tobie odstawienie paro zniszczyło życie, u Ciebie to jest obsesja i na siłę szukasz w internecie fragmentów co potwierdzają Twoją bzdurną teorię. Manipulujesz sam sobą i biegasz w błędnym kole. Idź do lekarza, wystarczy, że przeczyta parę Twoich postów i już Ci postawi diagnozę

Ponieważ ssri wpływa na szereg różnych receptorów i połączeń w mózgu. Wszystkim w naszym ciele rządzi mózg i serce. Organy są z nimi połączone, zaburzenie receptorów w mózgu spowodowało zaburzenie pracy jelit. Nic nie szukam na siłę, tylko po prostu czuje, że po odstawieniu Parogenu zdrowie mi wysiadło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, DEPERS napisał:

Po odstawieniu leków nic się nie uszkadza, masz rozregulowane trawienie, a imputowanie sobie na siłę tego, że odstawienie leków zniszczyło Ci zdrowie jeszcze bardziej to pogłębia. Kłamstwo wypowiedziane 50razy staje się prawdą, Ty wierzysz w to, że tak jest i dlatego tak jest. Ja znam człowieka który z dnia na dzień rzucił heroinę i nic Mu nie jest, a Tobie odstawienie paro zniszczyło życie, u Ciebie to jest obsesja i na siłę szukasz w internecie fragmentów co potwierdzają Twoją bzdurną teorię. Manipulujesz sam sobą i biegasz w błędnym kole. Idź do lekarza, wystarczy, że przeczyta parę Twoich postów i już Ci postawi diagnozę

Nie wiem czy wiesz, ale ja spotkałem się z twierdzeniem, że objawy odstawienne po paro, potrafią być gorsze, niż po heroinie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Gutek1979 napisał:

Ponieważ ssri wpływa na szereg różnych receptorów i połączeń w mózgu. Wszystkim w naszym ciele rządzi mózg i serce. Organy są z nimi połączone, zaburzenie receptorów w mózgu spowodowało zaburzenie pracy jelit. Nic nie szukam na siłę, tylko po prostu czuje, że po odstawieniu Parogenu zdrowie mi wysiadło. 

Czego szukasz na tym forum, kogoś kto potwierdzi Twe bzdurne teorie i poczujesz się spełniony, no to chyba raczej nie znajdziesz, w kółko wypisujesz to samo, nawet lekarz Ci mówił, że odstawienie paro nie ma związku z Twoim stanem zdrowia z którym zapewne jest wszystko ok. Na siłe szukasz argumentów na których podpierasz błędne wnioski. Zadaj sobie pytanie, czego Ty właściwie szukasz? Ja już kończę nadawanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DEPERS napisał:

Czego szukasz na tym forum, kogoś kto potwierdzi Twe bzdurne teorie i poczujesz się spełniony, no to chyba raczej nie znajdziesz, w kółko wypisujesz to samo, nawet lekarz Ci mówił, że odstawienie paro nie ma związku z Twoim stanem zdrowia z którym zapewne jest wszystko ok. Na siłe szukasz argumentów na których podpierasz błędne wnioski. Zadaj sobie pytanie, czego Ty właściwie szukasz? Ja już kończę nadawanie

1 godzinę temu, DEPERS napisał:

Po odstawieniu leków nic się nie uszkadza, masz rozregulowane trawienie, a imputowanie sobie na siłę tego, że odstawienie leków zniszczyło Ci zdrowie jeszcze bardziej to pogłębia. Kłamstwo wypowiedziane 50razy staje się prawdą, Ty wierzysz w to, że tak jest i dlatego tak jest. Ja znam człowieka który z dnia na dzień rzucił heroinę i nic Mu nie jest, a Tobie odstawienie paro zniszczyło życie, u Ciebie to jest obsesja i na siłę szukasz w internecie fragmentów co potwierdzają Twoją bzdurną teorię. Manipulujesz sam sobą i biegasz w błędnym kole. Idź do lekarza, wystarczy, że przeczyta parę Twoich postów i już Ci postawi diagnozę

Nie wiem czy wiesz, ale ja spotkałem się z twierdzeniem, że objawy odstawienne po paro, potrafią być gorsze, niż po heroinie

 

10 minut temu, DEPERS napisał:

Czego szukasz na tym forum, kogoś kto potwierdzi Twe bzdurne teorie i poczujesz się spełniony, no to chyba raczej nie znajdziesz, w kółko wypisujesz to samo, nawet lekarz Ci mówił, że odstawienie paro nie ma związku z Twoim stanem zdrowia z którym zapewne jest wszystko ok. Na siłe szukasz argumentów na których podpierasz błędne wnioski. Zadaj sobie pytanie, czego Ty właściwie szukasz? Ja już kończę nadawanie

Gdybym dobrze odstawił Paro, to teraz nic by mi nie było, i nawet bym tutaj nie pisał, i nie szukał pomocy. 

Ja wiem, że zdrowie mi wysiadło po odstawieniu paro, nie masz żadnego pojęcia o tym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Gutek1979 napisał:

Ja wiem, że zdrowie mi wysiadło po odstawieniu paro, nie masz żadnego pojęcia o tym. 

Odstawiałam wiele leków z dnia na dzień i jakoś żyję i mam się dobrze. Skończ tworzyć bzdurne teorie i idź do lekarza, bo nie sądzę, żebyś był jakimś ewenementem na skalę światową, bo jakoś żadne badania nie potwierdzają długofalowych skutków nagłego odstawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, acherontia styx napisał:

Odstawiałam wiele leków z dnia na dzień i jakoś żyję i mam się dobrze. Skończ tworzyć bzdurne teorie i idź do lekarza, bo nie sądzę, żebyś był jakimś ewenementem na skalę światową, bo jakoś żadne badania nie potwierdzają długofalowych skutków nagłego odstawienia.

To masz bardzo małą wiedzę o skutkach odstawiennych leków Ssri. Wiesz tyle co w ulotce wyczytałaś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, acherontia styx napisał:

Odstawiałam wiele leków z dnia na dzień i jakoś żyję i mam się dobrze. Skończ tworzyć bzdurne teorie i idź do lekarza, bo nie sądzę, żebyś był jakimś ewenementem na skalę światową, bo jakoś żadne badania nie potwierdzają długofalowych skutków nagłego odstawienia.

To, że Ty odstawiałaś wiele leków i nic Tobie nie jest, nie znaczy, że drugiej osobie nic nie będzie. Przedłużony zespół odstawienny po ssri potrafi trwać całe lata, wiem co mi się stało, i przez co. Odstawiłem nagle 60mg Paroksetyny, i mi się cały organizm rozregulował. Możesz w to nie wierzyć, ale ja sam wiem, że to przez nagłe odstawienie paro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gutek1979 napisał:

Przedłużony zespół odstawienny po ssri potrafi trwać całe lata, wiem co mi się stało, i przez co.

Przedłużony zespół odstawienny, a raczej długość jego trwania jest związana z okresem półtrwania leku w organizmie i trwa do 2 mcy. Chcesz to żyj w swojej bajce dalej, ale pomocy nie uzyskasz bo jak ktoś ma Cię leczyć na coś co nie istnieje 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, acherontia styx napisał:

Przedłużony zespół odstawienny, a raczej długość jego trwania jest związana z okresem półtrwania leku w organizmie i trwa do 2 mcy. Chcesz to żyj w swojej bajce dalej, ale pomocy nie uzyskasz bo jak ktoś ma Cię leczyć na coś co nie istnieje 😂

Niestety nie zgodzę się z Tobą , nie wiem co Cię śmieszy , mi jakoś nie jest do śmiechu . 

Najlepiej to wyśmiać kogoś i opluć , niż zrozumieć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×