Skocz do zawartości
Nerwica.com

Obywatelu Do Roboty!


Kawa Szatana

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

Bez owijania w bawełnę. Codziennie: rano o godzinie 05:15 w tym temacie, będę zamieszczał zadania, jakie mam do wykonania danego dnia, a wieczorem o godzinie 22:45, będę zamieszczał sprawozdanie ze zrealizowanych zadań.

Oficjalnie zamierzam rozpocząć od poniedziałku... TEGO poniedziałku, a nie tego 31 lutego.

 

Nie zamierzam porzucić tego tematu. Raport z całego roku? To by była bomba. z 10 lat? ha! nie wierzę, ale zobaczymy.

Chcę popracować trochę nad szacunkiem do własnego zdania, i jeśli coś mówię, czy jeśli na coś się decyduję, nie zależnie od nastroju, czy chęci - muszę to wykonać.

Chcę również zredukować długość snu do 6 godzin, w najgorszym wypadku zadowolę się 6h30-7h.

 

Raport z dziś:

#1. Chcę osiągnąć prędkość w pisaniu bezwzrokowym min. 500 znaków na minutę / 100 słów tj. zaliczyć test z taką prędkością.

Strona: https://agilefingers.com/

Dzisiejsza lekcja:

e818BbR.png

 

#2. Chcę nauczyć się wszystkich angielskich słówek ze strony: https://www.e-ang.pl/nauka.php, uznam, że osiągnąłem sukces w momencie, gdy każdy słupek na wykresie będzie miał wartość powyżej 95%. Wszystkie już prawie przerobiłem, ale chcę je pamiętać. Stąd głównie powtórki.

Strona: https://www.e-ang.pl,

Dzisiejsza lekcja:

ukdYosc.png

 

Dzisiaj tylko tyle, gdyż takiego typu zadania przychodzą mi najłatwiej.

Buziaczki 😘

 

btw. mam pewne opory przed publikacją tego posta, bo wiem, że będę musiał się starać. 6h snu? na samą myśl chce mi się spać, ale to dobrze. Nie mogę się zmienić jeśli nie będę wychodził poza swoją strefę komfortu. jako bonus, dzisiaj wezmę zimny prysznic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kawa Szatana napisał:

ez owijania w bawełnę. Codziennie: rano o godzinie 05:15 w tym temacie, będę zamieszczał zadania, jakie mam do wykonania danego dnia, a wieczorem o godzinie 22:45, będę zamieszczał sprawozdanie ze zrealizowanych zadań.

Oficjalnie zamierzam rozpocząć od poniedziałku... TEGO poniedziałku, a nie tego 31 lutego.

 

Nie zamierzam porzucić tego tematu. Raport z całego roku? To by była bomba. z 10 lat? ha! nie wierzę, ale zobaczymy.

Chcę popracować trochę nad szacunkiem do własnego zdania, i jeśli coś mówię, czy jeśli na coś się decyduję, nie zależnie od nastroju, czy chęci - muszę to wykonać.

Chcę również zredukować długość snu do 6 godzin, w najgorszym wypadku zadowolę się 6h30-7h.

Ojej praca nad sobą to co lubię najbardziej 🙂

Będę czytać i trzymam kciuki za utrzymanie motywacji :great:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kawa Szatana napisał:

Dobry wieczór,

 

Bez owijania w bawełnę. Codziennie: rano o godzinie 05:15 w tym temacie, będę zamieszczał zadania, jakie mam do wykonania danego dnia, a wieczorem o godzinie 22:45, będę zamieszczał sprawozdanie ze zrealizowanych zadań.

Oficjalnie zamierzam rozpocząć od poniedziałku... TEGO poniedziałku, a nie tego 31 lutego.

 

Nie zamierzam porzucić tego tematu. Raport z całego roku? To by była bomba. z 10 lat? ha! nie wierzę, ale zobaczymy.

Chcę popracować trochę nad szacunkiem do własnego zdania, i jeśli coś mówię, czy jeśli na coś się decyduję, nie zależnie od nastroju, czy chęci - muszę to wykonać.

Chcę również zredukować długość snu do 6 godzin, w najgorszym wypadku zadowolę się 6h30-7h.

 

Raport z dziś:

#1. Chcę osiągnąć prędkość w pisaniu bezwzrokowym min. 500 znaków na minutę / 100 słów tj. zaliczyć test z taką prędkością.

Strona: https://agilefingers.com/

Dzisiejsza lekcja:

e818BbR.png

 

#2. Chcę nauczyć się wszystkich angielskich słówek ze strony: https://www.e-ang.pl/nauka.php, uznam, że osiągnąłem sukces w momencie, gdy każdy słupek na wykresie będzie miał wartość powyżej 95%. Wszystkie już prawie przerobiłem, ale chcę je pamiętać. Stąd głównie powtórki.

Strona: https://www.e-ang.pl,

Dzisiejsza lekcja:

ukdYosc.png

 

Dzisiaj tylko tyle, gdyż takiego typu zadania przychodzą mi najłatwiej.

Buziaczki 😘

 

btw. mam pewne opory przed publikacją tego posta, bo wiem, że będę musiał się starać. 6h snu? na samą myśl chce mi się spać, ale to dobrze. Nie mogę się zmienić jeśli nie będę wychodził poza swoją strefę komfortu. jako bonus, dzisiaj wezmę zimny prysznic.

Ooo fajny pomysł. Życzę powodzenia 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kawa Szatana napisał:

#1. Chcę osiągnąć prędkość w pisaniu bezwzrokowym min. 500 znaków na minutę / 100 słów tj. zaliczyć test z taką prędkością.

Zapraszam do mojej mamy na szkolenie :D ona napierdziela jak mały motorower na klawiaturze bezwzrokowo, ale ją zakład pracy na kurs wysłał te X lat temu. Kiedyś mnie nawet uczyła trochę, ale w sumie mi to nie potrzebne. Pamiętam tylko, że każdy klawisz jest przypisany do konkretnego palca, ale jak człowiek się przyzwyczaił do pisania po swojemu to dziwnie później zacząć pisać zgodnie z tymi ich zasadami 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, acherontia styx napisał:

Pamiętam tylko, że każdy klawisz jest przypisany do konkretnego palca, ale jak człowiek się przyzwyczaił do pisania po swojemu to dziwnie później zacząć pisać zgodnie z tymi ich zasadami 😅

To prawda...jako, że uczono mnie w średniej szkole pisać na maszynie (tak...tej maszynie ;) ) to ciągle piszę po swojemu ;)

 

 

pobierz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Melodiaa napisał:

To prawda...jako, że uczono mnie w średniej szkole pisać na maszynie (tak...tej maszynie ;) ) to ciągle piszę po swojemu ;)

 

 

pobierz.jpg

No moją mamę też uczono na maszynie ogólnie, bo ona ten kurs ponad 30 lat temu robiła 😅 na pewno przed moim urodzeniem, a jestem po 30.😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, acherontia styx napisał:

No moją mamę też uczono na maszynie ogólnie, bo ona ten kurs ponad 30 lat temu robiła 😅 na pewno przed moim urodzeniem, a jestem po 30.😅

Moja szkoła średnia przypadła na lata 1995-1999 i miałam przedmiot organizacja prac biurowych z panią z sekretariatu tuż przed emeryturą :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kawa Szatana pomysł z motywacją dobry, różne plany też.

Mam tylko zastrzeżenie do

Cytat

Chcę również zredukować długość snu do 6 godzin

Podobno najlepiej spać 7-8 godzin dla utrzymania dobrej kondycji psychicznej, fizycznej i intelektualnej. Więc nie wiem czy takie założenie to dobry kierunek. Może jestem wyczulony na tym punkcie, bo u mnie skracanie snu ZAWSZE wiąże się z kolejnym atakiem choroby. Ale to oczywiście mój problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 słów na minutę? Trochę hardcore 😁

Ja myślałem, że szybko piszę, a tu proszę

pisanie.jpg.8b01b7c8d554409dd0432fc3c1369bf6.jpg

 

Podana strona z angielskimi słówkami/zwrotami jest dobra, gdy ktoś w ogóle nie zna języka. Na wiele rzeczy można odpowiedzieć przynajmniej dwojako i każda forma jest poprawna, a strona trzyma się sztywno jednych określeń.

Albo jestem głąb i tak naprawdę nie znam angielskiego :D

 

Najlepiej wychodzi mi niespanie, bo 6 godzin to ja śpię na siłę, na raty i w dodatku na lekach nasennych.

 

Powodzenia życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dryagan napisał:

Podobno najlepiej spać 7-8 godzin dla utrzymania dobrej kondycji psychicznej, fizycznej i intelektualnej.

Organizmowi wystarczy 5,5h snu na dobę, żeby nie było żadnych konsekwencji biologicznych dla mózgu, organizmu - słowa jednego z lepszych w Polsce specjalistów od zaburzeń snu. Zresztą ja w okresie leczenia bezsenności miałam zalecone spanie właśnie po ok. 6h na dobę, nie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Już
5-5,5 godzin snu wystarcza do tego, aby mózg wykorzystał cały sen
głęboki, a ciało było wypoczęte. To, że sen nie trwał 7-8 godzin, a tylko
5,5 godziny może powodować, że Twoja forma następnego dnia nie
będzie najwyższa, ale nic Ci nie grozi!

 

Cytat
Sen głęboki występuje
w zasadzie tylko w pierwszych
trzech cyklach snu. Po
5 godzinach sen składa już się
tylko ze snu REM i snu płytkiego, który nie jest już tak wartościowy.

 

Fragment z książeczki dot. bezsenności ze strony Poradni Leczenia Zaburzeń Snu, której autorem jest lekarz o którym wspominałam wyżej. To, że ktoś śpi 8h nie sprawia, że ma dłuższy sen głęboki.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Melodiaa Bardzo dziękuję, Melodiaa! 🙂

@Illi Proszę daj mi znać, też jestem ciekaw jak Tobie idzie, Illi 🙂

@Szczebiotka Wielkie dzięki, Szczebiotka! 🙂

@acherotnia styx Dziękuję za zaproszenie, acherotnia styx! :) Przekaż swojej mamie, że Szatan ją pozdrawia 😛 chociaż, myślę, że może bezpieczniejsze będą pozdrowienia od Kawy.

 

Co do Angielskiego, to dziękuję za polecenie Profesora Henry’ego! Teraz jest trochę późno, ale jutro postaram się zbadać temat.

 

@Dryagan Myślę, że długość snu to jedno, a jego jakość – drugie. Jeśli nie ma jakości, to nawet 8 godzin snu może być za mało. Nad jakością będę chciał również popracować. Przestawienie się z 8 godzin na 6, zapewne nie będzie takie łatwe, ale będę obserwował siebie I jeśli zauważę, że to nie dla mnie to dołożę kolejne 30 minut do mojego czasu snu.

 

@Fobic Bardzo dziękuję, Fobic! 🙂500 myślę, że to nic. Prawdziwi mistrzowie klawiatury osiągają wyniki powyżej 700 znaków, a rekord to bodajże ponad 1000. Zbyt dużo czasu musiałbym włożyć, aby osiągnąć podobne wyniki, a nie bardzo widzę, korzyści wynikające z tak szybkiego pisania. W moim przypadku 500 to osiągalna fanaberia. Chcę sprecyzować, że moje tempo to przedział: 80 – 100 słów. Zależy od tekstu, długości pisania, języka tekstu etc.

 

@johnn Bardzo dziekuję, johnn! Dobranoc 🙂

 

@initium Dobre pytanie. A bo ja wiem? Hmm… może… yyyy, a nie dobra, już wiem. Tak właściwie to nie wiem, ale tak, yhm, dokładnie…

 

A teraz zakładam maskę nudziarza. Ostatnio nie lubię tracić czasu.

 

Podsumowanie:

#1. Angielski - słówka

Dzisiaj głównie nowe słówka, stąd tak bidnie.

Dzisiejsza lekcja:

https://i.imgur.com/JLOVK2S.png

 

#2. Pisanie bezwzrokowe

Dzisiejsza lekcja:

https://i.imgur.com/B5383Vs.png

 

#3. Tak naprawdę, to od lutego próbuję się naprostować. Dzisiaj stworzyłem takie o, jedno:

https://codepen.io/matmaka/pen/mdKpwgE

 

22:45, Poszło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Melodiaa Teraz powinnaś otrzymać powiadomienie. Nie klikałem w pojawiający się dymek z nazwą użytkownika, gdyż myślałem, że sam symbol 'małpy', wystarczy. Film znalazłem Czekając na Joe (2003) - YouTube, wieczorem postaram się obejrzeć.

 

Ogień i... siarka. Cały ja 😜

 

Pisanie i angielski - zaliczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×