Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki antydepresyjne a znieczulenie/narkoza/drobne zabiegi


altman

Rekomendowane odpowiedzi

hej wszystkim po dluzszej przerwie otoz mam jedno pytanko zazywam jeszcze fevarin w dawce 50 mg czyli biore 1 tabletke na noc i wybieram sie do dentysty bo strasznie od paru dni boli mnie zab mam dziure w zebie musze go zaplombowac czy jezeli poddam sie znieczulenia u dentysty to nic mi sie nie stanie nie zaistnieje zadna reakcja jezeli zazywam jeszcze ten fevarin w dawce ktora wczesniej wspomnialam czyli 50 mg dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie pani stomatolog powiedziała że antydepresanty i leki przeciwlękowe nie przeszkadzają. Tylko jakbym była chora na serce albo na cukrzycę i brała na to jakieś leki to musiałaby zastosowac inne znieczulenie czy coś takiego. Ale sama mówila, ze lepiej jak pacjenci informują jakie leki biorą - dla dobra obu stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!!

też biorę antydepresanty i przeciwlękowe, powiedziałam stomatologowi i dostalam znieczulenie, bylo w porzadku. Ale powiedziec zawsze trzeba ;)

jako nerwicowiec zawsze mialam problemy z dentysta, ale nie ze strachem tylko z bardzo żywymi reakcjami ;) typu podskakiwanie, duszenie sie ;) chrząkanie ;) zawsze sie tego najbardziej balam, ze bede utrudniac prace ;0 ale tym razem ostrzegłam i powiedzialam ze jestem nerwicowcem i Pani byla wyjatkowo mila ;) heheh byla to moja najprzyjemniejsza wizyta u dentysty ;) czasem lepiej sie przycnac, wtedy wszystkim jest po porstu latwiej ;)

pozdraiwm!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy trzeba odstawiać te leki przed badaniem, które ma się odbyć w znieczuleniu? Mam skierowanie na kolonoskopie - nie wyobrażam obie tego inaczej jak w znieczuleniu ogólnym - tylko własnie - jak taka krótka narkoza będzie sie miała do tych leków?

Zdaniem gastrologa nie powinno byc problemów jesli anestezjolog będzie wiedział co biorę - ale z anestezjologiem jeszcze nie rozmawiałam...

czy macie jakieś doświadczenia w tej mierze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zażywając leki antydepresyjne powinnam poinformować o tym mojego dentystę? Czy można znieczulać zęba zazywając a w moim przypadku Seronil??

Oczywiście musisz dentystę poinformować jakie zażywasz leki,ja robiłęm ostatnio cztery ubytki bez znieczulenia,telepałem się jak osika a dotego jakiś drgawek twarzy dostałem ale przeżyłem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to swietnie a ja juz po 4 wizytach jestem i ani razu nie powiedzialam swojej dentystce o tym ze biore prochy na depresje i nerwice,,,!!!!!!!!! po prostu nie mialam pojecia ze moze to miec jakis wplyw!! :shock: a robilam kanalowe leczenie!!! do tego teraz w poniedzialek mam wyrywanie.. teraz ja powiadomie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiedziałem, też miałem i kanałowe i wyrywanie... I nie było żadnych problemów. Ale ja ogólnie hardkorowo, bo zawsze na gazie przychodziłem - na trzeźwo bym się nie odważył :D Ale lekarz rozumiał sytuację. Tylko na wyrwanie nie mogłem (bo krew słabiej krzepnie), tak to bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... czy istnieje jakieś realne zagrożenie, podczas gdy biorąc antydepresanty (w moim przypadku Efectin (SNRI) no i od czasu do czasu afobam (alprazolam) będe chciała poddać się operacji co wiąże się ze znieczuleniem ogólnym?

wolałabym już, żeby mnie kroili na żywca 8)

niż gdybym miała się nie obudzić.

 

ah te życie... wciąż problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorąc efectin i lexotan byłam 3 razy znieczulana do opracji ale znieczulenie w kregosłup ale anestezjolog jakbym sie uparła w czasie wywiadu tez by zastosował znieczulenie ogolne ale powiedział, że dłużej mogą mnie wybudzać więc na pewno anstezjolog zadecyduje, pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Efectin 150 mg i 30 mg Lerivonu i muszę się poddać zabiegowi chirurgicznemu w pełnej narkozie dotchawicznej. Lekarka kierująca mnie do szpitala nie widzi problemu, ale ja oczywiście mam całą głowę pełną myśli, no bo czy mogę wziąć Efectin rano w dniu narkozy? A co będzie jak dwa dni nie wezmę? Chciałam już nawet zacząć odstawiać leki, żeby być "czystą" do narkozy, ale za długo by to trwało. I nie iwem, co robić. Z anestezjologiem rozmawia się dopiero wieczorem przed zabiegiem, ale czy będzie wiedział co to za leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×