Skocz do zawartości
Nerwica.com

Życiowa refleksja


Planet

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W sumie to nawet nie wiem od czego zacząć, wiem że jest dużo postów o podobnym temacie, ale chciałem to z siebie wyrzucić chociaż na forum bo w realu nie mam odwagi. Odkąd pamiętam zawsze  uważałem się gorszy od innych, nigdy nie byłem lubiany chociaż nigdy nikomu nie zrobiłem nic złego. Skończyłem studia pracuje,, ale od dziecka czuje że nie pasuje tutaj wszystko przychodzi mi z trudnością, przebywanie z ludźmi to dla mnie męczarnia , z biegiem czasu zauważyłem że innym wszystko przychodzi naturalnie poznawanie nowych osób, zakładanie rodziny itp. Dla mnie poznanie dziewczyny to jak podróż na księżyc. Zdałem sobie sprawę że szkoda to ciągnąć dalej bo wiem że nie można zmienić natury człowieka, nie zdarzy się cud że naglę będzie się przystojnym i zabawnym. Możliwe że mam depresje, ale jeśli życie się ewidentnie nie układa nawet po kilku próbach i staraniach to po co to ciągnąć dalej i się męczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natury zmienić się nie da ale schematy myślowe zapisane w głowie już tak , wymaga to sporo pracy ale jest to możliwe . Takie moje świąteczne przemyślenie , Boże narodzenie jako narodzenie miłosierdzia we własnej głowie do samego siebie i innych  . Tak to czuję 🙂 Dużo mamy krytyki w głowie  do samego siebie a to bardzo szkodzi . 

Edytowane przez Robinmario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Planet napisał:

Cześć,

 

W sumie to nawet nie wiem od czego zacząć, wiem że jest dużo postów o podobnym temacie, ale chciałem to z siebie wyrzucić chociaż na forum bo w realu nie mam odwagi. Odkąd pamiętam zawsze  uważałem się gorszy od innych, nigdy nie byłem lubiany chociaż nigdy nikomu nie zrobiłem nic złego. Skończyłem studia pracuje,, ale od dziecka czuje że nie pasuje tutaj wszystko przychodzi mi z trudnością, przebywanie z ludźmi to dla mnie męczarnia , z biegiem czasu zauważyłem że innym wszystko przychodzi naturalnie poznawanie nowych osób, zakładanie rodziny itp. Dla mnie poznanie dziewczyny to jak podróż na księżyc. Zdałem sobie sprawę że szkoda to ciągnąć dalej bo wiem że nie można zmienić natury człowieka, nie zdarzy się cud że naglę będzie się przystojnym i zabawnym. Możliwe że mam depresje, ale jeśli życie się ewidentnie nie układa nawet po kilku próbach i staraniach to po co to ciągnąć dalej i się męczyć?

To jest najtrudniejsze, nie przejmuj się nie jesteś sam, nie tylko ty masz takie problemy i myśli. Daj sobie jakiś okres czasu, możesz spróbować popracować nad sobą,  zawsze można odejść. Niestety większość osób nie docenia to co ma lub to, że jest zdrowa, ale na każdego przyjdzie kulminacyjny moment i to jest jedyna sprawiedliwa rzecz na tej planecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Planet napisał:

Cześć,

 

W sumie to nawet nie wiem od czego zacząć, wiem że jest dużo postów o podobnym temacie, ale chciałem to z siebie wyrzucić chociaż na forum bo w realu nie mam odwagi. Odkąd pamiętam zawsze  uważałem się gorszy od innych, nigdy nie byłem lubiany chociaż nigdy nikomu nie zrobiłem nic złego. Skończyłem studia pracuje,, ale od dziecka czuje że nie pasuje tutaj wszystko przychodzi mi z trudnością, przebywanie z ludźmi to dla mnie męczarnia , z biegiem czasu zauważyłem że innym wszystko przychodzi naturalnie poznawanie nowych osób, zakładanie rodziny itp. Dla mnie poznanie dziewczyny to jak podróż na księżyc. Zdałem sobie sprawę że szkoda to ciągnąć dalej bo wiem że nie można zmienić natury człowieka, nie zdarzy się cud że naglę będzie się przystojnym i zabawnym. Możliwe że mam depresje, ale jeśli życie się ewidentnie nie układa nawet po kilku próbach i staraniach to po co to ciągnąć dalej i się męczyć?

Cześć 

Nie wiem czy to cię pocieszy czy też nie, ale nie jesteś sam. Wiem że jest trudno i czasami niektóre rzeczy wydają nam się wręcz nierealne. Ale może jednak warto walczyć? Nie dla innych a dla siebie. 

Jeśli masz depresję to warto skorzystać z pomocy specjalistów, nie czekać aż rozwinie się to bardziej bo będzie gorzej z tego później wyjść.

Trzymaj się i pamiętaj że tutaj możesz wyrzucić z siebie swoje problemy czy myśli.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz depresję to nawet jak już będziesz miał dziewczynę po jakimś czasie i tak dojdziesz do wniosku że jest źle. W sumie co byś nie robił i co osiągnął i tak nie wyleczy to negatywnego postrzegania świata. Tylko psychoterapia i leki mogą pomóc. Nie rób niczego na własną rękę, samemu można się tylko wpędzić w jeszcze gorszy stan. Zwłaszcza jeśli jedyne "metody leczenia" to fora psychologiczne, filmy poradnikowe  na YT i suplementy diety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pawel12345 napisał:

Jeśli masz depresję to nawet jak już będziesz miał dziewczynę po jakimś czasie i tak dojdziesz do wniosku że jest źle. W sumie co byś nie robił i co osiągnął i tak nie wyleczy to negatywnego postrzegania świata. Tylko psychoterapia i leki mogą pomóc. Nie rób niczego na własną rękę, samemu można się tylko wpędzić w jeszcze gorszy stan. Zwłaszcza jeśli jedyne "metody leczenia" to fora psychologiczne, filmy poradnikowe  na YT i suplementy diety.

Czy ja wiem depresja może wynikać z samotności, braku drugiej osoby. Ja myślę, że właśnie druga połówka jest od tego żeby nas motywować i wspierać. Po co być z kimś kto nas nie wspiera w najtrudniejszych momentach, to lepiej już być samemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2022 o 23:42, Planet napisał:

Odkąd pamiętam zawsze  uważałem się gorszy od innych, nigdy nie byłem lubiany chociaż nigdy nikomu nie zrobiłem nic złego. Skończyłem studia pracuje,, ale od dziecka czuje że nie pasuje tutaj wszystko przychodzi mi z trudnością, przebywanie z ludźmi to dla mnie męczarnia ,

 Zapewne jest jakaś tego przyczyna.., na dobre relacje z ludźmi wiele rzeczy ma wpływ. Na poczucie własnej wartości również. Trochę za mało danych.

W dniu 25.12.2022 o 23:42, Planet napisał:

z biegiem czasu zauważyłem że innym wszystko przychodzi naturalnie poznawanie nowych osób, zakładanie rodziny itp.

Moim zdaniem to nie do końca tak - jednym przychodzi łatwiej nawiazywanie kontaktow, innym trudniej, ale nie znam osoby tak całkiem bezproblemowej w tym temacie. Czym innym tez jest nawiazywanie kontaktow, a czym innym umiejętnosc trwania w związku, czy np. relacji koleżeńskiej, czy przyjaźni. 

W dniu 25.12.2022 o 23:42, Planet napisał:

Dla mnie poznanie dziewczyny to jak podróż na księżyc. Zdałem sobie sprawę że szkoda to ciągnąć dalej bo wiem że nie można zmienić natury człowieka, nie zdarzy się cud że naglę będzie się przystojnym i zabawnym. Możliwe że mam depresje, ale jeśli życie się ewidentnie nie układa nawet po kilku próbach i staraniach to po co to ciągnąć dalej i się męczyć?

Dziewczyny poznaja nie tylko ci superprzystojni czy zabawni, ważne sa tez inne wartości. Poza tym, co pozostaje? Mozna zaprzestać działan, i starań, ale tez mozna być otwartym na to, co przyniesie przyszłość, bez oczekiwań, ale i obciążeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Luna* napisał:

Dziewczyny poznaja nie tylko ci superprzystojni czy zabawni, ważne sa tez inne wartości. Poza tym, co pozostaje? Mozna zaprzestać działan, i starań, ale tez mozna być otwartym na to, co przyniesie przyszłość, bez oczekiwań, ale i obciążeń.

Dokładnie bardzo często jest tak, że mega brzydki facet jest z atrakcyjna kobietą. Ale z tymi wartościami w dzisiejszych czasach to nie wiem, chyba chodziło o pieniądze :D

Edytowane przez Pawel19851985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2022 o 11:10, Pawel19851985 napisał:

Czy ja wiem depresja może wynikać z samotności, braku drugiej osoby. Ja myślę, że właśnie druga połówka jest od tego żeby nas motywować i wspierać. Po co być z kimś kto nas nie wspiera w najtrudniejszych momentach, to lepiej już być samemu. 

Drugiej połówce może w końcu nie starczyć sił aby dźwigać tą kotwicę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pawel12345 napisał:

Drugiej połówce może w końcu nie starczyć sił aby dźwigać tą kotwicę. 

Tzn chodzi mi w trudnych momentach, a nie cały czas wiadomo. Samemu zawsze jest trudniej cokolwiek osiągnąć. W końcu depresja to choroba samotności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2022 o 23:42, Planet napisał:

W sumie to nawet nie wiem od czego zacząć, wiem że jest dużo postów o podobnym temacie, ale chciałem to z siebie wyrzucić chociaż na forum bo w realu nie mam odwagi. Odkąd pamiętam zawsze  uważałem się gorszy od innych, nigdy nie byłem lubiany chociaż nigdy nikomu nie zrobiłem nic złego. Skończyłem studia pracuje,, ale od dziecka czuje że nie pasuje tutaj wszystko przychodzi mi z trudnością, przebywanie z ludźmi to dla mnie męczarnia , z biegiem czasu zauważyłem że innym wszystko przychodzi naturalnie poznawanie nowych osób, zakładanie rodziny itp. Dla mnie poznanie dziewczyny to jak podróż na księżyc. Zdałem sobie sprawę że szkoda to ciągnąć dalej bo wiem że nie można zmienić natury człowieka, nie zdarzy się cud że naglę będzie się przystojnym i zabawnym. Możliwe że mam depresje, ale jeśli życie się ewidentnie nie układa nawet po kilku próbach i staraniach to po co to ciągnąć dalej i się męczyć?

 

Witaj! 

Na początku powiem Ci, że bycie dobrym dla innych niestety nie wystarczy, by zdobyć czyjąś sympatię. Ale spokojnie, postaram ci się to wyjaśnić. Z Twojej wypowiedzi wynika, że masz zaniżone poczucie własnej wartości, mimo ukończonych studiów i zdobycia pracy. Myślę, że tu nie chodzi stricte o Twoją naturę, tylko o Twoje poczucie wartości. Charakter buduje się na poczuciu własnej wartości. Wyobraź sobie poczucie wartości jako grunt, na którym układa się cały charakter.

 

Jeśli poczucie wartości jest niestabilne, grunt jest niestabilny, to i cała psychika, cała osobowość jest niestabilna. Nawet jeśli człowiekowi uda się wiele osiągnąć, a jego poczucie wartości będzie ciągle mało stabilne, to oznacza, że nie odkrył w sobie jeszcze tych zasadniczych zasobów, które mówią o nim jaki naprawdę jest, jakie ma granice itd. Fakt, że nie da się zmienić natury, bo każdy ma inną - jedni są bardziej analityczni, myślący, spokojni, zaś drudzy są bardziej dynamiczni, zdecydowani, aktywni. Tu rozróżniamy akurat odpowiednio - introwertyzm i ekstrawertyzm. Każdy ma coś do zaoferowania innym ludziom i światu, musi to tylko w sobie odkryć. Tu na forum nikt nie wskaże ci tej drogi do odnalezienia tego, bo każdy będzie miał inną. Skoro studia i praca nie dały rady ci tego wskazać (nie wiem niestety jakie ukończyłeś), to może spróbuj innych aktywności, w których odkryjesz swoje mocne strony, może jakiś sport - basen, siłownia, fitness? Może w tym jesteś dobry? 

 

Kiedy poznasz siebie, odkryjesz swoje zasoby, będziesz stabilniejszy i żyjący w zgodzie ze sobą, ludźmi i światem, co będzie dla ciebie naturalne! 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×