Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Natrętnik napisał:

Pewnie to, ze przy ocd trzeba kombinowac, kosztem nastroju i samopoczucia. I czlowiek ma dwie opcje, albo optymalna dawka, czyli dobry nastroj i natrectwa (ktory przez ocd i tak jest zly), albo duza dawka, czyli zamula i warzywko, ale mniej natrectw.

Widzę, że bierzesz neuroleptyk, chyba razem z SSRI powinien powodować to, że można brać mniejszą dawkę np. paro a natręctwa będą zmniejszone?

Edytowane przez okularnica
treść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2019 o 20:41, okularnica napisał:

Paro to chyba jeden z silniejszych SSRI? Podobno zamula bardzo? Macie porównanie do innych leków?

To, że paroksetyna jest zamulająca to jednak przesada. Powiedziałbym, że nie jest stymulująca. To nie wenlafaksyna czy bupropion. Ale, poniekąd działa na mnie stymulująco. Dlaczego? Punktem wyjścia jest stan w jakim się znajdowałem przed zaczęciem brania paro. Depresja, znaczne spowolnienie. A, że lek usuwa moje objawy w znacznej większości i bardzo szybko te objawy ustępują, pojawia się napęd i to bardzo naturalny oraz zniknęła depresja. Został tylko w zasadzie jeden irytujący jej objaw. Mianowicie anhedonia i sztuczny nastrój trzymający się jakby w miejscu przez zawyżony poziom neuroprzekaźników.

Skutki uboczne paroksetyny? No to jednak przy dłuższym czasie nie dało się uniknąć kastracji i troszkę ciężko się wstaje z łóżka. Trzeba mieć w sobie samozaparcia, żeby nie popaść w letarg 12 godzin snu. Jak się przypilnuję i prześpię te 7-8 godzin mimo, że czuję, iż jestem kompletnie niewyspany to zaraz się dobudzam i jest to o wiele lepsze niż spanie połowę doby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kofel napisał:

To, że paroksetyna jest zamulająca to jednak przesada. Powiedziałbym, że nie jest stymulująca. To nie wenlafaksyna czy bupropion. Ale, poniekąd działa na mnie stymulująco. Dlaczego? Punktem wyjścia jest stan w jakim się znajdowałem przed zaczęciem brania paro. Depresja, znaczne spowolnienie. A, że lek usuwa moje objawy w znacznej większości i bardzo szybko te objawy ustępują, pojawia się napęd i to bardzo naturalny oraz zniknęła depresja. Został tylko w zasadzie jeden irytujący jej objaw. Mianowicie anhedonia i sztuczny nastrój trzymający się jakby w miejscu przez zawyżony poziom neuroprzekaźników.

Skutki uboczne paroksetyny? No to jednak przy dłuższym czasie nie dało się uniknąć kastracji i troszkę ciężko się wstaje z łóżka. Trzeba mieć w sobie samozaparcia, żeby nie popaść w letarg 12 godzin snu. Jak się przypilnuję i prześpię te 7-8 godzin mimo, że czuję, iż jestem kompletnie niewyspany to zaraz się dobudzam i jest to o wiele lepsze niż spanie połowę doby.

 

Wenlafaksyna we wszystkich dawkach działa stymulująco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Petek napisał:

 

Wenlafaksyna we wszystkich dawkach działa stymulująco?

Na mnie od 300 mg. Do 300 czuje tylko dzialanie przeciwlekowe.

 

5 godzin temu, kofel napisał:

To, że paroksetyna jest zamulająca to jednak przesada. Powiedziałbym, że nie jest stymulująca. To nie wenlafaksyna czy bupropion. Ale, poniekąd działa na mnie stymulująco. Dlaczego? Punktem wyjścia jest stan w jakim się znajdowałem przed zaczęciem brania paro. Depresja, znaczne spowolnienie. A, że lek usuwa moje objawy w znacznej większości i bardzo szybko te objawy ustępują, pojawia się napęd i to bardzo naturalny oraz zniknęła depresja. Został tylko w zasadzie jeden irytujący jej objaw. Mianowicie anhedonia i sztuczny nastrój trzymający się jakby w miejscu przez zawyżony poziom neuroprzekaźników.

Skutki uboczne paroksetyny? No to jednak przy dłuższym czasie nie dało się uniknąć kastracji i troszkę ciężko się wstaje z łóżka. Trzeba mieć w sobie samozaparcia, żeby nie popaść w letarg 12 godzin snu. Jak się przypilnuję i prześpię te 7-8 godzin mimo, że czuję, iż jestem kompletnie niewyspany to zaraz się dobudzam i jest to o wiele lepsze niż spanie połowę doby.

Ja spie od 22-23 do 2-3 w nocy i jak tak spie, to czuje sie dobrze przez caly dzien. Ja mam tak, ze jak za dlugo pospie, to mam dola przez caly dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2019 o 03:13, Petek napisał:

 

Wenlafaksyna we wszystkich dawkach działa stymulująco?

Im mniejsza dawka tym mniej czuć pobudzenie. Generalnie przy 75mg w zasadzie go nawet nie czuć. Praktycznie noradrenalina wtedy jeszcze nie jest odczuwalna. Dopiero od 150mg czułem. I to była już dla mnie bariera nie do zniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kofel napisał:

 

Były jakieś badania nt. wchłanialności tych form paroksetyny czy jest to Wasza autorska teoria?

Badania to nic innego jak zebranie od pewnej grupy osób  jak to nazywasz ich autorskich opinii, odczuć o danym leku, substancji.

Znam nieco ten temat, najważniejsze jest to aby osoby prowadzące miały odpowiednie papiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2019 o 21:16, piotr37 napisał:

Badania to nic innego jak zebranie od pewnej grupy osób  jak to nazywasz ich autorskich opinii, odczuć o danym leku, substancji.

Znam nieco ten temat, najważniejsze jest to aby osoby prowadzące miały odpowiednie papiery.

Badanie pozwala coś potwierdzić lub wykluczyć. W takim badaniu najważniejszy byłby stopień wchłonięcia się substancji, a nie odczuć na danym preparacie. Tutaj praktycznie każdy specjalista. Łącznie ze mną także witaj wśród swoich. ;)

Po prostu nerwica czy depresja to taka choroba gdzie efekt placebo gra bardzo dużą rolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kofel napisał:

Po prostu nerwica czy depresja to taka choroba gdzie efekt placebo gra bardzo dużą rolę.

 

 ,,,dodaj jeszcze najważniejsze ,żeby było co  niektórym  debilom bardziej   śmiechu  ,ŻE DEPRESJA JEST CHOROBĄ ŚMIERTELNĄ , chyba jakoś zaraz po raku i zawałach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mutylator napisał:

Ja też nie pamiętam czy była jakaś różnica między bezwodnikiem i półwodnikiem,

sam przez dłuższy czas brałem i to i to, i nie wiem czy jakąś konkretną różnicę zauważyłem,

teraz z braku kasy wziąłem najtańszy odpowiednik (półwodnik)

No to w teorii powinno najgorzej zadziałać, bo przecież kasę zjadasz. Hahaha 🤣

Ja bez problemu mógłbym brać seroxat, ale raz, że nie chcę wydawać multum kasy na leki skoro mogę mniej. Dwa, że paroxinor jest zawsze w aptece. Chociaż jedna paczka, a drugą zamawiają. Oryginału zdarzało się, że nie było. Tutaj jest dokładnie ta sama analogia jak z "nagłymi" skutkami ubocznymi po przeczytaniu ulotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem,że po jakimś czasie coś naskrobię.A więc:

Jestem już dziś 5 dzień na 20 paro.

Anafranil wydaję mi się,że udało mi się bezboleśnie odstawić na zakładkę.

Od paro na razie uboków brak,nie chcę zapeszać ale jakoś zaczynam jakby coś czuć się lepiej,tak jak przy poprzedniej kuracji paro.

Tak jak jest teraz ze mną to po Anafranilu a jadłem go od czerwca nie miałem ani jednego takiego dnia.

Widocznie to nie był lek dla mnie.

Od 4 dni jem też o połówkę tabletki 0,25 Alpragenu mniej,jest to mój mały sukces.

Pozdrawiam Was kochani bardzo ciepło !!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejście z pralexu na parogen. Pralex wcale na mnie nie działa, a parogen kiedyś mi bardzo pomógł i zastanawiam się jak długo by trwała ta zamiana leków. Pralex biorę dopiero od dwóch miesięcy, ale chciałabym znów zacząć brać parogen bo był dla mnie o wiele lepszym lekiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×