Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.11.2020 o 10:00, MarekWawka01 napisał:

 

Chlorprotiksen może zaburzać równowagę hormonalną, a olanzapina strasznie muli bo jest przeciwmaniakalna. Najlepiej kwetiapinę brać do paroksetyny. 

 

Chlorprotriksen rzadko to robi biorę 150 mg i jest w porządku.

 

Za to kweta może powodować zespół metaboliczny . 

 

Ja bym wybrał chlora .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Petek napisał:

Za to kweta może powodować zespół metaboliczny .

No fakt troszkę się od niej tyje, ale kweta i tak jest bardzo łagodna w porównaniu do olanzapiny. 

 

No chlorprotiksen czytałem, że może hamować uwalnianie hormonów przysadki i podwzgórza. Nie wiem, może w tym leży jakiś mechanizm leczniczy, nie znam się nie jestem lekarzem, ale takie leki wg mnie tylko w ostateczności. Kwetiapina jest chyba najlepiej przebadanym neuroleptykiem przy depresji i lękach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2020 o 10:03, PiotrekLondon napisał:

Czasem ochota na sex najdzie to trzeba jakos sie spisywac😎😎

Ziomuś, najpierw leczenie, potem seks 😉

Niestety paroksetyna będzie trochę czasem obniżać libido jak coś... [...]
 

Edytowane przez Heledore
Złamanie regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

Ziomuś, najpierw leczenie, potem seks 😉

Niestety paroksetyna będzie trochę czasem obniżać libido jak coś... [...]
 

 

Bedzie pelen spokoj 🙂 I powiem Ci szczerze ze poki co nie mam zadnych problemow z erekcja itd po Paro, normalnie daje rade a to juz 40mg, leci drugi tydzien i w tej sferze jest ok. 
 

Wlasciwie nie pamietam jak lekarz zalecal czy brac Kwete z rana czy mam brac na noc ta SR cala ? Bo rozumiem ze przez wolne uwalnianie nie powinna mnie zmulic calkiem a dac raczej fajny spokoj co nie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PiotrekLondon napisał:

Wlasciwie nie pamietam jak lekarz zalecal czy brac Kwete z rana czy mam brac na noc ta SR cala ? Bo rozumiem ze przez wolne uwalnianie nie powinna mnie zmulic calkiem a dac raczej fajny spokoj co nie ? 

Oj tego nie wiem niestety, ja biorę Ketrel 200mg 1 tabletkę na noc i po godzinie całkowicie odpływam...

 

Z tym SR to niestety ci nie powiem, ale o przedłużonym uwalnianiu ja bym wziął mimo wszystko na wieczór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MarekWawka01 napisał:

Oj tego nie wiem niestety, ja biorę Ketrel 200mg 1 tabletkę na noc i po godzinie całkowicie odpływam...

 

Z tym SR to niestety ci nie powiem, ale o przedłużonym uwalnianiu ja bym wziął mimo wszystko na wieczór. 

 

Wlasnie psychiatre zaatakowalem na Whatssapie, mowi na wieczor na poczatku bo moze z rana mulic jak bede wlaczal lek. Ale powiedzial ze zasadniczo bez znaczenia ze powinien cala dobe dzialac👍🏻👍🏻👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PiotrekLondon napisał:

 

Wlasnie psychiatre zaatakowalem na Whatssapie, mowi na wieczor na poczatku bo moze z rana mulic jak bede wlaczal lek. Ale powiedzial ze zasadniczo bez znaczenia ze powinien cala dobe dzialac👍🏻👍🏻👍🏻

 

No ja jak biorę na noc kwetę to też czuję stabilizację następnego dnia, więc luz 😎 Bierz wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Petek napisał:

 

Chlorprotriksen rzadko to robi biorę 150 mg i jest w porządku.

 

Za to kweta może powodować zespół metaboliczny . 

 

Ja bym wybrał chlora .

Po tym zestawie leków to ciągle na bani jesteś. Receptory gaba strasznie obciążone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem paroksetynę od lekarza. Mam na recepcie dawkowanie 1 x 20mg.
Nie wiem jak za bardzo teraz zejść z escitalopramu 15mg. Czy np brać w jakiejś małej dawce escitalopram przez jakiś czas i od jutra wejść na paroksetyne?
Czy od razu wejść na paro i odstawić escitalopram? Chciałbym mieć tez małą furtkę aby móc np po kilku dniach wrócić do escitalopramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Umpero napisał:

To był lekarz z SORu. Nie ma szans aby się do niego dostać.

Tez macie problemy... dzwonisz na jakas infolinie psychiatryczna lub piszesz maila do lekarza w ramach konsultacji telefonicznej na jakies stronie internetowej i tyle. A jesli nie to dzwon do byle jakiej izby przyjec psychiatryka i tam Ci powoedza co i jak, oni sa czynni 24 na dobe takze na pewnk Ci powiedza chociaz nie kazdy chce ale jest zawsz jakas szansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel.770 napisał:

Tez macie problemy... dzwonisz na jakas infolinie psychiatryczna lub piszesz maila do lekarza w ramach konsultacji telefonicznej na jakies stronie internetowej i tyle. A jesli nie to dzwon do byle jakiej izby przyjec psychiatryka i tam Ci powoedza co i jak, oni sa czynni 24 na dobe takze na pewnk Ci powiedza chociaz nie kazdy chce ale jest zawsz jakas szansa.

Nie ma czegoś takiego jak infolinia psychiatryczna.
Na SOR nie ma szans się dodzwonić.
Trzeba jechać. A jak przyjedziesz to dostajesz opierdol, że tu się pojawiasz.
Tak miałem ostatnim razem gdy przyjechałem po mocnym ataku paniki i szukałem pomocy...
Służba zdrowia to jedno, wielkie gówno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Umpero napisał:

Nie ma czegoś takiego jak infolinia psychiatryczna.
Na SOR nie ma szans się dodzwonić.
Trzeba jechać. A jak przyjedziesz to dostajesz opierdol, że tu się pojawiasz.
Tak miałem ostatnim razem gdy przyjechałem po mocnym ataku paniki i szukałem pomocy...
Służba zdrowia to jedno, wielkie gówno.

Jak dbasz o swoje interesy tak masz 🤷‍♀️ zamiast chodzić do przypadkowych lekarzy na SOR warto poszukać stałego lekarza (i żeby nie było, nie mam nic przeciwko udaniu się na izbę przyjęć w sytuacji kryzysowej - ale na ustawianie leków na stałe przez lekarza który widzi mnie 10 min. już bym się nie zgodziła 🤷‍♀️), bo później się rodzą takie problemy. Także moja odpowiedź nadal brzmi tak samo: nikt tu nie jest lekarzem i nie powie Tobie w jakim tempie masz zmniejszać/zwiększać dawki. Musisz udać się do lekarza.

 

Btw. służby zdrowia nie mamy jakoś od 1998 roku ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Umpero napisał:

Dostałem paroksetynę od lekarza. Mam na recepcie dawkowanie 1 x 20mg.
Nie wiem jak za bardzo teraz zejść z escitalopramu 15mg. Czy np brać w jakiejś małej dawce escitalopram przez jakiś czas i od jutra wejść na paroksetyne?
Czy od razu wejść na paro i odstawić escitalopram? Chciałbym mieć tez małą furtkę aby móc np po kilku dniach wrócić do escitalopramu?

 

Mi np. lekarz zmienial leki na zakladke . Zostalem na Wenli , wlaczylem Paro i wlasnie odstawiam Wenle i zwiekszam Paro. Ale furtki to sobir raczej nir zostawisz bo jak? Ale jak mowi Acherontia, skosultuj sie z lekarzem niekoniecznie tym z SOR. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Umpero napisał:

Nie ma czegoś takiego jak infolinia psychiatryczna.
Na SOR nie ma szans się dodzwonić.
Trzeba jechać. A jak przyjedziesz to dostajesz opierdol, że tu się pojawiasz.
Tak miałem ostatnim razem gdy przyjechałem po mocnym ataku paniki i szukałem pomocy...
Służba zdrowia to jedno, wielkie gówno.

Jest przeciez antydepresyjny telefon zaufania, centrum wsparcia osob w stanie kryzysu psychicznego itp. mozna dzwonic na te numery w okreslone dni i w okreslonych godzinach... Jak zadzwonisz na izbe przyjec gdzies do szpitala to jakas szansa jest ze sie dodzwonisz i moze poradza cos... Jechac osobiscie lepiej nie bo roznie to moze byc... Zreszta kazde wieksze miasto ma jakies telefony pod ktore mozna dzwonic w celu porady takze troche tych mozliwosci jest. Co dk schodzenia to mozna zchodzic zazwyczaj ck tydzien o dawke a nastepny lek brac jak sie skonczy pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2020 o 14:10, Umpero napisał:

Dostałem paroksetynę od lekarza. Mam na recepcie dawkowanie 1 x 20mg.
Nie wiem jak za bardzo teraz zejść z escitalopramu 15mg. Czy np brać w jakiejś małej dawce escitalopram przez jakiś czas i od jutra wejść na paroksetyne?
Czy od razu wejść na paro i odstawić escitalopram? Chciałbym mieć tez małą furtkę aby móc np po kilku dniach wrócić do escitalopramu?


Mój doktorek nigdy się nie szczypie, odrazu następnego dnia zaczynam z nowym lekiem bez żadnych zakładek, dzielenia tabletek itp.

to samo przy starcie kuracji, po co brać 5mg czy 10mg na start, to tylko wydłuży czas ładowania leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, donjuan123 napisał:

Miałeś efekt uboczny typu zlewne poty? 

 

Powiem Ci ze w nocy sie najgorzej poce, na zewnatrz jest zimno wiec ciezko sie jakos mocno spocic. Wlasciwie to nie widze jakis efektow ubocznych , no chyba ze leki lekko nasilone, no i jak w pracy bylo ciezko tez potrafilem sie spocic.Napewno Paro wchodzi lzej niz Wenlafaksyna. 

 

Poki co dzis rowne 3 tygdonie mijaja i zaczynam 4 tydzien, licze ze odpali wkoncu😌😌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, PiotrekLondon napisał:

Ponawiam swoje pytanie : ile wam sie paro rozkrecalo. Prosze zeby chociaz kilka osob dalo znac bo podobno paro sie dlugo rozkreca i nie wiem ile jest sens czekac😅😅😅

Za pierwszym razem miesiąc i na 20mg była prawdziwa bajka, za drugim 3 miesiące i dopiero na 40mg zaskoczyła ale warto! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×