Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was bierze paroksetyne na noc? Na oztatniej wizycie psychiatra kazal brać wieczorem, rano byłem ospały (urodziło mi się dziecko niedawno i pewnie przez to). Na noc biore Trittico SR 1/3.

Jak przechodzicie drobne infekcje? Np. Przeziebienie.

Mnie wzięło od poniedziałku i do piatku czułem się fatalnie, ból głowy, zawroty głowy, osłabiony. Od wczoraj czuje się dużo lepiej.

 

Zauwazyłem jakby troche słabsze dzialanie Seroxatu przez ostatnie 3 tygodnie. Niedługo kończy mi się półroczne chorobowe i wracam do pracy, przez którą nabawiłem się nerwicy.

Na następnej wizycie zapytam o zwiekszenie dawki do 30mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pangumas napisał:

Czy ktoś z was bierze paroksetyne na noc? Na oztatniej wizycie psychiatra kazal brać wieczorem, rano byłem ospały (urodziło mi się dziecko niedawno i pewnie przez to). Na noc biore Trittico SR 1/3.

Jak przechodzicie drobne infekcje? Np. Przeziebienie.

Mnie wzięło od poniedziałku i do piatku czułem się fatalnie, ból głowy, zawroty głowy, osłabiony. Od wczoraj czuje się dużo lepiej.

 

Zauwazyłem jakby troche słabsze dzialanie Seroxatu przez ostatnie 3 tygodnie. Niedługo kończy mi się półroczne chorobowe i wracam do pracy, przez którą nabawiłem się nerwicy.

Na następnej wizycie zapytam o zwiekszenie dawki do 30mg.

Ja jak rozbijałem dawki na 2x dziennie i brałem połówkę na noc to odczuwałem przez to zmulenie rano. No generalnie nie polecam. Lepiej rano całość. Ale chcesz to próbuj. A nuż zadziała na Ciebie optymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kofel napisał:

Ja jak rozbijałem dawki na 2x dziennie i brałem połówkę na noc to odczuwałem przez to zmulenie rano. No generalnie nie polecam. Lepiej rano całość. Ale chcesz to próbuj. A nuż zadziała na Ciebie optymalnie. 

Ogólnie od 3 dni senny nie jestem, wysypiam się.  Wypróbuję przez 2-3 dni jak to bedzie.

A jak z infekcjami? Też je gorzej przechodzicie niż wczesniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2019 o 17:59, picziklaki napisał:

Ja wróciłem do starego zestawu leków... Ale z ponad pół roku brałem ta  paroksetyne. Zauważyłem, że średnio co pół roku manewruje między ssri, a snri+tlpd lub samo tlpd. 

Ja za to znów wróciłem tylko do paro.

Byłem 2 dni na setrze wzmozone ogromnie lęki i napady paniki + bezsennośc + pobudzenie i 2 dni na wenlafaksynie to samo. Lamotrygina nic nie robiła brałem ja na VS i derealizacje i depersonalizacje . W dawce 100 mg zwiększyła jeszcze gorzej VS , pregabalina tez nic nie robiła. Jestem na 30 mg paro i nie ma takich rzeczy jak na setrze i wenlafaksynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, bialas55 napisał:

Ja np. nie pytam, tylko sam se podnosze. Od wtorku biorę 30 mg. Potem mówie o tym lekarzowi w stylu 20 mg to za mało na moje problemy itd i zwiększyłem.

Jakieś zmiany odczułeś od wtorku? Powiem mojej lekarce, że  zauważyłem pogorszenie i nawrót niektórych somatyzacji, głównie przez zbliżający się powrót do pracy.

Ewentualnie będę się ratował benzo co 2 dzień 😁

Nie raz mnie kusiło, zeby sobie samemu dawkę zwiększyć. Na 20mg jestem 10 tygodni.

I jeszcze taka ciekawostka, kupowałem ostatnio Seroxat i zapłaciłem 35 zł, a nie 60 zł 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 do serty po paro ( które wcześniej zatrybiło ) absolutnie nie .

 Jedynie/ niejedynie z SSRI( po paro) to do esci z niskimi dawkami w górę .

 

Czego nie? Znów działa. Co do Esci nie mogę brać bo pogarsza moje objawy wzrokowe i powodował silną bezsenność.

 

Trochę informacji o OCD dla niektórych:

 

https://selfhacked.com/blog/obsessive-compulsive-disorder-ocd/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za seroxat też dałem 35 zł. 3 tygodnie brałem 20 mg, teraz 6 dni 30. Poprzednia jak i ta dawka wrażenia na mnie nie robią, ale to dopiero miesiąc. Ale trochę to dziwne, jak podwyższałem se esci, to czułem te wyższe dawki kilka dni zanim organizm się przystosował, tutaj nic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, pangumas napisał:

Jakieś zmiany odczułeś od wtorku? Powiem mojej lekarce, że  zauważyłem pogorszenie i nawrót niektórych somatyzacji, głównie przez zbliżający się powrót do pracy.

Ewentualnie będę się ratował benzo co 2 dzień 😁

Nie raz mnie kusiło, zeby sobie samemu dawkę zwiększyć. Na 20mg jestem 10 tygodni.

I jeszcze taka ciekawostka, kupowałem ostatnio Seroxat i zapłaciłem 35 zł, a nie 60 zł 🙃

Kupowałeś z importu . Ja przez moje OCD muszę kupywać te za 60 zł bo musi byc logo GSK. Ja sobie tez zwiększam sobie sam dawkę i później mówie na wizycie psychiatrze i nie ma nic przeciwko. Z resztą wie jaka ze mną sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Elendil napisał:

Kupowałeś z importu . Ja przez moje OCD muszę kupywać te za 60 zł bo musi byc logo GSK. Ja sobie tez zwiększam sobie sam dawkę i później mówie na wizycie psychiatrze i nie ma nic przeciwko. Z resztą wie jaka ze mną sytuacja.

 

Ten z importu ma logo Glaxo Smith Klein ; ) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, freda napisał:

dawno mnie nie było.ale niedługo minie mi 15 lat na paro z przerwami ,od 6 lat biorę bez przerw bo nerwica wracała.i proszę bez komentarzy,że dlugo i bla bla bla...działa,żyję ,pracuję i mam rodzinkę

a długo trwało zanim lek zaskoczył? Strasznie jestem niecierpliwy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×