Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wymóg psychoterapii


Betixa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy antydepresant pomoże na wszystkie objawy depresji, czy niektóre z nich pozostają mimo farmakoterapii i konieczna do ich zwalczania jest psychoterapia? Słyszałam, że np. niskie poczucie własnej wartości nie zniknie dzięki lekowi, że ten objaw depresji wymaga pomocy psychoterapeuty, ale nie wiem czy to prawda. Jeśli to prawda, to jakie jeszcze objawy wymagają psychoterapii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Betixa napisał:

Czy antydepresant pomoże na wszystkie objawy depresji, czy niektóre z nich pozostają mimo farmakoterapii i konieczna do ich zwalczania jest psychoterapia? Słyszałam, że np. niskie poczucie własnej wartości nie zniknie dzięki lekowi, że ten objaw depresji wymaga pomocy psychoterapeuty, ale nie wiem czy to prawda. Jeśli to prawda, to jakie jeszcze objawy wymagają psychoterapii?

 

Betixa, wszystko zależy od tego, czy potrafisz sama poradzić sobie z niskim poczuciem własnej wartości, negatywnymi automatycznymi myślami i przekonaniami. Czy potrafisz nazywać i przeżywać wszystkie emocje (te trudne też), bo wyparte emocje z czasem prowadzą do depresji.

Można kupić potrzebną literaturę, by samej się wzmocnić. Potrzeba na to trochę czasu, pieniędzy na książki. Potem czytanie ich i praca nad sobą. To długa droga.

Można też skorzystać z pomocy psychoterapeuty, wtedy droga do zdrowia będzie łatwiejsza i krótsza.

 

Antydepresant pomoże Ci radzić sobie z lękiem, nie czuć smutku i beznadziei. Nad poczuciem własnej wartości, zmianie automatycznych myśli i przekonań na pozytywne, zadbaniem o siebie trzeba popracować. Warto popracować, by w przyszłości wyłapać taki stan, który prowadzi do depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×