Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to jest wyleczalne


Siwkoo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, widzę że coraz mniej osób odpisuje w nowych tematach, ale może jeszcze ktoś zdoła udzielić mi odpowiedzi.  Choruje na nerwice lękową od 15 lat. Zaczęło się od natrętnych myśli, OCD, i biegunek przed szkołą.  I trwa to do teraz, tyle że zamiast do szkoły, chodzę do pracy.  Każdego dnia przed wyjściem z domu 3-4 razy idę do ubikacji, mam biegunkę. Czasami spod przystanku wracam się do domu, wielokrotnie spóźniłem się przez to do pracy albo w ogóle nie poszedłem. Wielokrotnie wysiadałem na różnych przystankach bo czułem że nie wytrzymam i narobię w spodnie, kilkukrotnie biegłem do lasu albo w krzaki.  Mój żołądek i jelita wariują. Wystarczy że pomyślę że jutro gdzieś mam jechać i po kilku sekundach już czuję że mój żołądek się zaciska a w brzuchu zaczyna się przelewanie. Ostatnio doszły problemy ze snem, nie mogę z nerwów zasnąć, albo śpię po 3-4 godziny.  Mam też od tego wszystkiego mgłę umysłową, problemy z koncentracją, pamięcią.  Mam też problemy z odruchami wymiotnymi ze stresu, nie wymiotuje ale pojawia się sam odruch. Wielokrotnie przekładałem wizyty u dentysty właśnie przez ten objaw.  Czy to jest wyleczalne? głównie chodzi mi o objawy ze strony jelit i żołądka, da się tu uspokoić? zahamować? dziękuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Siwkoo napisał:

Cześć, widzę że coraz mniej osób odpisuje w nowych tematach, ale może jeszcze ktoś zdoła udzielić mi odpowiedzi.  Choruje na nerwice lękową od 15 lat. Zaczęło się od natrętnych myśli, OCD, i biegunek przed szkołą.  I trwa to do teraz, tyle że zamiast do szkoły, chodzę do pracy.  Każdego dnia przed wyjściem z domu 3-4 razy idę do ubikacji, mam biegunkę. Czasami spod przystanku wracam się do domu, wielokrotnie spóźniłem się przez to do pracy albo w ogóle nie poszedłem. Wielokrotnie wysiadałem na różnych przystankach bo czułem że nie wytrzymam i narobię w spodnie, kilkukrotnie biegłem do lasu albo w krzaki.  Mój żołądek i jelita wariują. Wystarczy że pomyślę że jutro gdzieś mam jechać i po kilku sekundach już czuję że mój żołądek się zaciska a w brzuchu zaczyna się przelewanie. Ostatnio doszły problemy ze snem, nie mogę z nerwów zasnąć, albo śpię po 3-4 godziny.  Mam też od tego wszystkiego mgłę umysłową, problemy z koncentracją, pamięcią.  Mam też problemy z odruchami wymiotnymi ze stresu, nie wymiotuje ale pojawia się sam odruch. Wielokrotnie przekładałem wizyty u dentysty właśnie przez ten objaw.  Czy to jest wyleczalne? głównie chodzi mi o objawy ze strony jelit i żołądka, da się tu uspokoić? zahamować? dziękuje. 

Hej.

A bierzesz jakieś leki? Ja niestety nie pomogę jeśli chodzi o jelita, bo ja to po prostu dostaje ataku paniki🙈 duszności, zawroty głowy, nudności itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mój żołądek i jelita wariują. Wystarczy że pomyślę że jutro gdzieś mam jechać i po kilku sekundach już czuję że mój żołądek się zaciska a w brzuchu zaczyna się przelewanie. Ostatnio doszły problemy ze snem, nie mogę z nerwów zasnąć, albo śpię po 3-4 godziny.  Mam też od tego wszystkiego mgłę umysłową, problemy z koncentracją, pamięcią.  Mam też problemy z odruchami wymiotnymi ze stresu, nie wymiotuje ale pojawia się sam odruch.

@Siwkoo kiedyś też tak miałem, że jak stres to od razu żołądek wariował i miałem odruch wymiotny, często nawet wprost rzygałem. Na pocieszenie powiem Ci, że z wiekiem to jakby minęło. W każdym razie nie pojawia się zbyt często. Więc może i u Ciebie tak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szczebiotka Hej, dostałem od lekarza amitrypilinę 10 mg, ale nie stosowałem jej bo wziąłem jedną tabletkę przed snem i rano byłem nie do życia, taki jakiś nieobecny, senny, a muszę pracować.  Ale chyba będę musiał zacząć to stosować, ponoć to dobry stary antydepresant na problemy z biegunkami itd. 

Edytowane przez Siwkoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Illi napisał:

@Siwkoo byłeś z tym u lekarza? jakieś badania? pod kątem jelita drażliwego- trochę tak to brzmi dla mnie. Wg mnie na pewno da się uspokoić objawy, ale zawsze clou jest znalezienie przyczyny. 


Tak, byłem u dobrego gastrologa.  Kazał mi jelita przeleczyć xifaxanem przez 14 dni w dawce 1200 mg i następnie wejść na Amitrypilinę 10 mg przed snem.  Żeby to zrobić potrzebowałbym z miesiąca wolnego w pracy żeby się "przyzwyczaić" do leku no i xifaxan też ponoć działa dość mocno i człowiek jest osłabiony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Siwkoo jeśli gastrolog zalecił amitryptylinę to znaczy, że zdiagnozował IBS. Teraz pytanie czy rzeczywiście gastrolog jest odpowiednią osobą do wypisywania antydepresantów. Po 2 dobrze by było zdiagnozować przyczynę, a to wymagałoby terapii i przyjrzenia się sobie. Skąd się bierze lęk i wgl cała nerwica. Nerwica z definicji jest zaburzeniem osobowości, więc musi mieć swoją przyczynę. W większości nie są to uwarunkowania genetyczne, więc kierunek terapia i szukanie przyczyny dalej. To trochę jak układanka po sznurku, Ty masz jeden koniec i musisz dojść do drugiego. Czasami natrafia człowiek na supełek mając nadzieję, ze to "to". Niestety okazuje się, że to tylko przystanek i trzeba szukać dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Siwkoo napisał:


Tak, byłem u dobrego gastrologa.  Kazał mi jelita przeleczyć xifaxanem przez 14 dni w dawce 1200 mg i następnie wejść na Amitrypilinę 10 mg przed snem.  Żeby to zrobić potrzebowałbym z miesiąca wolnego w pracy żeby się "przyzwyczaić" do leku no i xifaxan też ponoć działa dość mocno i człowiek jest osłabiony. 

Cos za cos,jesli chcesz sie wyleczyc ,powinienes wziasc zwolnienie i brac leki,a prace odlozyc chwilowo az sie leki rozkręca i poczujesz sie lepiej,choroba nas nie pyta czy chcemy pracowac czy chorowac,czasami trzeba zwolnic,waznejsze teraz twoje zdrowie niz praca,ale to twoja decyzja.Zdrowka życzę 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×