Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś napisze, że stało się tak, bo paro gwałtownie zwiększyło stężenie klomipraminy we krwi. Jestem przekonany ze gdybym tylko zwiększył klomipramine, to by się nic nie działo, obudził bym się co najwyżej zamulony.

Edytowane przez Natrętnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem 5 tydzień na 30mg i zastanawiam się ile jeszcze mam czekać na te efekty o których piszecie. Pije te antydepresanty jak witaminy. Jedynie Mirtazapina dobrze reguluje mi sen. Chcą mi zmienić paroksetyne nie wiem na co, nie mam wielkiego pola manewru. Czuje podskórnej, że to może być mao . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od tygodnia 20 mg. Wcześniej 2 tygodnie 10 mg i tydzień 15 mg.

Nie czuć działania antydepresyjnego .

Za to działanie przeciwlękowe już czuć .

 

Czy będzie działać antydepresyjne ?

Nie potrzebuje jakiegoś speedu tylko normalnie.

Edytowane przez Elendil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam do Was - doświadczonych pytanie. Czy ktoś z Was spotkał się z pojawieniem się skutków ubocznych brania seroxatu po 2 tygodniach od rozpoczęcia leczenia? Zaczęłam brać 20mg 23.10, a od wczoraj mam zawroty głowy i nudności, do tego wrażenie ze gorzej widzę. Lęki zmniejszyły się mocno, ale bardzo mnie niepokoją te zawroty głowy.. Kiedyś miałam podobnie, ale wtedy nie brałam żadnych leków. Dodam ,że w piątek miałam stawiane bańki (profilaktycznie, bo mam dzieci chore, a za tydzień szczepię się na żółtaczkę) - bardzo ciemne wyszły chociaż nie mam żadnej infekcji poza lekkim bólem gardła.
Proszę, niech się ktoś wypowie, bo zaczynam się denerwować że coś złego się dzieje...;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kumeika napisał:

Witajcie,

Mam do Was - doświadczonych pytanie. Czy ktoś z Was spotkał się z pojawieniem się skutków ubocznych brania seroxatu po 2 tygodniach od rozpoczęcia leczenia? Zaczęłam brać 20mg 23.10, a od wczoraj mam zawroty głowy i nudności, do tego wrażenie ze gorzej widzę. Lęki zmniejszyły się mocno, ale bardzo mnie niepokoją te zawroty głowy.. Kiedyś miałam podobnie, ale wtedy nie brałam żadnych leków. Dodam ,że w piątek miałam stawiane bańki (profilaktycznie, bo mam dzieci chore, a za tydzień szczepię się na żółtaczkę) - bardzo ciemne wyszły chociaż nie mam żadnej infekcji poza lekkim bólem gardła.
Proszę, niech się ktoś wypowie, bo zaczynam się denerwować że coś złego się dzieje...;(

Musisz skonsultowac to z lekarzem. Zawroty glowy i nudnosci jak najbardziej moga byc skutkiem ubocznym leku. Ale to nie znaczy, ze tak jest na pewno. Idz do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu połączenia klomi z paro mogę stwierdzić, że interakcja między tymi lekami jest mniejsza niż przy np. klomi+fevarin i lepsze samopoczucie niż na klomi+wenla. W.ogóle nie czuć, żeby paroksetyna zwiekszala stężenie klomipraminy, nie mam nasilonych cholinolitycznych skutków ubocznych, tych najbardziej typowych, które czuć już na 225 samego anafranilu. Żadnego tdP, dzisiaj zresztą idę na kontrolne ekg, żeby sprawdzić odstęp QT.

Edytowane przez Natrętnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że jako wieloletni użytkownik tego specyfiku jedynym, ale bardzo uciążliwym skutkiem ubocznym od samego początku jest mega obfite pocenie przy wysiłku fizycznym oraz napadowe pocenie na skutek jakiejś natrętnej nieprzyjemniej myśli (niejednokrotnie z resztą myśli o treści: obym się teraz nie spocił). Długoterminowe skutki hmm... póki co nie odczuwam żadnych, trzeba by było się przebadać od stóp do głów i wtedy zapewne ukazałby się obraz zniszczenia w organach ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Elendil napisał:

Zadawałem to pytanie ale znów zadam bo mi nie pozwala zok.

Czy tyjecie po pregabalinie?

Drugie pytanie.

Czy pregabalina może pogłębiać depresje?

Jeśli chodzi o tycie to raczej przyczyna wzmożonego apetytu. Pregabalina działa rozluźniająco - na  mięśnie żołądka pewnie też wiec i jeść się chce. Czy może pogłębiać  depresje? Moim zdaniem może bo to  nie jest lek na depresje.

Edytowane przez melon432

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leci 5 tydzień  na Seroxacie. Ogólnie lepszy humor z rana, chce sie działać. Na Elicea to już po wstaniu zaraz był niepokój co się bedzie działo dalej.

Od tego tygodnia zmniejszyły się bóle głowy,  czasem nawet nie ma ich cały dzień, spi mi się lepiej (jedno wybudzenie w nocy).

Z wychodzeniem problemu nie ma, czasem pojawia się niepokój, ale umiem sobie z tym poradzić. Przez kilka dni pojawiały sie zawroty głowy.

Nie odpuściłem treningu, nawet wróciłem do interwałów na trenażerze, a trochę się bałem wchodzić na puls 170+.

Czasem pojawia się takie wrażenie, ze robi mi się słabo, ze coś sie dzieje, ale to trwa krótko.

 Napady paniki jak na razie się  nie pojawiaja i mam nadzieję że już ich nie będzie.

Jedyne co mnie martwi to palenie w klatce piersiowej, potrafi tak palic cały dzień. Pojawiło się to około 2 tygodni temu.

Jutro mam wizytę u psychiatry. Poprawa jest i żona i reszta to widzi, nie jest płasko, uśmiecham się, żartuje czego nie bylo na Elicea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pangumas napisał:

Leci 5 tydzień  na Seroxacie. Ogólnie lepszy humor z rana, chce sie działać. Na Elicea to już po wstaniu zaraz był niepokój co się bedzie działo dalej.

Od tego tygodnia zmniejszyły się bóle głowy,  czasem nawet nie ma ich cały dzień, spi mi się lepiej (jedno wybudzenie w nocy).

Z wychodzeniem problemu nie ma, czasem pojawia się niepokój, ale umiem sobie z tym poradzić. Przez kilka dni pojawiały sie zawroty głowy.

Nie odpuściłem treningu, nawet wróciłem do interwałów na trenażerze, a trochę się bałem wchodzić na puls 170+.

Czasem pojawia się takie wrażenie, ze robi mi się słabo, ze coś sie dzieje, ale to trwa krótko.

 Napady paniki jak na razie się  nie pojawiaja i mam nadzieję że już ich nie będzie.

Jedyne co mnie martwi to palenie w klatce piersiowej, potrafi tak palic cały dzień. Pojawiło się to około 2 tygodni temu.

Jutro mam wizytę u psychiatry. Poprawa jest i żona i reszta to widzi, nie jest płasko, uśmiecham się, żartuje czego nie bylo na Elicea.

Ja juz nie wiem co myslec. Ponoc na nerwice i depresje to aktywnosc fizyczna to jak antydepresant a tu pelno ludzi co cwiczy regularnie i dupa. I tak i tak maja nerwice albo depre 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pangumas napisał:

Leci 5 tydzień  na Seroxacie. Ogólnie lepszy humor z rana, chce sie działać. Na Elicea to już po wstaniu zaraz był niepokój co się bedzie działo dalej.

Od tego tygodnia zmniejszyły się bóle głowy,  czasem nawet nie ma ich cały dzień, spi mi się lepiej (jedno wybudzenie w nocy).

Z wychodzeniem problemu nie ma, czasem pojawia się niepokój, ale umiem sobie z tym poradzić. Przez kilka dni pojawiały sie zawroty głowy.

Nie odpuściłem treningu, nawet wróciłem do interwałów na trenażerze, a trochę się bałem wchodzić na puls 170+.

Czasem pojawia się takie wrażenie, ze robi mi się słabo, ze coś sie dzieje, ale to trwa krótko.

 Napady paniki jak na razie się  nie pojawiaja i mam nadzieję że już ich nie będzie.

Jedyne co mnie martwi to palenie w klatce piersiowej, potrafi tak palic cały dzień. Pojawiło się to około 2 tygodni temu.

Jutro mam wizytę u psychiatry. Poprawa jest i żona i reszta to widzi, nie jest płasko, uśmiecham się, żartuje czego nie bylo na Elicea.

No i gitara. Teraz psychoterapia na maksa zeby utrzymac poprawe z tabsow. Zmienic myslenie i zachowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×