Skocz do zawartości
Nerwica.com

Obywatelu Do Roboty!


Kawa Szatana

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

@acherontia styx 16 tys.? Oj, nie kuś... 😜 Chyba w słowniku zanurkuję. Szacun za 7 kafli!

 

Połowicznie mi się udało. Wszystkie powtórki już za mną, ale mam sporo wyników poniżej 75%. Jutro zamierzam zająć się słówkami, z którymi dzisiaj mi nie poszło. Tak w ogóle to może tylko trudne słówka będę przerabiał, pozostałych z dnia na dzień nie zapomnę.

 

Muszę również znaleźć trochę czasu na naukę czasowników frazowych.

 

Z mniej istotnych rzeczy, to:

* pozbyłem się kursora, który "brudził" mi ekran tj. dzięki 'xbanish' kursor po naciśnięciu klawisza na klawiaturze - znika.

* przy użyciu prostego polecenia "shutdown", które jest wykonywane z każdym uruchomieniem komputera, ustawiłem automatyczne wyłączanie się komputera o godzinie 22:30 każdego dnia, niezależnie od tego, co będę w danym momencie robił. 6h snu, to 6h.

FVKJn2l.png

 

9kCIWub.png

 

7J37ko4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Słówka:

hYJ1wCY.png

 

JavaScript:

rbNP1HT.png

 

Dodatkowo:

- przypisuję skróty klawiszowe do komend, których najczęściej używam np. 'c' od 'clear' czyści terminal, 'v' uruchamia Vim, 'fa (nazwa)' przeszukuje listę moich aliasów w pouszukiwaniu nazwy, którą dany alias zawiera,  czy 'wr' pobiera i wyświetla dane nt. pogody z: https://openweathermap.org/api w terminalu.

- utworzyłem bootowalny pendrive z linuxem (dystrybucja: Arch). Działa jak normalny system nagrany na zwykłym dysku tyle, że pendrive mogę bezproblemu włożyć np. do portfela. Zamierzam poznawać nowe narzędzia, nowe komendy, i to jak działa system.

 

 

@MelodiaaMniej piszę - to fakt. Tak samo jak nie pracowałem nad sobą zbyt intensywnie. Nie chcę smęcić - jadę do przodu, w swoim tempie. Miło, że się odezwałaś 🙂

Tak w sumie, to sam powinienem to częściej robić.

 

Zapomniałem, ale jeszcze trochę Inkscape i Gimpa, chcę lepiej ogarnąć i pobawić się trochę grafiką.

Edytowane przez Kawa Szatana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kawa Szatana napisał:

MelodiaaMniej piszę - to fakt. Tak samo jak nie pracowałem nad sobą zbyt intensywnie. Nie chcę smęcić - jadę do przodu, w swoim tempie. Miło, że się odezwałaś 🙂

Tak w sumie, to sam powinienem to częściej robić.

Jak to mam się nie oddzywac. Wiesz co piszesz? 😉

Brakowało tu twoich wpisów bo przyzwyczaiłeś nas do swojej obecności. Co to za nowy awek? Kopernikiem to ja nie jestem ale mam nadzieję nic ci tam nie wybuchło? 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

 

1. Inkscape

- ogarnianie, co gdzie jest

- tworzenie kształtów

 

Screenshot-2023-01-28-20-51-53.png

 

2. JavaScript

- Dwa ćwiczenia:

---- "Find the odd int" - myślałem praktycznie cały dzień nad tym, w jaki sposób chcę to ugryźć. Czy wykorzystać wyrażenia regularne, czy może stworzyć kilka pętli po tablicy. Udało się przy pomocy regexów.

Screenshot-2023-01-28-21-07-29.png

 

---- "Convert string to camel case" - te regexy są świetne.

93b0H3w.png

 

3. Słówka

Screenshot-2023-01-28-21-10-02.png

 

4. jakieś statystyki:

---- Pomodoro - ostatnio na luźno do niego podchodzę, czas nauki mam ustawiony na 1h, 5 min. krótkiej przerwy, 15 min. długiej. Niezbyt się go trzymam. Czasami mam ochotę więcej czasu poświęcić na dane zadanie, a czasami mniej, a nie zawsze mam ochotę na przełączanie okien i klikanie w przyciski, aby np. wydłużyć czas.

Screenshot-2023-01-28-21-13-30.png

 

---- WakaTime - tutaj na szczęście, nie muszę nic klikać, wystarczy zintegrować aplikację ze swoim edytorem tekstu i gdy wciskasz klawisze - czas leci.

Screenshot-2023-01-28-21-16-18.png

 

Dzięki za te słowa, @Melodiaa. 🙂

Co do awka, to jest to dziecko moje i gimpa. Tylko nie wiem, kto w tym związku jest matką...

Powiem Tobie, że mam nadzieję, że jednak coś mi tam wybuchło... 😜

 

Dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kawa Szatana napisał:

Dzięki za te słowa, @Melodiaa. 🙂

Co do awka, to jest to dziecko moje i gimpa. Tylko nie wiem, kto w tym związku jest matką...

Powiem Tobie, że mam nadzieję, że jednak coś mi tam wybuchło... 😜

Piszesz mi jakieś szyfrowane wiadomości.. prosze jaśniej bo zaspana jestem 😜

 

Ty chyba robisz profesurę motywacyjna..jedtem pod wrażeniem Twoich analiz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Z Wczoraj:

#1. Porządki w plikach + drobna demonstracja możliwości i3 - menedżera okien.

Screenshot-2023-01-30-08-02-59.png

 

#2. Słówka:

Screenshot-2023-01-30-07-41-30.png

 

#3. Podsumowanie:

Postanowiłem powrócić do tworzenia projektów z Frontend Mentor, ale najpierw zrobię porządki w plikach, i zadbam o kopie zapasowe.

Screenshot-2023-01-30-07-40-01.png

 

#4. JavaScript:

Kilka zadań:

Screenshot-2023-01-30-08-18-20.png

 

@Melodiaa🙂 Jakiś czas temu miałem chwilę, to stworzyłem w Gimpie tego awka, a że Gimp to 'on', ja chyba też, więc... no właśnie 😜

Dziękuję, za dobre słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kawa Szatana napisał:

Jakiś czas temu miałem chwilę, to stworzyłem w Gimpie tego awka, a że Gimp to 'on', ja chyba też, więc... no właśnie 😜

Dziękuję, za dobre słowo.

Widzisz jak patrzę na Twoje analizy to ja przecieram oczy ze zdumienia i stwierdzam, że nigdy nie wyjdę z poziomu "rusz du...e" :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wień(?)/dzieczór(?)

1. JavaScript:

- kilka zadań

Screenshot-2023-01-30-22-35-08.png

 

2. Słówka:

Screenshot-2023-01-30-22-32-53.png

 

3. Podsumowanie:

Screenshot-2023-01-30-22-36-45.png

 

 

@MelodiaaMyślę, że najważniejsze jest to, czy jesteś zadowolona ze swojego życia i czy akceptujesz to, aby żyć dalej w taki sposób w jaki żyjesz. Reszta nie ma znaczenia. Ja ze swojego nie jestem zadowolony. Chcę zmian i zmieniam się. Czy na lepsze? Nie wiem, ale wiem, że nie chcę żyć w taki sposób, w jaki żyłem jeszcze rok temu, w taki w jaki teraz żyję - też. Aspiruję do czegoś lepszego.

 

ps. Słuchawki w uszach i wydobywająca się z nich muzyka pomaga mi odciąć się od wiecznie narzekających i toksycznych ludzi. Ba, od wszystkich ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

 

dzisiaj wykonałem jakieś 19 projektów (część pisałem od zera, a część zduplikowałem i wprowadziłem zmiany w kodzie). Kiedyś to miałem nawet z 1 problem, bo się zastanawiałem: "czy ta nazwa zmiennej jest ok?". itd. Obecnie skupiam się na stworzeniu danego elementu (aby działał), a mniej na animacjach, doborze kolorów etc.

AnYEGzc.png

 

yATkygy.png

 

jbc, to tu jest więcej: https://codepen.io/c-MatMaka-r

 

coś ze słówkami się ociągam. Dzisiaj muszę chociaż trochę przerobić.

rUnxXFS.png

 

 

Plus muszę jeszcze wymyślić jakąś zagadkę na jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

 

Praca pomału do przodu. Chcę jeszcze zaimplementować animację 'rozwijania' do nawigacji, wykonać refaktoryzację kodu i popracować nad accessibility tj. aby osoby w jakiś sposób niepełnosprawne mogły korzystać z nawigacji, ale to pewnie nie dzisiaj.

 

Projekt: https://codepen.io/c-MatMaka-r/pen/dyjxLgy

omu7c0Y.png

 

Słówka:

QcQLUyM.png

 

Przy okazji zachęcam do zgadywania 🙂

 

Karaluchy pod poduchy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

wprowadziłem kilka zmian, m.in.

- utworzyłem dodatkową listę, która przechowuje elementy domyślnie nieaktywne, dzięki temu łatwiej było mi dodać animację rozwijania.

- aby ustawić daną stronę jako aktywną wystarczy w odpowiednim obiekcie dodać właściwość 'isActive' z wartością 'true'

- aktywna strona zawsze będzie widoczna tj. na samej górze, niezależnie od pozycji w liście

- kliknięcie w przycisk 'dropdown' rozwija jedną listę, a w przycisk z ikoną menu - rozwija drugą.

 

Zamierzam ogarnąć trochę kod i zastanowić się czy wszytko dobrze przemyślałem (nie wiem, czy 'dropdown' na samej górze jest ok', raczej wolałbym, aby na górze był 'link1', 'link2' etc.).

 

ezgif-3-79418b0404.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

wprowadziłem drobne poprawki, podzieliłem kod js na krótkie funkcje (1 funkcja 1 czynność). Ogólnie to: pousuwałem zbędne klasy, deklaracje CSS,  zmienne, a niektóre dodałem.  W zależności od szerokości okna, elementy nawigacji będą odpowiednio zmieniane, przełączane, aby stan nawigacji z wersji mobilnej, nie był przenoszony na wersję desktopową.

 

w wersji mobilnej zamierzam jeszcze dodać efekt przyciemniania strony (aby zawartość za nawigacją, nie rozpraszała użytkownika).

w obu wersjach zamierzam dodać zdarzenie monitorujące kliknięcia użytkownika. Jeśli zdarzenie będzie miało miejsce poza nawigacją - zamknij nawigację.

 

stan na dzisiaj:

- w wersji desktopowej do zrobienia:

  * dodanie paddingu (przestrzeni oddzielającej tekst od swojego pojemnika w którym tekst się znajduje) na osi x

  * zwiększenie szerokości subnawigacji, aby tekst nie był łamany,

  * ukrycie elementów nawigacyjnych (z wyjątkiem aktywnego linku tj. obecnej strony) i dodanie przycisku rozwijającego listę (horyzontalnie) z tymi elementami

  * dostosowanie szerokości aktywnego elementu nawigacji

Screenshot-2023-02-14-12-04-28.png

 

- wersja mobilna:

 

ezgif-5-e245a99f49.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wersja desktopowa wygląda tak:

- obecnie problem jest taki: zbyt długa nawigacyjna lista

- myślę, aby wprowadzić jeszcze jeden breakpoint (punkt zmiany, zależny od szerokości okna).

YSy9QtM.png

 

Pisałem mniej więcej (raczej mniej) o czymś takim. Tylko w takiej formie niezbyt mi się podoba.

wyynRn7.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jedna z opcji to np. wrzucanie elementów, które nie mieszczą się w nawigacji do innej listy (innego dropdown) i stworzenie listy rozwijanej, ale wg. mnie to by była zbyt duża komplikacja. Musiałbym stworzyć kolejne pętle, kolejną listę, przy tym wziąć pod uwagę czytniki ekranu i accessibility. Zbyt dużo zachodu, a zysk - znikomy. Chyba sobie odpuszczę, zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×