Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, chester napisał:

Wellbutrin do paroksetyny ? Ktoś, coś? Lekarz przepisał i mówi, że spoko, ale ja się trochę boję interakcji. Seroxat przeciwlękowo świetnie, ale jest muł szczególnie rano, stąd pomysł Wellbutrinu. Brał ktoś z Was taką kombinację?

Brałam. 40mg paro plus 300mg bupropionu. Ja się dobrze czułam na tym miksie. Teraz już od niecałego roku nie biorę wellbutrinu bo nie powinnam  brać leków alrywizujących, ale z samego działania tego leku byłam zadowolona. Robił co miał robić.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już od miesiąca na dawce 30 mg. Miałam nawrót lęków przed wyjazdem za granicę i około tydzień przed tym wyjazdem zwiększyłam dawkę z 20 do 30 mg. Kilka pierwszych dni było jakby pogorszenie, później się uspokoiło i miałam wrażenie, że wyższa dawka już zaskoczyła. Wyjazd udał się super, zero lęków, stresów. Po powrocie kilka dni ok i nagle jakby znowu. Nie kumam czemu, bo jedyny stresor z ostatnich tygodni już za mną, powinien być totalny luz (nic się w moim życiu nie pozmieniało), poza tym już miesiąc jestem na dawce 30 mg, więc powinno być ok? Pod koniec września mam wizytę i opowiem wszystko lekarce. Zastanawiam się czy zaproponuje mi dawkę 40 mg. Trochę mnie to przeraża szczerze mówiąc, to już 2 tabletki i nigdy nie brałam takiej dawki:( Wracają mi od tego depresyjne myśli, czuję się jak nieudacznik któremu nawet mocny antydepresant przestaje pomagać (?). A jeszcze kilka miesięcy temu serio rozważałam powolne zmniejszanie dawki, bo Parogen super działał i myślałam, że mogę przymierzać się od odstawiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam ;)
Co tu taka cisza, chyba paro u wszystkich dobrze weszlo :D
Wiekszosc z Was zna moja historie i ze dlugo juz biore paro. 4 tygodnie temu stan mojej mamy sie pogoroszyl i wpadlem w panike, jakiej od lat nie mialem. Zeby sie uspokoic wziolem xanax 1mg i tak juz biore od okolo 4 tygodni. Jako niepijacy od 12 lat alkoholik wiem, ze benzo uzaleznia. Dlatego od tygodnia biore 0,75mg, i tak bede powoli schodzil. Psychiatra przepisal mi dzisiaj Prege 2 x dziennie po 50mg, zebym bral zamiast xanaxu. Macie jakies doswiadczenie jak dziala Prega w mixie z Paro ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po ponad pół roku wróciłem do paroksetyny. Za pierwszym razem wejście w paro odbyło się praktycznie bez żadnych zaostrzeń nerwicy. Natomiast teraz zacząłem od 10 mg , i po trzech dniach mam dosyć. Silne nasilenie lęku z atakami paniki kilka razy dziennie. Czy to może być od paroksetyny ?? ile to może trwać ? dajcie znać bo się wykończe. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MuminIDM napisał:

Witam. Po ponad pół roku wróciłem do paroksetyny. Za pierwszym razem wejście w paro odbyło się praktycznie bez żadnych zaostrzeń nerwicy. Natomiast teraz zacząłem od 10 mg , i po trzech dniach mam dosyć. Silne nasilenie lęku z atakami paniki kilka razy dziennie. Czy to może być od paroksetyny ?? ile to może trwać ? dajcie znać bo się wykończe. Pozdrawiam.

Tak. Ja chodziłam po ścianach przy wchodzeniu na paroksetynę, lekarz kazał zwiększać dawkę mimo lęków takich że nie byłam w stanie wyjść z domu i po ok 3 tyg. wszystko minęło jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, acherontia styx napisał:

Tak. Ja chodziłam po ścianach przy wchodzeniu na paroksetynę, lekarz kazał zwiększać dawkę mimo lęków takich że nie byłam w stanie wyjść z domu i po ok 3 tyg. wszystko minęło jak ręką odjął.

Pamiętasz po jakim czasie zaczęły się zmniejszać lęki? bo ja mam takie ataki gdzie  czuje się jakby się wogóle  nie mijały. Wcześniej na paro tego nie miałem . I wogóle jak z pracą bo ja chyba pójde na l4 , dzisiaj musiałem się juz urwać po 4 godzinach bo miałem dosyć , a jazda samochodem to tragedia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MuminIDM napisał:

Pamiętasz po jakim czasie zaczęły się zmniejszać lęki? bo ja mam takie ataki gdzie  czuje się jakby się wogóle  nie mijały. Wcześniej na paro tego nie miałem . I wogóle jak z pracą

Wiesz co, no u mnie po ok. 2,5 tyg zaczęły się wyciszać, bo ja na 20 mg się czułam fatalnie (nawet wyjście do sklepu było problemem gdzie ja wcześniej nigdy takich problemów nie miałam) i po ok. 1,5 tyg takiego samopoczucia lekarka zdecydowała, że zwiększyć do 40mg i po wejściu na 40 zaczęło się robić coraz lepiej. Tylko, że mi lekarka od razu Xanax razem z paroksetyną zapisała, żebym brała w razie potrzeby, a L4 na 2 tygodnie  dała mi dopiero po kilku dniach jak jej napisałam sms że jest słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, acherontia styx napisał:

Wiesz co, no u mnie po ok. 2,5 tyg zaczęły się wyciszać, bo ja na 20 mg się czułam fatalnie (nawet wyjście do sklepu było problemem gdzie ja wcześniej nigdy takich problemów nie miałam) i po ok. 1,5 tyg takiego samopoczucia lekarka zdecydowała, że zwiększyć do 40mg i po wejściu na 40 zaczęło się robić coraz lepiej. Tylko, że mi lekarka od razu Xanax razem z paroksetyną zapisała, żebym brała w razie potrzeby, a L4 na 2 tygodnie  dała mi dopiero po kilku dniach jak jej napisałam sms że jest słabo.

Dzięki za odpowiedź.  Ja jutro lecę po L4 do rodzinnego , bo od psychiatry nie mogę wziąść , chociaż chciała mi dać. Boje się że mogli by mnie przenieść na inne stanowisko bo to które mam to praca w warunkach skrajnie niebezpiecznych , gdzie awaria może spowodować duże zagrożenie dla zdrowia i życia innych ludzi na wielką skale. Jakoś to się nazywało ale już nie pamiętam. Dlateog muszę wziąść od rodzinnego na jakąś przykładowo rwe kulszową i tyle. Jeszcze pytanko , bo ja mam xanax 0.25 i Clonazepam 0.5. I pierwszy raz wziąłem w jeden dzień klona , w drugi xanax po jednej tabletce i kompletnie mnie to nie wyciszyło. Już zgłupiałem bo nie mam deski ratunkowej. Dawka za mała czy jak ? Myślałem ze jak wezme to zaraz atak przejdzie a tu dupa. U ciebie jaka dawka była skuteczna benzo i po jakim czasie atak ustępował ? Sorki że tak zawracam , ale jużnic z tego nie rozumiem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MuminIDM napisał:

Ja jutro lecę po L4 do rodzinnego , bo od psychiatry nie mogę wziąść , chociaż chciała mi dać. Boje się że mogli by mnie przenieść na inne stanowisko bo to które mam to praca w warunkach skrajnie niebezpiecznych , gdzie awaria może spowodować duże zagrożenie dla zdrowia i życia innych ludzi na wielką skale.

Nie mogą Cię przenieść tak sami z siebie. Mnie w teorii po zwolnieniu od psychiatry też by mogli zwolnić nawet, bo ja pracuje z materiałem zakaźnym, mam dostęp do silnych leków uzależniających i ogólnie mogłabym łatwo kogoś skrzywdzić, siebie też, a nawet 1,5 tyg. temu zanosiłam lekarzowi medycyny pracy zaświadczenie od psychiatry, że brak p/wskazań do pracy (diagnozy na nim nie było) i zero problemów. To lekarz decyduje czy jesteś zdolny do pracy na danym stanowisku a nie czyjś kaprys. Dwa, że teraz na zwolnieniach nie ma jaki specjalista je wystawił. Jest tylko nazwisko lekarza i tyle.

3 godziny temu, MuminIDM napisał:

Jeszcze pytanko , bo ja mam xanax 0.25 i Clonazepam 0.5. I pierwszy raz wziąłem w jeden dzień klona , w drugi xanax po jednej tabletce i kompletnie mnie to nie wyciszyło. Już zgłupiałem bo nie mam deski ratunkowej. Dawka za mała czy jak ? Myślałem ze jak wezme to zaraz atak przejdzie a tu dupa. U ciebie jaka dawka była skuteczna benzo i po jakim czasie atak ustępował ?

Clonazepam jak dostawałam to tylko domięśniowo w szpitalu, także się nie wypowiem, bo dostawałam go z innego powodu i może z 3x w życiu. 

Xanaxu dawka ewidentnie za mała. Moja lekarka zawsze mówi, że 0,25mg nie ma co dawać, bo to nic nie da i zapisuje od razu 0,5 mg i tyle każe brać, a jak nie zadziała to dobrać do 1mg - gdzie ja jestem drobnej postury. Jeszcze i tak najpierw pyta mnie czy 0,5mg wystarczy czy dać 1mg.

Ja nie miewam ataków paniki, jak już to sporadycznie (raz na rok może?) i same dość szybko mijają, także ja nie biorę leków w takiej sytuacji.

 

 

Spoko, jak czegoś nie wiesz to pytaj ;)

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, acherontia styx napisał:

Nie mogą Cię przenieść tak sami z siebie. Mnie w teorii po zwolnieniu od psychiatry też by mogli zwolnić nawet, bo ja pracuje z materiałem zakaźnym, mam dostęp do silnych leków uzależniających i ogólnie mogłabym łatwo kogoś skrzywdzić, siebie też, a nawet 1,5 tyg. temu zanosiłam lekarzowi medycyny pracy zaświadczenie od psychiatry, że brak p/wskazań do pracy (diagnozy na nim nie było) i zero problemów. To lekarz decyduje czy jesteś zdolny do pracy na danym stanowisku a nie czyjś kaprys. Dwa, że teraz na zwolnieniach nie ma jaki specjalista je wystawił. Jest tylko nazwisko lekarza i tyle.

Clonazepam jak dostawałam to tylko domięśniowo w szpitalu, także się nie wypowiem, bo dostawałam go z innego powodu i może z 3x w życiu. 

Xanaxu dawka ewidentnie za mała. Moja lekarka zawsze mówi, że 0,25mg nie ma co dawać, bo to nic nie da i zapisuje od razu 0,5 mg i tyle każe brać, a jak nie zadziała to dobrać do 1mg - gdzie ja jestem drobnej postury. Jeszcze i tak najpierw pyta mnie czy 0,5mg wystarczy czy dać 1mg.

Ja nie miewam ataków paniki, jak już to sporadycznie (raz na rok może?) i same dość szybko mijają, także ja nie biorę leków w takiej sytuacji.

 

 

Spoko, jak czegoś nie wiesz to pytaj ;)

Dzięki wielkie za odpowiedź. Jak coś to będe dalej męczył :]... mam tylko nadzieję że ta paroksetyna zaskoczy 🙂 Pozdrawiam i zdrówka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo mam wizytę u psychiatry, ale jakiś czas temu podliczyłam sobie że do tego czasu nie starczy mi tabletek. Musiałam więc zrobić coś głupiego czyli drastycznie zmniejszyć sobie dawkę żeby nie zostać na tydzień w ogóle bez leków. Od tygodnia biorę ćwiartkę zamiast 30 mg. No i jest jakiś dramat, skutki uboczne wskoczyły mi tak jak nie było nawet na początku leczenia. Mega zawroty głowy, zaburzenia widzenia jakby poklatkowane widzenie i mózg nie nadążał za tym na co patrzę, od tego ciągle mnie mdli. Jeśli chodzi o lęki czy stany depresyjne to o dziwo nic, ale te somatyczne objawy są mocno upierdliwe. Wiem że mdłości i zawroty głowy to najczęściej wymieniane skutki uboczne w ulotce Parogenu, ale muszę się upewnić. Też Was tak trzepało przy sporych zmianach dawki? 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Kiedyś już tak zreszta zrobiłam gdy musiałam odwołać wizytę u psychiatry i brakło mi lekow. Nie wiem, jakaś głupota teraz z mojej strony i bez sensu się mecze. Z tych leków schodzi sie tygodniami A ja nagle zmniejszylam sobie 6-krotnie dawkę <facepalm> 

Edytowane przez Szałwia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Szałwia napisał:

Racja. Kiedyś już tak zreszta zrobiłam gdy musiałam odwołać wizytę u psychiatry i brakło mi lekow. Nie wiem, jakaś głupota teraz z mojej strony i bez sensu się mecze. Z tych leków schodzi sie tygodniami A ja nagle zmniejszylam sobie 6-krotnie dawkę <facepalm> 

Dlatego ja polecam mieć lekarza, z którym ma się kontakt poza wizytami :D ja też niedawno miałam taką sytuację, że leku by mi  zabrakło do wizyty, napisałam sms lekarce, to receptę miałam szybciej niż odpowiedź od lekarki 😅

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wizycie. Dostałam receptę na kilka opakowań parogenu, ale ustaliłyśmy z lekarką, że skoro przy zmniejszeniu dawki nie pojawił się nawrót leków tylko somaty, mogę spróbować schodzić z paro jeśli chcę. Na razie wracam do dawki 20 mg żeby się ustabilizować (chociaż te zawroty głowy i zaburzenia widzenia zaczęły mi powoli mijać), później będę się przymierzać do schodzenia na 15 i 10 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety po około 10 latach wróciły mi lęki. Do tego stopnia że nie pozwalały mi spać normalnie w nocy. Poszedłem do psychiatry i dostałem Paxtin 20 i Estazolam. Paxtin biorę od piątku (24 września) jedną tabletkę rano po śniadaniu. Estazolamu jeszcze nie brałem. Zacząłem normalnie zasypiać. Wszystkie lęki jeszcze nie minęły. Ale wiadomo, że lek zaczyna działać po jakiś 3 tygodniach. Pierwszą tabletkę w piątek wziąłem rano koło 9. Koło 12 zaczęły się mega mdłości. Normalnie ledwo się powstrzymałem. Do tego jestem ciągle głodny. Wczoraj zjadłem 10 pierogów, za godzinę już byłem głodny. W nocy budzę głodny, z mega mdłościami. Muszę wstać i coś zjeść. Bardzo pocą mi się ręce. Kiedy miną mi te skutki uboczne? Bardzo mnie to męczy.

Pozdrawiam i zdrowia życzę 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jestem 12sty dzień na paro 20 mg i na razie kicha. Lęki jak były , ale pytanie mam odnośnie somatów. Miał ktoś z was uczucie takiego pieczenia  w okolicach karku , górnej części klatki piersiowej aż do rąk ? Uczucie jakbym przesadził podczas opalania i do tego mocne pocenie . I jeszcze jakieś natrętne myśli których nie mogę wybić sobie z głowy. Mam dosyć. Dajcie znać bo zwariuję. A za 3 dni do pracy , tylko nie wiem jak to jeszcze dam radę zrobić. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj już chyba 16ty dzień na paro 20 mg. Nadal tragedia. Brak snu , brak apetytu że prawie nic nie jem. Do tego doszły natrętne myśli. Lęk od rana do wieczora. Nie wychodzę z domu. I zadzwoniłem do lekarza. Kazała mi to odstawić i zmienić lek. Nie wiem czy czekać jeszcze czy zmieniać bo czuję się fatalnie. Mam zmienić na anafranil. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×