Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.04.2021 o 19:03, Chorujacy napisał:

Ixel to taka nowoczesna imipramina. Efekt zależny od dawki, w mniejszych 50-100 praktycznie wpływa głównie na noradrenaline. W max czyli 200 działanie się wyrównuje. Nie miałem ciężkiego wejścia a na pewno dużo lżejsze niż na wenlafaksyne. Podnosił tętno, ciśnienie, i jajka bolały przez ok miesiąc. Nie był tak noradrenergiczny jak np edronax. Coś pośrodku między wenlafaksyną a edronaxem. Już w 2007 r kosztował ok 100 zł za opakowanie. 

Czesc Chorujacy,powiedz mi prosze w jakiej dawce brales ten Ixel?ja biore 18ty dzien ale mala dawke 25mg rano i podejrzewam ze doktor bedzie podnosil dawke albo moje cisnienie .Poki co naped jest wyraźny ale na depreche jakos slabo.Chce mi sie dzialac ale nie mam przy tym uczucia przyjemnosci.,odczuwam emocjonalna zawieszke,ani mi  dobrze ,ani zle,po postu tak obojetnie.Czekam na jakis przelom ale chyba dawka za mała i dlatego dziala tylko noradrenalicznie (podejrzewam).Napisz prosze cos o tym leku i twoim doswiadczeniu z nim .Pozdrawiam.Mam nadzieje zagladniesz tu czasami.🤗

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lucy32 napisał:

Czesc Chorujacy,powiedz mi prosze w jakiej dawce brales ten Ixel?ja biore 18ty dzien ale mala dawke 25mg rano i podejrzewam ze doktor bedzie podnosil dawke albo moje cisnienie .Poki co naped jest wyraźny ale na depreche jakos slabo.Chce mi sie dzialac ale nie mam przy tym uczucia przyjemnosci.,odczuwam emocjonalna zawieszke,ani mi  dobrze ,ani zle,po postu tak obojetnie.Czekam na jakis przelom ale chyba dawka za mała i dlatego dziala tylko noradrenalicznie (podejrzewam).Napisz prosze cos o tym leku i twoim doswiadczeniu z nim .Pozdrawiam.Mam nadzieje zagladniesz tu czasami.🤗

 

Z tego co wiem Ixel nie jest dostępny w Polsce. A paroksetynę bierzesz jeszcze za krótko, żeby ujawniła swoje pełne działanie. Wszytkie leki antydepresyjne najpierw zaczynają działać na napęd, na na nastrój dopiero po czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, acherontia styx napisał:

Z tego co wiem Ixel nie jest dostępny w Polsce. A paroksetynę bierzesz jeszcze za krótko, żeby ujawniła swoje pełne działanie. Wszytkie leki antydepresyjne najpierw zaczynają działać na napęd, na na nastrój dopiero po czasie.

Dziekuje za odpowiedz archeronita styx.Ja wiem ze jest wycofany w Polsce ale ja mieszkam W De i tu mi go przepisano.Szukam kogos kto mial doswiadczenie z tym lekiem.Przepraszam ze pisze w watku o Paro ale zauwazylam ze kolega Chorujacy bral to kiedys.Ja Paroksetyny nie bralam i nie biore,ale wszystko moze przede mna.Ja biore  Milnacipran+Mirta wieczorem i czekam...czekam🤪Troche dalas mi nadziei ze moze pozniej i nastroj sie zacznie podnosic.Lek wolnoplynacy juz sie schowal dlatego chce wierzyc w ten lek,pewnie jak wszyscy w swoja pigulke szczescia.A swoja droga to pardoks ze noradrenalina moze zniesc lęk 🤔hm.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MuminIDM napisał:

Witam. Jestem na paroksetynie 8 tygodni , w tym 4 tygodnie w dawce 30 mg. Nie czuję żadnej poprawy. Dać se już spokój ? Dajcie znać bo nie wiem co robić. 😕

ja bym poczekał, poza tym warto wiedzieć, że stężenia leków SSRI są u mężczyzn 40% niższe niż u kobiet wieć nadzieja pozostaje w dawce 40 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 10:04, Gagugombro napisał:

Hej, mam takie tendencyjne pytanie... Jestem już weteranem w Parogenie, przeszłam z nim wszystko i po długiej walce o ustabilizowanie lęków,  bo na depresję nie cierpię, jest dobrze od pewnego czasu, powiedzmy od roku, brałam 35mg, teraz 30, ale do sedna.. od jakiegoś czasu postanowiłam żyć normalnie jak zdrowa osoba, czyli na spotkaniach z przyjaciółmi nie unikam drinków, na grillu piwa i czuję się dobrze, nic złego się nie dzieje, nawet jest lepiej, bo wraca do normy metabolizm zatrzymany dramatycznie przez Parogem, ale czy długofalowo mogę sobie zaszkodzić? Tzn lek np przestanie dzialac? Tego bardzo bym nie chciała... Szukam takich życiowych, normalnych rad - nie informacji że na ulotce jest jasno napisane, że nie łączyć z alkoholem, bo rzecz jasna ja to wiem ;)

Droga Gaguombro! Na początek zapytam - czy nadal "żyjesz jak normalna zdrowa osoba"? A teraz moje doświadczenia.

Parogen w dawce 20mg zacząłem brać pod koniec 2014 roku. Psychiatra prosiła mnie abym przez pierwsze tygodnie w ogóle nie pił alkoholu bo nie wiadomo będzie czy ewentualna poprawa wynika z paro czy alko 🙂 Nie piłem więc. Po kilku tygodniach zacząłem sporadycznie spożywać, czyli piwko lub dwa co parę dni. Żadnych uboków przez te lata nie stwierdziłem. W międzyczasie zacząłem terapię. Tak ciągnąłem do 2016 roku kiedy to wspólnie z psychologiem podjąłem decyzję o rezygnacji z paro (miałem przez te dwa lata kilka kryzysów ale ogólnie było coraz lepiej). Od 2017 mogłem mówi o remisji. W lecie 2017 roku zakończyłem terapię. Do picia dużych dawek już nie wróciłem, no może kilka razy się to zdarzyło w latach 2017-2020. Jednakże na początku tego roku, czy to przez pandemię czy przez jakieś niezałatwione na terapii sprawy, musiałem wrócić do pani psychiatry. I znowu paroksetyna w postaci Paroxygenu - od czerwca, dawka 20mg. Tym razem pani powiedziała, żeby absolutnie unikać alkoholu ponieważ może to na starość skutkować demencją i jeszcze większymi problemami z pamięcią, koncentracją... Ale ja tak jak i Ty chcę żyć normalnie a to bez naprawdę umiarkowanego picia jest niemożliwe bo każdy pyta: chory jesteś? co ci jest? I to jest gorsze niż te stany nerwicowe... Więc pozwalam sobie na sporadyczne picie piwka... Na razie nie jest gorzej. Planuję wrócić do terapii ale już nie indywidualnej ale grupowej. Tylko, że na to trzeba czekać 4-5 miesięcy 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2021 o 15:12, Lucy32 napisał:

A swoja droga to pardoks ze noradrenalina moze zniesc lęk

 

Gdzieś wyczytałem, że noradrenalina może podobno zapobiegać wzrostom adrenaliny. Noradrenalina też działa jakby w sprzężeniu z dopaminą w korze przedczołowej, co powinno ułatwiać logiczne myślenie, bo człowiek w lęku czy depresji zwykle nie potrafi racjonalnie myśleć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

 

Gdzieś wyczytałem, że noradrenalina może podobno zapobiegać wzrostom adrenaliny. Noradrenalina też działa jakby w sprzężeniu z dopaminą w korze przedczołowej, co powinno ułatwiać logiczne myślenie, bo człowiek w lęku czy depresji zwykle nie potrafi racjonalnie myśleć. 

Tez tak mysle,dlatego odczuwam lepsza koncentracje i szybsze procesy myslowe na takich lekach .Naped jest ale to ciagle uczucie jak na speedzie bywa nieprzyjemne.Pozdro Marek👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem na paroksetynie jakieś 11tygodni , w tym 4 na dawce 30 mg. Poprawa jakąś tam jest ale bez szału. Do normalności daleka droga. I mam zwiększyć do 40 mg . Czy to coś da ? Jak u was było , warto ? 

Aha i dokucza mi straszne drżenie ciała . Trzęsę się jakbym siedział w zamrażarce. Dostałem na to propranolol , ale nie pomaga. 

Edytowane przez MuminIDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2021 o 14:57, Bella1994 napisał:

Mam nerwice, natretne mysli i lęki. 

Dziś 14 dzień parogenu, sama nie wiem może coś jest lepiej...czy mogę liczyć na efekty skoro po 2 tygodniach nie jest tak dobrze jak obiecał lekarz ?

2tygodnie to przeważnie skutki uboczne leku. Poczekaj do czwartego , piątego tygodnia. Jaka dawka ?

Edytowane przez MuminIDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Madzialenka napisał:

Witam!Od 9 lat przyjmuje lek Asentra, od kilku lat 100mg ale lek przestał działać. Nerwica wróciła z podwójną siłą. Lekarz rodzinny zmienil na Rexetin 20 ale nie wiem jak brać czy zacząć od połowy czy brać całą? Pozdrawiam! 

 
  •  

A nie lepiej iść do psychiatry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Madzialenka napisał:

Witam!Od 9 lat przyjmuje lek Asentra, od kilku lat 100mg ale lek przestał działać. Nerwica wróciła z podwójną siłą. Lekarz rodzinny zmienil na Rexetin 20 ale nie wiem jak brać czy zacząć od połowy czy brać całą? Pozdrawiam! 

 
  •  

koniecznie zacznij od połówki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×