Skocz do zawartości
Nerwica.com

Podsumowanie minionego roku - blaski i cienie, sukcesy i porażki, zdarzenia dobre i złe...


Dryagan

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za założenie wątku. 

Podsumowanie: rok 2022 był średni. Były wzloty i upadki. Na plus: byłam dwukrotnie za granicą na urlopie. Na minus: mniej zarabiam (mniej godzin pracy). Jeśli chodzi o postanowienia noworoczne, to nie mam żadnych konkretnych planów. Może poza jednym. Chciałabym zakończyć psychoterapię w nadchodzącym roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rok to była huśtawka. Najpierw było dobrze, a od pół roku zjazd w dół. Z plusów to parę nowych dobrych doświadczeń, jedna fajna nowa znajomość, zwiększenie kapitału kulturowego, zmiana poglądów, większa pewność siebie, wiem kim jestem i trochę bardziej wiem czego chcę od życia, chodzę na grupę wsparcia. Z minusów jestem w takim przejściowym etapie (czego nie lubię), zakochanie, które nie może zostać odwzajemnione, nie zrealizowałam kilku planów z przyczyn ode mnie niezależnych, a teraz już nie wiem czy będę miała czas, nie znalazłam pracy ani miłości, nadal mam trudności w bardziej zażyłych kontaktach z ludźmi. Do tego nie wyleczyłam się z lęku przed odrzuceniem i jeszcze przypałętało mi się takie przekonanie, że nic już w moim życiu nie będzie dobrze, że teraz będę tylko oglądać, jak wszystko się wali i ludzie mnie opuszczają. I jeszcze Kevin Conroy nie żyje, nosz k...! Ogólnie oceniam ten rok negatywnie, podobnie jak poprzedni, ostatnim dobrym rokiem był dla mnie (paradoksalnie) 2020 r., gdy siedzenie w domu podziałało jak detoks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie byl to rok fajny ,wbrew moim pesymistycznym oczekiwaniom,bo jeszcze rok temu o tej samej porze myslalam ze juz nie dozyje nawet lata...a lato przyszlo i bylo super,moze juz dulka zaczela cos dzialac ale tez sam fakt ze duzo podrozowalam ,a to kocham najbardziej ,poznalam fajnych ludzi i zdalam sobie sprawe ze jednak życie mamy jedno i ze moze byc ono fajnie,i jestem tez wdzieczna za przeszlosc ,bilansujac ,zanim dopadla mnie depresja mialam fajne zycie,duzo zlych rzeczy mi oszczedzono,,bylo duzo smiechu i wspanialych ludzi w nim.Zachwycalam sie swiatem.Teraz jest z tym ciezej ale pomalu  czuje te zdrowa ochote na zycie,nawet bardziej go pragne niz przedtem ,bo zdaje sobie sprawe ile stracilam przez depresje,jak wiele nam ona odebrala,i jak jest troszke lepiej ,to ciesze sie kazdym dniem.....,i usmiecham sie do ludzi..🤗

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku odbyłem trzy szkolenia w szkolenie językowe oraz rozpocząłem kurs na prawo jazdy. Niestety rozstałem się z wieloletnią dziewczyną. W nowym roku planuje uzyskać prawo jazdy, rozpocząć kurs programistyczny, otrzymać staż po kursie, rozpocząć studia doktoranckie oraz wziąć udział w mistrzostwach pamięci w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2022 był ciężkim rokiem. Straciłam na początku wiarę w siebie, w przyszłość. Odzyskałam ją, zaczęłam myśleć o przyszłości z uśmiechem, planować. Udało mi się zmniejszyć smutek. Niestety pod koniec 2022 roku wszystko się posypało.

2023 rok zaczynam w strachu i w bólu. Za 2 tygodnie moja pierwsza chemia... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Blaskiem"mogę nazwać to że mam pracę lepszą od poprzedniej i postaram się jej trzymać.

 

"Cieniem" niestety jest to że nie umiem znaleść terapii na nfz. 

 

___________________________________________

 

Ps. @Sasoria  zdrowia ci życzę

Edytowane przez zarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miniony rok był dla mnie trudny,ale dobry.

Jak zwykle u mnie wahania nastrojów, które potrafią wszystko rozwalić no i w ogóle mój choleryczny charakter...

A z dobrych spraw:kolejny trzeźwy rok(razem już trzy i pół),sporo podróżowania skuterem i doskonalenie pływania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×